Danimarka Vize İşlemleri

Danimarka Turistik Vize

Danimarka’ya seyahat edecek Bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, eğer geçerli bir Schengen vizeleri yoksa ziyaretleri öncesi Danimarka büyükelçiliğine veya konsolosluğuna vize başvurusu yapmaları gerekir. Kısa dönemli vize başvuruları, vize başvuru işlemleri için yetkilendirilmiş başvuru merkezleri ile akredite turizm seyahat acentaları aracılığıyla kabul edilmektedir. Yeşil, siyah ve gri pasaport hamilleri,  90 güne kadar olan seyahatlerinde Schengen vizesinden muaftırlar.

Danimarka büyükelçiliği,  turistik vize başvurularında ziyaret sonrasını da kapsayacak şekilde en az altı ay geçerli pasaport, vize başvuru formu, iki adet biyometrik fotoğraf, kimlik fotokopisi, otel rezervasyonunu gösteren belgeler ve banka hesap dökümünü standart olarak istemektedir.  Bunlara ilaveten kişinin memur, işçi, emekli, işveren, öğrenci, ev hanımı veya esnaf, sanatkâr olmasına göre değişkenlik gösteren birçok belge talep edilmektedir.

Durumunuza uygun belge listesini öğrenmek için Vize Ankara başvuru merkezi vize danışmanları ile görüşebilir ve vize başvurunuzda yardım alabilirsiniz.

 

 

Danimarka Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Seyahat amacınız Danimarka’da yaşayan bir yakınızı ya da arkadaşınızı ziyaret etmekse, aile arkadaş ziyareti vizesine başvurmalısınız. Ziyaretçi vizesi maksimum 90 gün Danimarka’da kalma hakkı verir. Vize başvurularında standart olarak istenen evraklara ek olarak davetiye dosyaya eklenmelidir. Davet eden kişinin şahsi bilgileri ve iletişim bilgileri, davet ettiği kişi ile yakınlık derecesi, davet edilen kişinin kimlik bilgileri, seyahatin gerçekleşeceği tarihler, ziyaretin amacı, konaklama yapılacak açık adres, seyahat- konaklama giderlerinin kim tarafından karşılanacağına dair bilgiler açıklığa kavuşturulmalıdır.

Ziyaret vizesi başvurusunda istenen belgelerin listesini öğrenmek için Vize Ankara başvuru merkezi vize danışmanları ile iletişim kurabilir, sosyal medya uygulamasından anında canlı destek alabilirsiniz.

 

 

Danimarka Ticari Vizesi

İşinizle ilgili bir etkinliğe katılmak, bir firma ile iş görüşmesi ya da firma ziyareti yapmak gibi amaçlarla gerçekleştirilecek seyahatler, Danimarka ticari vizesi kapsamında değerlendirilir. Danimarka ticari vizesi için başvuruda bulunuyorsanız başvuru dosyanızda bulunması gereken ilk evrak davetiyedir. Davetiyede Danimarkalı firmanın iletişim bilgileri, ziyaretin amacı, seyahatin hangi tarihler arası yapılacağı, seyahat masraflarını kimim karşılayacağı ve nerede kalınacağı bilgilerinin ayrıntılı olarak yazılmış olması gerekir.

Başvuru esnasında istenen diğer belgeler hakkında bilgi almak ve randevu için, Vize Ankara başvuru merkezinin vize danışmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

© Copyright 2021 Vize Ankara | Tüm hakları saklıdır.
WhatsApp chat