Norveç Vize İşlemleri

Norveç Turistik Vizesi

Norveç Schengen bölgesine dâhildir. Bu sebeple bu ülkeye seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, eğer geçerli bir Schengen vizeleri yoksa, Norveç büyükelçiliğine vize başvurusu yapmaları gerekir. Norveç İstanbul başkonsolosluğu olmadığı için Macaristan başkonsolosluğuna Norveç vizesi verme yetkisi verilmiştir.

Umuma mahsus pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizeye tabi iken hususi pasaport, diplomatik pasaport ve hizmet pasaportu sahipleri,  90 güne kadar olan seyahatlerinde Schengen vizesinden muaftırlar.

Norveç turistik Schengen vizesine başvuracak kişilerden en az altı ay geçerli pasaport, eksiksiz olarak doldurulmuş ve imzalanmış vize başvuru formu, iki adet biyometrik fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi ve daha önceki Schengen vizelerinin fotokopisi standart olarak istenmektedir.  Bunlara ilaveten kişinin çalışan, emekli, işveren, öğrenci, ev hanımı veya esnaf, sanatkar olmasına göre farklı birçok belgeler istenmektedir.

Vize Ankara başvuru merkezi danışmanları, hangi belgeleri hazırlamanız gerektiği konusunda size yardımcı olacaklardır. Vize Ankara başvuru merkezi Norveç turistik vizesi alma süreçlerinin tamamını titizlikle takip etmektedir.

 

 

Norveç Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Seyahat amacınız Norveç’te yaşayan bir akrabanızı ya da arkadaşınızı ziyaret etmekse, Norveç Aile arkadaş ziyareti vizesine başvurmanız gerekir. Tüm vize başvurularında standart olarak istenen evraklara ek olarak bir davetiye dosyaya eklenmelidir. Norveççe ya da İngilizce olarak yazılmış davet yazısında; adres, iletişim bilgileri bulunmalıdır. Davet eden kişinin tapu kayıtları,  maddi durumunu gösteren belgeler, Norveç pasaportunun veya Norveç oturum izninin fotokopisi de istenmektedir.

Ziyaretçi vizesi başvurusunda istenen diğer belgeleri öğrenmek için Vize Ankara başvuru merkezi vize danışmanları ile iletişim kurabilir, sosyal medya uygulamasından da bize ulaşabilirsiniz.

 

 

Norveç Ticari Vize

İş ile ilgili bir etkinliğe katılmak, iş görüşmesi yapmak, firma ziyareti gibi amaçlarla planlanan Norveç seyahatleri Norveç ticari vize talebi kapsamında değerlendirilir. Ticari vizeye başvurabilmek için Norveç’te faaliyet gösteren bir firmadan davetiye alınması gerekmektedir. Davet yazısında, davet edilen kişi yada kişilerin kimlik ve pasaport bilgileri ile ne kadar süre ile ne için davet edildikleri mutlaka yazmalıdır. Masraflar davet eden tarafından karşılanacak ise davet eden kurum ya da kişinin maddi durumunu gösteren belgeler eklenmelidir. Ayrıca davet eden şirket yetkilisinin kimlik fotokopisi ve daha önceki yapılan alım satımlara ilişkin fatura gibi belgeler istenebilir.

Diğer başvuru evrakları hakkında bilgi almak için Vize Ankara başvuru merkezinin vize danışmanları ile irtibata geçebilirsiniz.  Vize Ankara başvuru merkezi vize alma süreçlerini titizlikle takip etmektedir

© Copyright 2021 Vize Ankara | Tüm hakları saklıdır.
WhatsApp chat