Hollanda Vizesi

Hollanda Turistik Vize

 

Tatil, gezi ya da balayı için turistik vizeler kısa sürede sonuç vermektedir. Birçok vize türüne göre istenen evraklarda daha hızlı şekilde temin edilmektedir. Hollanda turistik vize için de bu durum geçerliliğini korumaktadır. Sorunsuz şekilde işlemlerinizin tamamlanabilmesi için sizden istenen evrakları hazır hale getirmeniz gerekir. Fakat Hollanda konsolosluğu hiçbir şekilde doğrudan yapılan vize başvurularını kabul etmemektedir. Hollanda vize başvurusu için konsolosluğun bizzat yetkilendirdiği merkezlerle iş yürütebilirsiniz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken husus merkezlerin yetkili olup olmadığıdır. Turistik seyahatler 90 günlük süreyi kapsadığından dolayı başvurularınızı kısa süreli vizeler olarak yapmanız gerekmektedir. Hollanda Schengen ülke dahilinde olduğundan dolayı başvurularınızda bu duruma dikkat etmeniz gerekir. Hollanda Schengen vizesi ile birçok ülkeyi ziyaret etmeniz mümkündür. Fakat burada dikkat edilmesi gereken husus ise ilk seyahatin Hollanda’ya yapılmasıdır. Bu sayede Hollanda’dan diğer ülkelere rahatlıkla geçiş yapabilirsiniz.

 

Seyahat planlarınızı yaparken evrak teminlerine özen göstermeniz çok önemlidir. Değerlendirmeler esnasında dosyanızda uçak ve otel rezervasyonları olması gerekmektedir. Fakat otel ve uçak ile ilgili ön ödeme yapmamaya çalışın. Vizeniz onaylanmadan yaptığınız ödemeler sonucun olumsuz çıkmasında tarafınıza iade edilmeyebilir. Bu tür ayrıntılara dikkat etmeli ve riskli hallerden uzak durulmalıdır. Hollanda turistik vize konusunda vize merkezimizden ayrıntılı bilgi edinmeniz ve nasıl bir yol haritası çıkarmanız gerektiği tarafınıza aktarılacaktır. Böylece gerçekleştirmek istediğiniz seyahat sorunsuz şekilde gerçekleştirilebilecektir. Vize alabilmenize mani olabilecek bir durum olmadığı taktirde vize onayınızın olumlu sonuçlanması yüksek ihtimallidir.

 

Başvurularda güncel bilgi aktarımı yapılması önemlidir. Vize başvurularında doldurulması gereken formun değişmiş olması gibi durumları göz önünde bulundurmak gerekir. Ayrıca sizden istenen belgeler konusunda da mutlaka evrak tarihlerine dikkat etmeniz gerekecektir. Pasaportunuzun da geçerliliği ve uygunluğu da mutlaka denetlenmelidir. Yıpranmış bir pasaport ile başvuruda bulunmanız ret olmasına sebep olabilir. Ayrıca pasaportunuzun içerisinde bulunması gereken 2 boş sayfanın da kontrolü yapılmalıdır. Bu tür kontroller ayrıca vize başvuru merkezi tarafından da yapılacaktır. Hollanda turistik vize konusunda zaman sorunu yaşamamak için önceden tedbir almak daha doğru olacaktır. Seyahat tarihine yakın başvuru yapmak zorunda kalındığında sıkıntılı evrakın düzeltilmesi zaman alabilir.

Hollanda Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

 

Hollanda’ya ailenizi ya da arkadaşınızı ziyaret etmek için gitmek istemeniz halinde vize almanız gerekmektedir. Birbirinden farklı özelliklere sahip olan vize türleri seyahat amacına göre değiştiği için öncelikle amaç belirlenmelidir. Hollanda aile ve arkadaş ziyareti vizesi başvurusunda bulunabilmeniz için ispat etmeniz gereken bazı belgeler söz konusudur. Bu belgelerden bir tanesi ziyaret etmek istediğiniz kişinin sizi davet ettiğini gösterir belgedir. Sizi Hollanda’ya davet edecek kişinin hazırlaması gereken davetiye usullere uygun şekilde olmalıdır. Öncelikle Hollanda’da ki ikame adresi ve iletişimi davetiyede bulundurmalıdır. Ne iş yaptığına dair belgeleri de ekleyerek yaşamış olduğu bölgenin ilgili kurumundan davetiyeyi onaylatmalıdır. Başvuru dosyasında sunmanız gereken davetiyenin orijinal olmasına dikkat etmelisiniz. Davetiyenin fotokopisi kabul görmediği için orijinal davetiyeyi almadan Hollanda vize başvurusu yapmamanız önemlidir.

 

Ziyaretler ile alakalı yapılan başvurularda vize talebinde bulunan kişinin geri döneceğini de ispat etmesi istenmektedir. Kalıcı olarak gitme planları yapmaması ve ziyaret sonrasında geri dönüşünün kesin olması gerekir. Özellikle bu noktada dikkat edilen husus ise mesleki durumudur. Gelir belgeleri ve banka hareketlerini de doğru şekilde sunmak Hollanda aile ve arkadaş ziyareti vizesi alabilmede önemlidir. Olumsuz haller ile karşılaşmama adına da doldurulması gereken formların gerçekle birebir olması gerekir. Vermiş olduğunuz bilgilerin teyitleri gerekli kurumlardan sorularak öğrenildiği için doğru bilgi ortaya çıkacaktır. Bundan dolayı verilen tüm bilgilerin doğru olmasına ve kriterlere uygun olmasına özen göstermelisiniz.

 

Hollanda konsolosluğu vizeler ile ilgili doğrudan başvuruları kabul etmediği için vize merkezleri ile işlemleri yürütmeniz gerekecektir. Burada dikkat edilecek husus konsolosluğun vize merkezine yetki verip vermediğidir. Bunu araştırarak Hollanda vize işlemleri başlatmanız daha iyi olacaktır. Schengen ülkesi olan Hollanda başvurularda parmak izi ibrazlarına da dikkat etmektedir. Daha önce Schengen vizesi alarak seyahat yapmışsanız parmak iziniz sistemde kayıtlı demektir. Fakat burada dikkat edilmesi gereken husus ise parmak izi sistemde 5 yıl kalmaktadır. 5 yılı geçmesi durumunda ise yenileme yapmanız gerekecektir. Sürelere dikkat ederek sistemde kayıtlı olup olmadığını sorgulamanız daha iyi olur. İlk kez başvuruda bulunanlar için ise böyle bir sorgu olmadan doğrudan parmak izi işlemlerini yapması gerekir.

Hollanda Ticari Vize

 

Ticari alanda ki büyümenin dış ticaret ile daha hızlı olduğu ve etkin çalışma alanında başarıya ulaşmanın daha kolay olduğu bilinen bir gerçektir. Hal böyle olunca da yurtdışı ticari ilişkilerin önemi artmaktadır. Dış ticaret konusunda Hollanda oldukça etkin rol üstlenmiştir. Sizde ticari faaliyetlerinizde gerçekleştirmek ve daha iyi seviyelere ulaşmak adına Hollanda ticari vize edinmeniz gerekecektir. Vize öncesi hangi firma ile ne tür iş yapacağınızın planlamasını yapmalı ve o firmadan davetiye almanız gerekir. Davetiyeniz olmadan ticari vizeyle Hollanda’ya gitmeniz pek mümkün olmayacaktır. Aynı zamanda fuar gibi organizasyonlarda yer alabilmeniz için de davetiyeniz olması zorunludur. Başvuru dosyasında bulunması gereken davetiyenin mutlaka orijinal nüshasının sunulması gereklidir. Hollanda vize başvurusu esnasında ek belge taleplerini de hızlı şekilde temin etmelisiniz. Seyahat planınıza uygun şekilde hareket ederek istediğiniz ticari işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

 

Firmaların ticari vizeler konusunda mutlaka faaliyetlerini gösterir belgeleri sunmaları gerekir. Doğrudan şirket ya da firma sahibi vize başvurusunda bulunacaksa imza sirküleri ve firmanın başvuru sahibine ait olduğunu gösterir belgeler olmalıdır. Firma çalışanı gidecekse de çalıştığını ve firma adına gitmek istediğini ispatlaması gerekir. Ayrıca hem çalışan hem de firma sahibinin son 3 aylık dönemde ki banka hesap hareketleri sunulmalıdır. Hollanda ticari vize eksik evrak sunulmadığı sürece kolay alınabilir özelliğe sahiptir. Pasaportunuz, davetiyeniz ve diğer belgeleriniz hazır olduğunda vize başvuru merkezi ile başvuru sürecini başlatabilirsiniz. Yaklaşık olarak 15 gün içerisinde sonuçlanan başvurular nihayete ermektedir.

 

İş toplantılarınızı ve iş görüşmelerinizi rahat şekilde gerçekleştirmeniz adına vizenizin olması zorunludur. Hollanda ticari vize evraklarını incelerken karşılıklı anlaşma olup olmadığına bakarak hareket etmektedir. Bu yüzden mutlaka görüşeceğiniz firma ya da şahısla sağlam temeller üzerine kurulu iş yürütün. Hollanda vize işlemleri titiz şekilde yürütülmesi ve aksi durumların oluşmaması adına önceden tedbirler alınması gereken türdedir. Her evrakın kontrolü de birkaç defa mutlaka yapılmalıdır. Böylece hatalı bilgi ya da belge sunma ihtimali ciddi anlamda düşecektir. Her belgenin mutlaka başvuru sahibi tarafından imzalanması gerekmektedir. Bu yüzden belgelerin hazır hale getirilmesinden sonra imzaları olup olmadığına bakılması gerekecektir.

Hollanda Fuar Vizesi

 

İş ağınızı genişletmek için yurtdışında ki fuar organizasyonları katılmak oldukça etkili olacaktır. Fuarlarda stant kurarak hem reklamınızı yapabilir hem de anlaşmalara zemin hazırlayabilirsiniz. Hollanda fuar vizesi için öncelikli olarak düzenlenen organizasyona dair fuar biletinizin olması gerekir. Biletinizi organize eden kuruluştan temin etmeniz önceliğiniz olmalıdır. Fuar biletinizi temin ettikten sonra Hollanda vize başvurusu konusunda diğer evrakları temin edebilirsiniz. Ticari vize için gerekli olan yeterliğe sahip olmanız önceliklidir. Ticari faaliyetinize dair vergi levhası, sicil gazete fotokopisi ve firma hesap bilgilerini gösterir tabloların sunulması gerekecektir. Seyahat edecek kişi firma çalışanı ise firmada çalıştığını gösteren belge ıslak imzalı olacak şekilde firma tarafından hazırlanmalıdır. Ayrıca seyahat edecek kişinin şahsi hesap hareketleri de 3 aylık alınmalıdır.

 

Kısa süreli vizeye başvurmanız gereken fuar ziyaretlerinde 180 günlük süre içerisinde 90 gün konaklama hakkı söz konusudur. Ayrıca Hollanda Schengen ülke grubu dahilinde olduğu için parmak izi de gerekmektedir. Hollanda Schengen vizesi işlemlerini çözüme kavuşturabilmeniz için de hiçbir evrakın eksik olmamasına özen göstermelisiniz. Başvuru değerlendirmelerinde verilen bilgilerin denetlenmesi söz konusu olduğu için de mutlaka doğru ve gerçeğe uygun bilgi vermelisiniz. Hollanda fuar vizesi başvurularınızı doğrudan konsolosluğa yapmanız gibi bir durum söz konusu değildir. Konsolosluk tarafından yetki verilen vize merkezleri ile işlerinizi yürütmeniz gerekecektir. Bu merkezler onay makamı değil, sadece başvuruların sorunsuz şekilde sunulabilmesi için rehber niteliğindedir. Hazırlık aşamasında size destek olacak vize başvuru merkezi risklerin azalmasında oldukça etkilidir. Başvuru dosyanızın belirlenen kriterlere uygun hale getirilmesinde aktif olarak rol oynamaktadır.

 

Vize işlemleriyle alakalı dikkat edilecek diğer bir husus ise uygun pasaportta sahip olmanızdır. Pasaportunuz yoksa il ya da ilçe emniyetine gidip işlemleri kısa sürede başlatabilirsiniz. Daha önce pasaportunuz varsa da seyahat sonrasına kadar geçerliliği olmasına dikkat etmelisiniz. Hollanda fuar vizesi başvurusunda önce pasaport kontrolünü mutlaka yapmanız gerekecektir. Bu hususta eksiklikler giderilmeden başvuru yapılmamasına özen göstermelisiniz. Hollanda vize işlemleri her aşaması titiz şekilde yürütülmesi gereken yapıdadır. İncelemelerin çok titiz şekilde yapılması hazırlığın iyi olması gerektiğini göstermektedir. En iyi sonucu elde edebilmeniz için hiçbir ayrıntıyı es geçmemeniz gerektiğini de unutmayın.

Hollanda Kültürel Etkinlik ve Seminer Vizesi

 

Farklı özellikleri ile her zaman gözde olan yurt dışı kültürel ve sportif faaliyetler gelişim açısından çok önemlidir. Sizde bu tür organizasyonlara katılmak için gerekli olan başvuruları yapmanız gerekir. Başvurularda karşılıklı etkileşim ve bilgi edinme ile birlikte vize başvurusunda bulunmanız gerekecektir. Hollanda kültürel etkileşim ve seminer vizesi ile organizasyonlarda bulunmanız mümkün olacaktır. Elbette böyle bir seyahati gerçekleştirmek için vizeye dair kriterleri yerine getirmelisiniz. Öncelikle pasaporta sahip olmanız ve pasaportunuzun da seyahat için uygun olması elzemdir. Pasaportunuz uygun ise Hollanda vize başvurusu için diğer evrak teminlerine başlayabilirsiniz. Katılmak istediğiniz organizasyon ile ilgili size orijinal davetiye gönderilmesi gerekmektedir. Bu davetiye başvuru dosyasında bulunması gereken en önemli belgedir. Fakat unutulmaması gereken en önemli ayrıntı ise davetiyesi olan herkesin vizesi kesin onaylanır mantığıdır. Hiçbir şekilde davetiye vize işlevi görmemektedir. Diğer belgeler sunulmadan vizenizin onaylanması da söz konusu değildir.

 

Davetiyeniz ve pasaportunuz hazır olduğunda kimlik bilgilerinizi ve banka bilgilerinizi içeren evrakları temin etmeniz gerekir. Teminler ve başvurular konusunda vize başvuru merkezi ile irtibatlı olmanız önemlidir. Hollanda konsolosluğu bireysel başvuruları kabul etmemektedir. Yetkilendirmiş olduğu vize merkezleri ile işlemlerinizi yürütmeniz gerekecektir. Kurallara uygun şekilde hazırlanan dosyanızda eksiklikler varsa alanında uzman kişiler tarafından sizlere bilgi verilecektir. Hollanda kültürel etkinlik ve seminer vizesi rahat şekilde alınması için başvuru dosyasını hatasız hazırlanmasına özen gösterin. Birçok işleminiz bizzat yetkilendirilmiş merkez tarafından yapılsa da sizde takipte olun.

 

Başvurularınızın ret ile sonuçlanmaması için yeterlilikleri tam olarak yerine getirmelisiniz. Değerlendirme aşamasında kurulun gereklilik duyacağı hallerde ek belgeler istenmesi söz konusu olabilir. Hollanda kültürel etkinlik ve seminer vizesi ile ilgili istenebilecek ek belgeleri de zamanında teslim etmeniz önemlidir. Ayrıca değerlendirmelerin her evrakı ayrı ayrı incelemeler ile yürütüldüğünü hesaba katarak önemsiz bilgi gibi bir kanıya varmamalısınız. Özelikle dikkat edilen bir diğer evrakta başvuru formlarıdır. Hollanda vize başvuru formu dikkatli şekilde doldurulmalı ve başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır. Tüm belgelerde olduğu gibi formlarda da başvuru sahibinin imzası gerekir. İmzasız evrak değerlendirmeye alınmadığı için de başvurunuzun ret edilmesi olasıdır.

 

 

 

HOLLANDA ÇALIŞAN

 

 • Pasaport (en az 6 ay geçerliliği olmalıdır, var ise eski pasaportlar),

 

 • Davetiye var ise aslı, Davet gönderenin son 3 aylık maaş bordrosu, Kimlik fotokopisi, son 3 aylık banka hesap extresi, Davet gönderenle akrabalık kanıtı

 

 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (Anne, Baba, Kardeş, Eş ve çocukları gösterecek)

 

 • 2 adet Biyometrik fotoğraf,

 

 • Son 3 aylık Maaş Bordrosu

 

 • İşe giriş bildirgesi

 

 • İşyerinden İzin Yazısı

 

 

 • Son 3 aylık hesap hareketlerini gösteren, içerisinde minimum 3000TL bulunan bankadan imzalı kaşeli, güncel hesap dökümü (maksimum bir hafta önce alınmış olmalıdır),

 

 • Var ise tapu-ruhsat fotokopileri,

 

 • Detaylı Bağ-Kur dökümü,

 

 • Çalışılan Firmaya Ait

 

 • Vergi Levhası fotokopisi,

 

 • Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi,

 

 • İmza Sirküleri fotokopisi,

 

 • Oda Sicil Kayıt Sureti –ASLI-,

 

 • Faaliyet Belgesi – ASLI-,

 

 • Kimlik Fotokopisi

 

 • İkametgah Belgesi

 

 

HOLLANDA İŞVEREN

 

 • Pasaport (en az 6 ay geçerliliği olmalıdır, var ise eski pasaportlar),

 

 • Davetiye var ise aslı, Davet gönderenin son 3 aylık maaş bordrosu, Kimlik fotokopisi, son 3 aylık banka hesap extresi, Davet gönderenle akrabalık kanıtı

 

 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (Anne, Baba, Kardeş, Eş ve çocukları gösterecek)

 

 • 2 adet Biyometrik fotoğraf,

 

 • Son 3 aylık hesap hareketlerini gösteren, içerisinde minimum 3000TL bulunan bankadan imzalı kaşeli, güncel hesap dökümü (maksimum bir hafta önce alınmış olmalıdır),

 

 • Var ise tapu-ruhsat fotokopileri,

 

 • Detaylı Bağ-Kur dökümü,

 

 • Sahip Olunan Firmaya Ait

 

 • Vergi Levhası fotokopisi,

 

 • Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi,

 

 • İmza Sirküleri fotokopisi,

 

 • Oda Sicil Kayıt Sureti –ASLI-,

 

 • Faaliyet Belgesi – ASLI-,

 

 • Kimlik Fotokopisi

 

 

 

HOLLANDA – EMEKLİ

 

 • Pasaport (en az 6 ay geçerliliği olmalıdır, var ise eski pasaportlar),

 

 • Davetiye var ise aslı, davetiye gönderenin oturum kartı ya da pasaport fotokopisi, maaş bordrosu, Akrabalık Kanıtı

 

 • 2 adet Biyometrik fotoğraf,

 

 • E-Devlet’ten alınmış Emeklilik Belgesi

 

 • Son 3 aylık emekli maaşın alındığı bankadan hesap hareketlerini gösteren, içerisinde minimum 3000TL bulunan ıslak imzalı ve kaşeli, güncel hesap dökümü (Başvurudan maksimum bir hafta önce alınmış olmalıdır),

 

 • Var ise tapu-ruhsat fotokopileri,

 

 • Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (anne, baba, kardeş, eş ve çocukları gösteren) Nüfus Müdürlüğünden alınacak.

 

 • Kimlik Fotokopisi

 

 • İkametgah

HOLLANDA – KAMU ÇALIŞANI

 

 • Pasaport (en az 6 ay geçerliliği olmalıdır, var ise eski pasaportlar),

 

 • Davetiye var ise aslı, davetiye gönderenin oturum kartı ya da pasaport fotokopisi, maaş bordrosu, Akrabalık kanıtı

 

 • 2 adet Biyometrik fotoğraf,

 

 • Kurumdan alınmış izin yazısı,

 

 • Çalışılan kurumdan, yetkili tarafından imzalı kaşeli görevinizi belirten çalışma yazısı,

 

 • Son 3 aylık maaş bordrosu,

 

 • Son 3 aylık hesap hareketlerini gösteren, içerisinde minimum 3000TL bulunan bankadan imzalı kaşeli, güncel hesap dökümü (maksimum bir hafta önce alınmış olmalıdır),

 

 • Var ise tapu-ruhsat fotokopileri,

 

 • Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (anne, baba, kardeş, eş ve çocukları gösteren

 

 • Kimlik Fotokopisi

BİZE YAZIN

Yükleniyor
© Copyright 2019 Vize Ankara | Tüm hakları saklıdır.
WhatsApp chat