Amsterdam’a Gidecekler İçin 5 İpucu

 

Hollanda’nın başkenti Amsterdam’a güzel bir seyahat planlaması mı yapıyorsunuz? O zaman tam size göre bir yazı geliyor. Amsterdam’a gidecekler için 5 tane ipucu hazırladık. Amsterdam turu yapacak olanlar için bu ipuçları çok faydalı olacak. Seyahat etmeden önce bu yazıyı okursanız size küçük maddi kazançlar sağlayabilir. Böylece daha rahat bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz. İşte Amsterdam’a gidecekler için 5 ipucu…

 

 

 

  1. Ulaşım için bisikleti tercih edin!

Amsterdam’da bisiklete binmek çok popüler. Bu nedenle günlük bisiklet kiralamak için fiyatlar çok uygun. Amsterdam’da ulaşım için bisiklet kullanmayı tercih edebilirsiniz. Bu size fiyat bakımından daha uyguna gelecektir. Bisiklet ulaşımın en ucuz şekli. Ayrıca Amsterdam’da yollar düz olduğu için rahatlıkla bisiklet kullanabilirsiniz.

 

 

 

 

 

  1. Müze kartlar ile uygun fiyata müzeleri gezebilirsiniz!

Yurt dışı seyahatlerimizde ne kadar harcamalarımıza dikkat edersek o kadar fazla şey deneyimleyebiliyoruz. Özellikle müzelerin giriş ücretleri bazen bütçemizi zorlayabiliyor. Ama gezip görme keşfetme duygusu ile yanıp tutuşunca kararsız kalıyoruz. Neyse ki böyle zamanlarda müze kartları yardıma koşuyor. Müze kartlar ile 32 müzeye Amsterdam’da ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

  1. Uygun fiyata karın doyurup daha çok yer keşfedin!

Her yerin kendine ait bir mutfağı vardır. Bu nedenle her seyahat yapılan yerde oraya özgü yiyecekler yemek istiyoruz. Ama bazı restoranlar var ki normalde yiyebileceğiniz güzel bir yemeği neredeyse üç katı fiyatına satabiliyorlar.

Bu nedenle daha küçük cafe tarzı yerleri tercih etmenizi öneririz. Bu cafelerde de Amsterdam’a özgü yiyeceklerden bulabilirsiniz. Ama benim ilgim yemeklere değil sadece gezilecek görülecek yerleri keşfetmek diyorsanız o zaman yemek için sandviçleri tercih edebilirsiniz. Süpermarketten atıştırmalık ya da fırından poğaça tarzı yiyecekler alabilirsiniz.

 

 

 

 

  1. Ücretsiz festivaller ile bol bol eğlenin!

Amsterdam’da ücret ödemeden eğlenebileceğiniz çok sayıda festival ve etkinlik düzenleniyor. Özellikle havalar ısınmaya başladığında yaz mevsimlerinde bu festivalleri kovalamanızı öneririz. Ücretsiz festivaller ile paranız cebinizde kalarak eğlenmenin tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca festivallere denk gelemezseniz de üzülmemenizi tavsiye ederiz. Çünkü Amsterdam meydanlarında, eğlenebileceğiniz renkli görüntülere denk gelebilirsiniz.

 

 

 

 

 

  1. Amsterdam’da sigara içmemelisiniz!

Amsterdam sokaklarında sigara içmek yasaktır. Bu nedenle halka açık yerlerde sigara içmekten kaçınmanızda fayda var. Bizce hazır Amsterdam turu yaparken sigara kullanıyorsanız bırakabilirsiniz. Hem güzel bir şehri keşfetmenin mutluluğunu yaşayıp hem de sağlıklı bir yaşam için kocaman bir adım atabilirsiniz.

 

© Copyright 2021 Vize Ankara | Tüm hakları saklıdır.
WhatsApp chat