Schengen Vizesi Kolay Alınırmı?

Schengen Vizesi Kolay Alınır mı?

 

Avusturya Schengen Vizesi Kolay Alınır Mı?

 

 

Orta Avrupa’nın en köklü tarihine sahip ülkelerinden biri olan Avusturya, Schengen vizesi almak için oldukça disiplinli bir yapı sürdürüyor. Avusturya, vakti zamanında Habsburg Hanedanı olan üyelerin de kökeninin temeli olduğundan, yüzyıllar boyunca Kutsal Roma-Cermen İmparatorluğu’nun da merkezi halindeydi. Bu denli önemli bir ülke olan ve tarihi ile gurur duyan Avusturya, milliyetçi bir yapıya sahip olan yönetim çizgisi sebebi ile vize başvurularında da katı davranmakta.

 

 

 

Avusturya nüfusu 8,86 milyon civarında iken, bu nüfusun 1,5 milyona yakını yabancı etnik gruplar tarafından oluşmaktadır. Ülkede yaşayan yabancı etnik gruplar ağırlıklı olarak Alman, Sırp ve Türklerden oluşuyor. Yaklaşık %20 oranında yabancının yaşadığı Avusturya, bir AB üyesi olarak Schengen vizesi ile ziyaret edilebiliyor. Schengen vize başvuru merkezi olarak, ihtiyaç duyacağınız her türden Avusturya vizesi ve başta Schengen vize işlemleri için yardımınıza koşuyor, sizleri zorlu prosedürleri aşabilmeniz için tecrübemizle destekliyoruz.

 

 

 

Belçika Schengen Vizesi Kolay Alınır Mı?

 

 

Batı Avrupa’da Fransa, Almanya ve Hollanda ile sınırdaş, kuzeyinde ise İngiltere’ye komşu olan Belçika, tüm bu kültürler arasında en çok Fransız ve Hollanda kültürü etkisi altında kalmış durumda. Bu derece kozmopolit olmasına karşın, küçük bir Avrupa ülkesi olması neticesinde, Belçika tarihi dokusu ile turizm kaynaklı bir ekonomiye sahip. Türk vatandaşlarının da yaşamakta olduğu Belçika, aynı zamanda bir Schengen ülkesi. Belçika Schengen vizesi almak istiyorsanız, bu noktada yapacağınız başvurularda Belçika tarafından belirlenmiş olan kriterleri de yerine getirmeniz gerek. Belçika Schengen vize işlemleri konusunda yetkin ve tecrübe sahibi bir kadro ile Schengen vize başvuru merkezi olarak hizmetinizdeyiz.

 

 

 

Çekya Schengen Vizesi Kolay Alınır Mı?

 

 

Daha önce de belirtmiş olduğumuz üzere, Çekya (Çek Cumhuriyeti) Avrupa’da Schengen vizesi almak isteyenleri en az geri çeviren ülkeler arasında yer alıyor. Küçük ve dar bir ekonomik alana sahip olan Çekya, bu özelliği ile göç konusunda korku yaşamadığından, özellikle de vize konularında çok sıkı bir politikaya sahip değil. Standart Çekya Schengen vize işlemleri prosedürü uygulayan ve vize taleplerine ortalama %96 oranında olumlu yanıt veren Çek Cumhuriyet, Schengen vize başvuru merkezi ofisimiz aracılığı ile hızlı ve güvenilir bir biçimde vize alabileceğiniz ülkeler arasında yer alıyor.

 

 

 

Danimarka Schengen Vizesi Kolay Alınır Mı?

 

 

İskandinav yarımadası üzerinde bulunan Danimarka hem nüfus olarak hem de kapladığı coğrafi alan olarak küçük bir Avrupa ülkesi. Kuzeyde, Doğuda ve Güneydoğuda Norveç’e, Doğuda İsveç’e, Güney’de Almanya’ya komşu olan Danimarka, batısında ise engin denizlerin ardından Birleşik Krallığa komşu. Her ne kadar yüzölçümü olarak küçük bir alan kaplasa da Baltık Denizi, Kuzey Denizi ve İskandinavya’da köklü bir tarihe sahip olan ülke, gücünü denizlerden, hizmet sektöründen ve teknolojik gelişmelerden alıyor. Oldukça güçlü bir ekonomiye sahip olan Danimarka’ya seyahat etmek istiyorsanız, Schengen vize işlemleri başlatmak ve Schengen vizesi almak yolu ile bu amacınızı gerçekleştirebilirsiniz. Konak Vize olarak, Danimarka Schengen vize başvuru merkezi özelliğimiz ile Danimarka seyahatleriniz için yardımınıza koşmaya hazırız.

 

 

 

Finlandiya Schengen Vizesi Kolay Alınır Mı?

 

 

Kuzey Avrupa ülkeleri içerisinde yer alan Finlandiya, komşuları İsveç, Norveç, Danimarka, deniz aşırı İzlanda ve Faroe adaları ile birlikte, kendisi tarafından özerkliğe kavuşturulmuş olan Aland Adaları ile Nordik ülkeleri oluşturmaktadır. Bu kavram, genel itibari ile genetik olarak aynı özelliklere sahip olan ve geçmişte tek bir çatı altında birleşen İskandinavlar adına kuzey ülkeleri anlamına gelmektedir. Finlandiya, son yıllarda Avrupa’da en çok gelişme kaydeden ve en rahat yaşam standartlarına sahip ülkelerden biri olması ile birlikte, ülkede resmi çalışma gün sayısı 4 gün ile sınırlıdır. Finlandiya’yı gezmek, Finlandiya’yı görmek ve tanımak adına kısa süreli seyahatleriniz için Schengen vizesi almak ise ülkeye gidiş için yerine getirmeniz şart olarak biliniyor. Finlandiya için Schengen vize başvuru merkezi olarak tüm    Finlandiya Schengen vize işlemleri adına yanınızdayız.

 

 

 

Estonya Schengen Vizesi Kolay Alınır Mı?

 

 

Estonya, birçok insanın haritada yerini bilmediği, ancak seyahat meraklılarının pas geçmediği küçük bir Kuzey Avrupa ülkesi. Güneyinde Letonya, kuzeyinde ise Finlandiya ile komşu olan Estonya, doğuda ise Rusya Federasyonu ile sınırlara sahip. İskandinav ülkelerinden farklı olarak, slav ırkı ile eşdeğer özelliklere sahip olan ve uzun yıllar boyunca SSCB boyunduruğu altında yaşamlarını sürdüren Estonyalılar, Almanların etkisi ile bağımsızlığını defalarca kazanmış, defalarca Rus boyunduruğuna girmiş ve son olarak 1990’ların başında tam anlamı ile bağımsızlık kazanmıştır. Estonya, bilgi teknolojisi ve İskandinav ülkelerinin yatırım noktası olması sebebi ile Avrupa’nın en özel küçük ülkelerinden biridir. Bir AB üyesi olan Estonya’ya gidiş için yapmanız gereken işlem ise Estonya Schengen vizesi almak olmaktadır. Eğer Estonya’yı görmek ve gezmek ya da Estonya’da kısa süreli eğitim almak isterseniz, Schengen vize işlemleri ile bunu mümkün kılmanız oldukça kolay. Vize konusunda çok sıkı bir tutum izlemeyen Estonya, bununla birlikte Schengen vize başvuru merkezi ve tecrübeli danışmanlarımız ile kolayca vize alınabilecek ülkeler arasında.

 

 

Fransa Schengen Vizesi Kolay Alınır Mı?

 

 

Avrupa’nın en önemli ülkelerinden biri olan Fransa, orta çağdan bu yana Avrupa’da varlığını güçlendirerek sürdüren ve Alman, İngiliz ekolü ile birlikte Avrupa’da en önemli söz hakkına sahip olan ülkeler arasındadır. Özellikle de sanayi devrimi ve sömürgecilik döneminden bu yana kendisini baştan yaratan ülke, büyük ihtilallerin ve devrimlerin yaşanmasını takip eden yüzyıllardan sonra, bugün Avrupa’nın hâlâ en değerli ülkeleri arasında yer alıyor. Osmanlı İmparatorluğu sayesinde hayatta kalan ve Avrupa’da var oluşunu bir anlamda Kanuni Sultan Süleyman’a borçlu olan Fransa, ne yazık ki geleneksellikten uzak bir anlayış ile vize başvurularını yanıtlamaktadır. Bu anlamda ülkenin en sık verdiği vize ise Schengen turistik ve Schengen öğrenim amaçlı vizedir.

 

 

 

Gerek turizm, gerek ticari, gerekse eğitim, gerekse de yaşam amaçlı olarak Fransa’da bulunanların sayısı ise gün geçtikçe artmakta. Fransa, Avrupa Birliği’ne tam üye olan ülkeler arasında bulunduğundan, ülkeye 90 güne kadar giriş yapmak isteyenlerin başvurması gereken vize türü ise Schengen vizesi. Bir Türk vatandaşı iseniz ve umuma mahsus pasaportunuz varsa, bu durumda Fransa Schengen Vizesi Almak sureti ile Fransa’ya giriş yapabilirsiniz. Schengen vize başvuru merkezi, 7/24 vize işlemleri yapabilmeniz adına sizlerle.

 

 

 

Macaristan Schengen Vizesi Kolay Alınır Mı?

 

 

Tarihi boyunca Avusturya ile ayrılmaz bir bütün olan ve hem Osmanlı-Türk tarihi hem de Avrupa tarihi açısından önemli bir yere sahip olan Macaristan, bugün orta halli bir Avrupa ülkesi durumunda. Macaristan, Avrupa Birliği üyesi olmasının yanı sıra, bir Schengen Bölgesi ülkesi olması münasebeti ile de hem eğitim hem de turistik anlamda bolca ziyaretçi çekiyor.

 

 

 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için de sıklıkla ziyaret edilen güzergâhlardan biri olan Macaristan, bu ziyaretler için 90 güne kadar Schengen vizesi almak sureti ile ziyarete açık durumda. Macaristan’a gitmek için Macaristan Schengen vizesi işlemleri yaptırmak zorunda olan bireyler ise gri, yeşil ve siyah pasaport sahipleri dışında bulunan, umuma mahsus pasaport sahipleri. Diğer üç türdeki pasaport türleri için ise ülkeye 180 gün içerisinde 90 gün süresince vizesiz seyahat gerçekleştirmek mümkün. Eğer Macaristan’a gitmek için Schengen vizesine ihtiyaç duyuyorsanız, bu konuda Schengen vize başvuru merkezi irtibat bilgilerimiz sayesinde bizlere ulaşabilir ve destek alabilirsiniz.

 

 

 

yunanistan schengen vizesiYunanistan Schengen Vizesi Kolay Alınır Mı?

 

 

Yunanistan, birçok Avrupa ülkesinin aksine turizm konusunda son derece cömert vize politikalarına sahip. Avrupa Birliği tam üye statüsünde bulunan Yunanistan, Türkiye’nin de batı sınırdaşı. Yunanistan ile ortak bir kültür ve tarihe sahip olmamız münasebeti ile ülkenin Ege’de bulunan adalarına kısa süreli kapı vizeleri alınabilmekte. Ancak, genel itibari ile anakara statüsünde bulunan toprakları ziyaret etmek istiyorsak, 90 güne kadar olan seyahatler için Umuma Mahsus Pasaport sahipleri için Schengen vizesi almak mecburi. Sizler de Yunanistan için Yunanistan Schengen vize işlemleri yaptırmak ve bu işlemler neticesinde Schengen vize başvuru merkezi ofisimizden destek almak istiyorsanız, bizler için görece yakın olan Yunanistan’a gitmek adına irtibat bilgilerimiz üzerinden kontakt kurabilirsiniz. 11 milyona yakın nüfusu ve bin yıllar süren tarihi dokusu itibari ile keşfedilmeye değer bir ülke olan Yunanistan için almanız gereken Schengen vizesi, bir telefon kadar yakınınızda.

 

 

 

izlanda schengen vizesiİzlanda Schengen Vizesi Kolay Alınır Mı?

 

 

Kuzey ülkeleri ve kuzeyin insanları, genel itibari ile soğuk iklim nedeni ile genç kalan ve soğuk iklim ile bu özellikleri öne çıkan insanlardır. İzlanda, bu anlamda kuzey ülkelerinin en yeşil ve en cömert topraklarına sahip. Bir ada ülkesi olan İzlanda, oldukça küçük sayılabilecek bir nüfusa sahip. Bu nüfus, 2020 itibari ile 365 bin dolaylarında. Ülkenin yüzölçümü ise Türkiye’ye kıyasla 1/8 oranında. Ekonomisini balık ve deniz ürünlerine dayandırmış olan İzlanda, devasa kriterleri ve büyük yanardağları ile tam anlamıyla volkanik bir ülke. İzlanda gibi bambaşka bir ülkeyi ziyaret etmek ve bu güzellikleri keşfetmek adına, bir Schengen ülkesi olan İzlanda için Schengen vizesi almak gerekiyor. Eğer Schengen vize başvuru merkezi ofisimizi arar ve bizlerden destek alırsanız, ülkeye dair Schengen vize işlemleri konusunda tüm prosedürleri sizler adına başvuru merkezimiz gerçekleştirebilir.

 

 

 

letonya schengen vizesiLetonya Schengen Vizesi Kolay Alınır Mı?

 

 

Başkenti Riga olan Letonya Cumhuriyeti, Avrupa’nın en gözde eğitim merkezlerinden biri durumunda. Slav kültürü etkisi altında uzun yıllar boyunca var olmuş ve Rusların etkisi ile uzun yıllar boyunduruk altında kalmış olan Letonya, bağımsızlığını 1920’de elde etmiştir. Üzerindeki Rus egemenliğini 1. Dünya Savaşı sonrasında atan Letonya, bu tarihten itibaren bölge ülkeleri olan Estonya, Litvanya ve Beyaz Rusya gibi bağımsızlık mücadelesi ve var olma çabası ile cumhuriyet özelliğine kavuşmuştur. Bugün, özellikle de genç ve eğitim almak isteyen dünya vatandaşlarının uğrak yeri olan Letonya, 90 güne kadar ihtiyaç duyulan vize gereksinimlerini Schengen vizesi almak yolu ile çözümletebiliyor. Sizler de Letonya Schengen vize işlemleri başlatarak hayalinizdeki eğitime ya da Letonya turistik gezisine çıkabilirsiniz. Tüm vize işlemleriniz için Schengen vize başvuru merkezi olarak hizmetinizdeyiz.

 

 

italya schengen vizesiİtalya Schengen Vizesi Kolay Alınır Mı?

 

 

Avrupa’da İtalya’ya seyahat etmek isteyenler, İtalya’nın güzelliklerinin yanı sıra tarihini de merak ederler. Avrupa’nın ve dünyanın ‘’Çizme’’ lakaplı ülkesi İtalya, Güney Avrupa’nın Akdeniz sahillerine dikey olarak uzanan sınırları boyunca yer alır. Güneyinde Akdeniz’in en büyük adası Sicilya ve batısında Akdeniz’in en büyük ikinci adası Sardunya’yı da kapsayan sınırları ile İtalya, 301.338 kilometrekare topraklara sahiptir. Güncel olarak 60 milyondan fazla vatandaşı bulunan ülkede, nüfusun %95’inden fazlasını İtalyanlar oluşturmaktadır. Yine İtalyan vatandaşı olup, ağırlıklı olarak Romenler, Mağripler, Arnavutlar, Asyalılar, Afrikalılar ve Latin Amerikalılardan oluşan, toplamda 4 milyon (Nüfusun %6,7’si) yabancı kökenli vatandaşı bulunmaktadır.

 

 

 

İtalya mutfağı, kültürü, tarihi, coğrafyası ve ekonomisi ile Avrupa’nın en büyük ülkelerinden biridir. Avrupa Birliği’nin en önemli 4. ekonomisi olan İtalya, her yıl milyonlarca turist çeker. İtalya’ya Avrupa devletleri dışından gitmek için ise vize alınması zorunludur. Ülkeye giriş sağlamak için almanız gereken vize türü Schengen vizesidir. Eğer Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıysanız ve Bordo Pasaport sahibiyseniz, bu durumda 90 güne kadar sürecek seyahatleriniz için İtalya Schengen vizesi almak zorundasınız. Bu türden İtalya Schengen vize işlemleri için Schengen vize başvuru merkezi olarak emrinizdeyiz.

 

 

 

Litvanya Schengen Vizesi Kolay Alınır Mı?

 

 

Litvanya Cumhuriyeti, Kuzey Avrupa’da Belarus, Letonya ve Polonya arasında kalan ve pek çok insanın bilmediği bir şekilde, Rusya’nın Rusya’dan bağımsız tek toprağı olan Kaliningrad’a komşu ülkelerden biridir. Kuzeyinde Letonya, batısında Baltık Denizi ve Rusya, güneyinde Belarus ve Polonya’ya komşu olan Litvanya, 2,8 milyona yakın bir nüfus barındırmaktadır. Ülkede son 15 yılda büyük bir göç dalgası yaşanırken, nüfusun geneli Almanya, Polonya ve İngiltere’ye göç etmeyi tercih ediyor. Son 15 yılda 1 milyona yakın göçmen veren ülke, 1. Dünya Savaşı esnasında Rus Çarının devrilmesi sonrası bağımsızlık mücadelesine giren ve 1920’de tam bağımsız bir ülke olma vasfını kazanmıştır.

 

 

 

Dünyanın en eski üniversitelerinden birine ev sahipliği yapan Litvanya, 1579 yılında kurulan Vilnius Üniversitesi ile de oldukça ünlü. Vilnius gibi İtalyanvari bir mimari barındıran, oldukça eski yapılara ev sahipliği yapan ve Kuzey Avrupa’nın en sakin ülkelerinden biri olan Litvanya’ya gitmek istiyorsanız, bu durumda Schengen ve Avrupa Birliği üyesi olan ülke için Schengen vizesi almak durumundasınız. Litvanya Schengen vize işlemleri için desteğe ihtiyacınız varsa ve oldukça yüksek oranda vize başvurusu kabul eden bu ülkeye gitmek istiyorsanız, Schengen vize başvuru merkezi olarak yardımımıza başvurabilirsiniz.

 

 

 

malta schengen vizesMalta Schengen Vizesi Kolay Alınır Mı?

 

 

Malta, Osmanlı İmparatorluğu’nun en yenilmez olduğu dönemlerde, Akdeniz’de Osmanlı Hegemonyasına karşı çıkan küçük bir ada devleti olarak tarihe geçmiştir. Kanuni Sultan Süleyman’ı Malta kuşatmasında yenilgiye uğratan Maltalı Hospitalier Şovalyeleri (St. John Şovalyeleri) ve başlarındaki Jean De Valette, bugün ülkede hâlâ kahramanca anılmaktadır. Öyle ki, başkenti Valetta olan ülke, bu ismi de tarihte kendileri için büyük bir yeri olan Jean Valette’ten alıyor.

 

 

 

Malta, Avrupa Birliği tam üyesi olmakla birlikte, bir Schengen ülkesi olma özelliğini de taşıyor. Elde ettiği Avrupa Birliği üyesi olma sıfatı ile her yıl 500 bin Euro karşılığında vatandaşlık da satan ülke, bu satışlardan önemli bir gelir elde ediyor. Yıllık 500 milyon Euro gibi bir gelir elde edilen bu satışlar dışında, ülkenin asıl gelir kaynağı ise dil okulları ve turizm. Ülkenin gelir kaynaklarının %97’si de buradan gelmekte. Eğer Malta’ya gitmek, dil eğitimi almak ya da turistik seyahat gerçekleştirmek istiyorsanız, bu durumda Schengen vizesi almak sureti ile 90 güne kadar seyahatlerinizi karşılayabilirsiniz. Schengen vize başvuru merkezi ofisimiz, Malta Schengen Vize İşlemleri için sizlerle.

 

 

 

lüksemburg schengen vizesiLüksemburg Schengen Vizesi Kolay Alınır Mı?

 

 

Dünya üzerinde bulunan 194 ülkeden, büyüklük olarak 175. sırada yer alan Lüksemburg, bir Avrupa Birliği üyesi ülke ve aynı zamanda Schengen Bölgesi üyesi ülke olarak bilinmektedir. Ülke, dünya üzerinde varlığını sürdüren Anayasal Krallık ve Yarı Monarşik yapısı ile tek dükalıktır. Devletin resmi adı Lüksemburg Büyük Dükalığı’dır. 963 yılında temelleri atılan ülke, yalnızca 2.586 kilometre karelik sınırı, en geniş en ve boy noktasında 82×57 kilometre en ve boyu ile oldukça küçük bir ülkedir. İstanbul’un dahi yüzölçümü dikkate alındığında, Lüksemburg’un İstanbul’un yarısı büyüklüğünde olduğunu söyleyebiliriz.

 

Lüksemburg, 3 ile sahip, oldukça küçük bir devlet. Ülke, 1949 yılından bu yana Nato ve 1957’den bu yana AB üyesidir. Öyle ki, AB kurulmadan önce faaliyet gösteren AET (Avrupa Ekonomik Topluluğu)’nin de en eski üyelerindendir. Kurulduğu tarihten bugüne kadar defalarca Fransız, Belçika, Hollanda, Almanya işgalinde ve himayesinde kalmışlardır. Bir dönem Avusturya hanedanlarından Habsburg himayesinde de kalan ülke, 1968’den bugüne büyük Avrupa ülkeleri himayesinde dükalık olarak varlığını bağımsız bir şekilde sürdürüyor. Avrupa Birliği’nin ve dünyanın en yüksek kişi başına düşen gelirine sahip olan Lüksemburg, oldukça zengin bir millet. Eğer bu özel ülkede bulunmak ve ülkeyi tanımak istiyorsanız, 90 güne kadar sürecek seyahat planlarınız adına Lüksemburg Schengen vize işlemleri başlatmak, Schengen vizesi almak ve ülkeye bu şekilde giriş yapmak durumundasınız. Schengen vize başvuru merkezi danışmanlığımız neticesinde, Lüksemburg’a Schengen vizesi almanız için her türlü desteği sağlıyoruz.

 

 

norveç schengen vizesiNorveç Schengen Vizesi Kolay Alınır Mı?

 

 

Norveç, İskandinavya’nın Baltık denizine sınırı bulunmayan tek ülkesidir. Bunun aksine, İskandinavya’nın Kuzey Denizi, Arktik Deniz ve Norveç Denizi’ne kıyısı bulunan tek ülke ise Norveç’tir. Viking kültürünün doğduğu ve Norslar olarak bilinen ırkın yaşadığı Norveç, dünyanın en köklü korsan ve denizci etniğine sahiptir. Diğer İskandinav ülkeleri gibi gelişmişlik düzeyi yüksek olan, ancak diğerlerinden daha üst düzey bir gelişmişlik düzeyi bulunan Norveç, özellikle de deniz ürünleri ve kozmetik ürünleri ile dünya ticaretinde ayrı bir yer tutar. Ülke ile ilgili bir diğer konu ise Avrupa’nın en pahalı ülkesi olmasıdır.

 

Norveç, yaşam standartı olarak Avrupa’nın en zengin ülkelerinden biridir. Ülke, özellikle de petrol rezervlerinin yoğunluğu nedeni ile bu yaşam standartlarına sahip olmaktadır. Tüm bu yaşam standardı, ülkenin Avrupa Birliği’ne girmek istememesine sebep oluyor. Ancak, Avrupa Birliği ülkesi olmamasına rağmen, Norveç bir Schengen ülkesidir. Bu da Schengen vizesi almak sureti ile ülkeye gidebileceğiniz anlamına geliyor. Norveç Schengen vize işlemleri, sizlere sunmuş olduğumuz hizmet dâhilinde Schengen vize başvuru merkezi ofislerimizden gerçekleştirilmektedir. Norveç, genel anlamda kısa süreli Schengen vizesi veren ülkelerden biri olmasına karşın, özellikle de turistik ve ticari vize Schengen vizesi konusunda büyük sorunlar yaşatan bir ülke değildir.

 

 

 

hollanda schengen vizesiHollanda Schengen Vizesi Kolay Alınır Mı?

 

 

Hollanda, Avrupa topraklarında yer aldığını düşündüğümüz küçük bir ülke görünümünde olmasına karşın, ülkenin batıda, Pasifik Okyanusu’nun Amerika sahillerine yakın bölümünde toprakları da mevcut. Hollanda adı, ülkenin Avrupa kıtası topraklarındaki anakara bütünlüğünü ifade etmektedir. Buna karşın, Karayipler’de yer alan Hollanda Antilleri olarak bilinen ada devletleri ile birlikte, Hollanda aslında bir krallıktır. Ülkenin resmi adı Hollanda Krallığı ve yönetim biçimi ise anayasal monarşidir. Hollanda bir Avrupa Birliği üyesi ülke olmasının yanı sıra, Schengen üyesi ülke sıfatını da taşımaktadır.

 

Hollanda Antilleri ve özerk adaları için Schengen vizesi almak geçerlilik teşkil etmemektedir. Schengen vizesi, Hollanda’nın Avrupa’da bulunan toprakları için geçerlidir. Eğer Hollanda’nın AB sınırları içerisinde yer alan topraklarına giriş yapmak ve çeşitli nedenlerle seyahat etmek istiyorsanız, Schengen vize işlemleri yapmanız gerekecektir. Hollanda Schengen vize başvuru merkezi olarak Hollanda vizenizi 90 güne kadar organize etmenize yardımcı olmak için size bir telefon kadar yakınız. Hollanda Schengen vizesi, kolay alınabilen bir vize olarak desteğimiz ile %95 oranında başarılı ile alınabilen bir vizedir.

 

 

 

polonya schengen vizesiPolonya Schengen Vizesi Kolay Alınır Mı?

 

 

Orta Avrupa’da, özellikle de Rusya ve Osmanlı İmparatorluğu tarafından 1600’lü yıllarda kabus gibi geçen bir yüzyıl atlattıktan sonra, Polonya 1700’lerde milliyetçi bir harekete girişmiş ve bağımsızlık aramıştır. Toprakları sürekli işgal tehdidi altında bulunan ülke, Rusya, Prusya ve Osmanlı işgallerinden yıldıktan sonra, Viyana Kuşatması esnasında Osmanlı’nın yenilgiye uğratılmasında önemli rol oynamış ve belki de Avrupa’nın kaderini çizmiştir. Buna karşın, 1700’lü yılların sonlarına doğru büyük bir Rus işgali yaşayan ve Prusya (Bugün: Almanya) ile birlikte giriştiği savaşlar sonrasında 100 yılı aşkın bir süre Avrupa’dan silinen Polonya Krallığı, bugün Polonya Cumhuriyeti adı altında 100 yıldan fazladır varlığını sürdürmektedir.

 

Polonya, zorlu geçen yüzyılların ardından tekrar kavuştuğu toprak bütünlüğü ile bugün Orta Avrupa’da önemli bir toprak parçasına sahip. Kuzey’de Baltık Denizi ve İskandinav ülkelerine komşu olan ülke, batıda Almanya, güneyde Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Güneydoğu ve doğuda ise Ukrayna ve Belarus, Kuzey doğuda ise Rusya ve Litvanya ile komşudur. Son yıllarda gelişmişlik düzeyini artıran ve Avrupa Birliği’nin de bir parçası olarak varlığını sürdüren ülke, öte yandan da bir Schengen üyesi vasfı taşımaktadır.

 

Polonya’ya, 90 günlük sürece kadar seyahatleriniz için Schengen vizesi almak gerekiyor. Eğer Polonya’da eğitim almak ya da turistik, ticari sebepler doğrultusunda bulunmak istiyorsanız, Polonya Schengen vize işlemleri ve çeşitli sorularınız için Schengen vize başvuru merkezi ofisimizi arayabilirsiniz. Polonya eğitim, turistik ve ticari Schengen vizeleri konusunda son derece yüksek vize kabulü sağlamaktadır.

 

 

 

slovakya schengen vizesiSlovakya Schengen Vizesi Kolay Alınır Mı?

 

 

Tarihte Çekoslovakya (Çekya & Slovakya) olarak iki farklı etnik kimliğin yaşadığı farklı bir ülke olarak geçen ve 1993 yılına kadar bu şekilde var olan bir ülkenin kalıntısı olarak kurulan Slovakya, 1918 ve 1993 yılları arasında var olmuş olan ve Çekoslovakya olarak anılan bölgenin doğu bloğunu oluşturmaktadır. SSCB’den ayrılan ve bağımsızlığını ilan eden Çekoslovakya’dan 1993’te kopan Slovakya, tek başına bağımsızlığını da bu tarihte kazanmıştır. 1663 ile 1685 yılları arasında Osmanlı İmparatorluğu himayesinde bulunan ülke, bugünlerde Orta Avrupa’da var olan sakin ve ılıman bir bölgede var olan, Slav ırklarından birini barındırmaktadır.

 

Slovakya, Avrupa Birliği üyesi ülkelerden biri durumundadır. Dil yapısı Çekçe ile nispeten aynıdır. Tarım, eğitim, metalürji gibi alanlarda gelişmiş olan Slovakya, Schengen Bölgesi içerisinde yer almaktadır. Türk vatandaşlarının turistik ve eğitim amaçlı olarak çokça bulunduğu ülkelerden biri olan Slovakya, Schengen vizesini kolay vermesi ile bilinir. Slovakya Schengen vizesi almak için başlatacağınız Slovakya Schengen vize işlemleri doğrultusunda, siz değerli misafirlerimiz için belge listesi ve danışmanlık hizmetleri sağlamaktayız. Schengen vize başvuru merkezi ofisimize ulaşmak için irtibat numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

 

İsveç Schengen Vizesi Kolay Alınır Mı?

 

 

Dünya haritasına baktığınızda, İskandinavya bölgesinde yer alan ülkelerin oldukça büyük coğrafi sınırlara sahip olduğunu düşünebilirsiniz. Hatta bu anlamda İskandinav ülkeleri arasında en büyük görsel de İsveç haritasında oluşur. Dünyanın yapısı, enlem boylam farkı gibi kavramlara bağlı olan bu durum, aslında hiç de göründüğü gibi değildir. Zira Kuzey Avrupa’da yer alan diğer İskandinav ülkeleri arasında daha geniş sınırlara sahip olan İsveç, dünya haritasında pek çok Avrupa ülkesinden büyük görünse de kapladığı coğrafi alan itibari ile gerçekte 450.295 kilometrekare yüzölçümüne sahiptir. İsveç’in kuruluş tarihi resmi kayıtlara göre 1397 yılı olarak Kalmar Birliğin’nin kuruluş yılıdır. İsveç hakkında en enteresan bilgi ise bugün ki İsveç kralının 1818 yılında Napolyon’un generallerinden biri olan Jean Bernadotte ve soyundan gelmesidir.

 

 

 

İsveç 10,23 milyon nüfusu ile Avrupa’nın 15. büyük nüfusudur. Eğitim, sağlık, yaşam koşulları, doğa ve kendi kendine yetebilmenin her türlü örneğini sunan İsveç, Avrupa’da yaşanabilecek en güzel ülkeler arasındadır. Sadece yaşam için değil, ufkunuzu açmak adına da turistik seyahate çıkabileceğiniz bu özel ülke, Schengen Bölgesi içindedir. Bir Avrupa Birliği üyesi olan, kendi askeri teçhizatlarını kendisi üreten, kendi savaş uçağını dahi kendi imal eden İsveç, aynı zamanda AB’nin de en büyük 2. yüzölçümüne sahip ülkesidir. İsveç’te eğitim, İsveç’te yaşam, İsveç’te çalışmak için almanız gereken çeşitli vizeler mevcuttur. Bu süreç 90 güne kadar olacaksa ve 90 günden daha kısalı turistik, ticari ya da eğitim amaçlı ihtiyaçlarınız bulunuyorsa, İsveç Schengen vizesi almak işinizi görecektir. İsveç Schengen vize işlemleri için Schengen vize başvuru merkezi olarak tüm vize prosedürlerini ve işlemlerini yerine getirmeniz adına yanınızdayız.

 

 

 

İsviçre Schengen Vizesi Kolay Alınır Mı?

 

 

Avrupa’nın en eski ve en köklü ülkelerinden biri olan İsviçre, 1848 yılında Federal Devlet statüsü kazanmış ve İsviçre Federasyonu adı altında yeni yönetim biçimine geçmiştir. Ülkenin asıl kuruluş tarihi ise 1291 yılıdır. Hali hazırda dünyanın nominal değer GSYİH bakımından en zengin devletlerinden biri olan İsviçre’de, kişi başına düşen milli gelir, resmi olmayan rakamlara göre 69 bin dolar civarındadır. Federal yapısı ve etnik farklılıkları ile tek bir millet ve ulus anlayışı yaşanmayan ülkede, birbirinden farklı dört yapıdan söz edilebilir. Bu yapılar sırası ile Fransa, Almanya, İtalya ve Roman kültürlerinden etkilenmiştir. Ülkenin Romanya ile arasında herhangi bir coğrafi bağı bulunmamasına rağmen, Roman kültüründen nasıl etkilendiği ise çoğu insan için merak konusudur. Genel anlamda cermen kabilelerinin bir kısmı ile Graubüden kantonuna geldiği düşünülen dil, bu sebeple tekrar gün yüzüne çıkarılmak amacı ile kabul edilen resmi diller içerisinde yer alıyor. Genellikle çevre ülkelerin dillerinin konuşulduğu, ancak resmi olarak Almanca, Fransızca, İtalyanca ve Romansh dillerinin konuşulduğu İsviçre, eğitim, turizm, ticari anlamda çok gelişmiş bir ülke.

 

 

 

İsviçre gibi bir ülkeye vize almak, genel anlamda zordur. Ülkenin gelişmişlik düzeyi, dışarıdan gelen iltica tehlikesi ile karşı karşıya kalınmasına yol açıyor. Ağırlıklı vize türlerinin eğitim, turizm ve ticari olması durumunda, ülkede kısa süreli vize verilmesi zor olmamakla birlikte, çok da kolay değildir. Bu anlamda karşılaşılacak en önemli zorluk ise Türkiye’de yaşadığınız hayatın orta düzeyin üzerinde standartlarda olması ve ülkeye geri dönmek için geçerli sebepleriniz olmasıdır. Maddi gücünüz yüksek ise yine bu konuda da zorluk yaşamazsınız. İsviçre bir Avrupa Birliği üyesi olmamasına karşın,

 

Schengen vizesi almak durumunda olduğunuz ülkelerden biri. Ülke, Schengen üyesi olduğundan, 90 güne kadar Bordo Pasaport sahibi Türk vatandaşları için Schengen vize işlemleri sonrası elde edeceğiniz vize ile ziyaret edilebilir. Eğer arzu ettiğiniz vize İsviçre Schengen vizesi ise sizlere Schengen vize başvuru merkezi olarak hizmet vermekten onur duyarız.

 

İsveç Schengen Vizesi Kolay Alınır Mı?

 

 

Dünya haritasına baktığınızda, İskandinavya bölgesinde yer alan ülkelerin oldukça büyük coğrafi sınırlara sahip olduğunu düşünebilirsiniz. Hatta bu anlamda İskandinav ülkeleri arasında en büyük görsel de İsveç haritasında oluşur. Dünyanın yapısı, enlem boylam farkı gibi kavramlara bağlı olan bu durum, aslında hiç de göründüğü gibi değildir. Zira Kuzey Avrupa’da yer alan diğer İskandinav ülkeleri arasında daha geniş sınırlara sahip olan İsveç, dünya haritasında pek çok Avrupa ülkesinden büyük görünse de kapladığı coğrafi alan itibari ile gerçekte 450.295 kilometrekare yüzölçümüne sahiptir. İsveç’in kuruluş tarihi resmi kayıtlara göre 1397 yılı olarak Kalmar Birliğin’nin kuruluş yılıdır. İsveç hakkında en enteresan bilgi ise bugün ki İsveç kralının 1818 yılında Napolyon’un generallerinden biri olan Jean Bernadotte ve soyundan gelmesidir.

 

 

 

İsveç 10,23 milyon nüfusu ile Avrupa’nın 15. büyük nüfusudur. Eğitim, sağlık, yaşam koşulları, doğa ve kendi kendine yetebilmenin her türlü örneğini sunan İsveç, Avrupa’da yaşanabilecek en güzel ülkeler arasındadır. Sadece yaşam için değil, ufkunuzu açmak adına da turistik seyahate çıkabileceğiniz bu özel ülke, Schengen Bölgesi içindedir. Bir Avrupa Birliği üyesi olan, kendi askeri teçhizatlarını kendisi üreten, kendi savaş uçağını dahi kendi imal eden İsveç, aynı zamanda AB’nin de en büyük 2. yüzölçümüne sahip ülkesidir. İsveç’te eğitim, İsveç’te yaşam, İsveç’te çalışmak için almanız gereken çeşitli vizeler mevcuttur. Bu süreç 90 güne kadar olacaksa ve 90 günden daha kısalı turistik, ticari ya da eğitim amaçlı ihtiyaçlarınız bulunuyorsa, İsveç Schengen vizesi almak işinizi görecektir. İsveç Schengen vize işlemleri için Schengen vize başvuru merkezi olarak tüm vize prosedürlerini ve işlemlerini yerine getirmeniz adına yanınızdayız.

 

 

 

İsviçre Schengen Vizesi Kolay Alınır Mı?

 

 

Avrupa’nın en eski ve en köklü ülkelerinden biri olan İsviçre, 1848 yılında Federal Devlet statüsü kazanmış ve İsviçre Federasyonu adı altında yeni yönetim biçimine geçmiştir. Ülkenin asıl kuruluş tarihi ise 1291 yılıdır. Hali hazırda dünyanın nominal değer GSYİH bakımından en zengin devletlerinden biri olan İsviçre’de, kişi başına düşen milli gelir, resmi olmayan rakamlara göre 69 bin dolar civarındadır. Federal yapısı ve etnik farklılıkları ile tek bir millet ve ulus anlayışı yaşanmayan ülkede, birbirinden farklı dört yapıdan söz edilebilir. Bu yapılar sırası ile Fransa, Almanya, İtalya ve Roman kültürlerinden etkilenmiştir. Ülkenin Romanya ile arasında herhangi bir coğrafi bağı bulunmamasına rağmen, Roman kültüründen nasıl etkilendiği ise çoğu insan için merak konusudur. Genel anlamda cermen kabilelerinin bir kısmı ile Graubüden kantonuna geldiği düşünülen dil, bu sebeple tekrar gün yüzüne çıkarılmak amacı ile kabul edilen resmi diller içerisinde yer alıyor. Genellikle çevre ülkelerin dillerinin konuşulduğu, ancak resmi olarak Almanca, Fransızca, İtalyanca ve Romansh dillerinin konuşulduğu İsviçre, eğitim, turizm, ticari anlamda çok gelişmiş bir ülke.

 

 

 

İsviçre gibi bir ülkeye vize almak, genel anlamda zordur. Ülkenin gelişmişlik düzeyi, dışarıdan gelen iltica tehlikesi ile karşı karşıya kalınmasına yol açıyor. Ağırlıklı vize türlerinin eğitim, turizm ve ticari olması durumunda, ülkede kısa süreli vize verilmesi zor olmamakla birlikte, çok da kolay değildir. Bu anlamda karşılaşılacak en önemli zorluk ise Türkiye’de yaşadığınız hayatın orta düzeyin üzerinde standartlarda olması ve ülkeye geri dönmek için geçerli sebepleriniz olmasıdır. Maddi gücünüz yüksek ise yine bu konuda da zorluk yaşamazsınız. İsviçre bir Avrupa Birliği üyesi olmamasına karşın,

 

Schengen vizesi almak durumunda olduğunuz ülkelerden biri. Ülke, Schengen üyesi olduğundan, 90 güne kadar Bordo Pasaport sahibi Türk vatandaşları için Schengen vize işlemleri sonrası elde edeceğiniz vize ile ziyaret edilebilir. Eğer arzu ettiğiniz vize İsviçre Schengen vizesi ise sizlere Schengen vize başvuru merkezi olarak hizmet vermekten onur duyarız.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİZE YAZIN

Yükleniyor
© Copyright 2019 Vize Ankara | Tüm hakları saklıdır.
WhatsApp chat