Uygun Fiyatlarla Yurtdışı Tatili Hayal Mi Yoksa Gerçek Mi?

Uygun Fiyatlarla Yurtdışı Tatili Hayal Mi Yoksa Gerçek Mi?

 

Yurtdışı tatil fırsatlarına göz atmadan tatile çıkanlar, yurtdışı turlarında geçen seneler içinde daha da ekonomik bir tatil seçeneği haline geldiğinden habersiz. Çoğu tatilci ise Ege ve Güney sahillerindeki popüler turizm merkezlerinde bir haftalık bir tatil için aslında yurtdışında tatil yapmasına fazlasıyla yetecek meblağlar harcadığının farkında bile değil. Her şey dahil otel fiyatları şimdiden el yakmaya başlarken, dünyanın dört bir yanından mıknatıs gibi turist çeken tatil bölgelerindeki otellerin birçoğu erken rezervasyon kampanyalarını sona erdirdi. Şimdiden yüksek sezon fiyatlarını uygulamaya başlayan tanınmış beş yıldızlı otellerde haftalık tatil içinse küçük bir serveti gözden çıkartmak gerekiyor. Aslında Güney Amerika turları ve ABD gezileri de dahil olmak üzere, bu tür bir tatil için ayrılacak bütçe ile yurtdışında tatile çok rahat çıkılması mümkün.

 

Avrupa Birliği üyesi ülkelere düzenlene haftalık turlar yurtdışı tatilin en popüler tercihi olduğu gibi, aynı zamanda okyanus ötesi ülkelerde yapılan tatillere nazaran çok daha ekonomik bir tercih.

 

izlanda schengen vizesiÖyle ki, belli ülkelerin tercih edilmesi durumunda Avrupa’da tatil fırsatından tahmin edilenden de daha ucuza faydalanmak mümkün. Güney ve Ege sahillerimizde artık ismi duyulmuş olan pek çok otel, kişi başına günlük birkaç yüz lira istemesine karşın bu fiyatlar ile Avrupa’nın popüler merkezlerinde beş yıldız konforunda konaklanabiliyor. Ülkemiz söz konusu turizm olduğunda tam manasıyla bir cennet olduğundan, artık ilgi gören bölgelerimizde tatil yapmak pek de ucuz bir tercih sayılmıyor. Dünyanın dört bir yanından her sene yüz binlerce insan geldiği için yoğun talep, fiyatların da ister istemez yükselmesine yol açıyor.

 

Yanı başımızdaki Yunanistan ekonomik krizin ağır yükünü sırtlamaya devam ettiğinden, aslında Avrupa Birliği üyesi bir ülkede tatil yapmak için en ucuz tercih Ege’nin karşı kıyısı.

 

Bilinen bir coğrafyada, aşina olduğumuz bir kültürde ancak yine de yurtdışında tatil yapma imkanı sunan Yunanistan cazip fiyatlarıyla ülkemiz tatilcilerinin açık ara en çok ilgilendiği ülke. Birkaç günlük turlar ile Orta Avrupa’da 2 – 3 ülkenin gezildiği turlar da son senelerin popüler yurtdışı tatil seçenekleri arasında yer alıyor.

© Copyright 2021 Vize Ankara | Tüm hakları saklıdır.
WhatsApp chat