Dubai Gezi Rehberi Dubai’de Nerede Kalınır? Nereler Gezilir?

 

Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri’nde ziyaretçilerinin çokça tercih ettiği destinasyonların başında yer alıyor. Kentin niye bu denli odak noktası olduğunu sizlere Dubai gezi rehberi eşliğinde aktarmaya çalıştık.

Yalnızca emirliğin merkezinde bulunan ultra lüks olanaklar ile yetinmeyerek kökenleri hakkında da gerekli bilgilerin aktarılmasını amaçladık.

 

Dubai’de Nerede Kalınır?

 

Mimarisinde ve birçok hususta adından söz ettiren Dubai, iş konaklamalara gelmesi ile de gezginler için oldukça güzel seçenekleri sunmaktadır. Kent içinde tatil yapmayı düşünen gezginler, genel itibariyle beş bölge sınırlarının içinde bulunan otellere yoğunluk gösteriyor.

 

 

Jumeirah

 

Göz alıcı güzelliklere sahip plajları ile bilinen Jumeirah, Dubai’deki yaygın konaklama bölgeleri arasında yerini almış durumdadır. Burj Al Arab, Palm Jumeirah, World Island gibi mega projeler için ev sahipliği yapmakta olan sahil kesimine ait müşterilere, çocuklu ailelere ve alışveriş tutkunlarına fazlasıyla cazip gelmektedir.

 

 

 

 

 

Burj Khalifa

 

Dubai kent merkezi veyahut Burj Khalifa ve çevresi, lüks tatil alışkanlığına sahip gezginlerin fazlasıyla zevk alacakları yerler arasında bulunuyor. Dünyanın en büyük alışveriş merkezi olarak nitelendirilen Dubai Mall, kentin bu bölümünde sizlerin karşısına çıkıyor.

 

 

 

 

 

 

Dubai Müzesi

 

Eğer lüks mekân ve oteller dışında tarihi yerlere de ilginiz bulunuyorsa otel araştırması esnasında Bur Dubai odak noktanız olabilir. Burada otellerde konaklama yaparken vaktinizin bir kısmını Dubai Deresi’nin kıyısında kurulu bulunan Al Fahidi Bölgesi ile Dubai Müzesi’ne ayırmanız halinde emirliğin kökenleri ile ilgili birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Dubai Marina

 

Dubai Marina ile Palm Cumeyra, eğlenceyi seven gezginlerin konaklama için tercih edecekleri en ideal yerlerdir. Çünkü bölgelerin sınırları içinde hem aktivite alternatifleri hem de mekân sayıları oldukça yeterli durumdadır.

 

 

 

 

 

 

 

Deira

 

Deira ise uygun fiyatları ile tanınıyor. Bunun yanı sıra gezginlere, Baharatçılar ve Altıncılar çarşılarına yakın konumda konaklama imkânını sunuyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Emirates Grand Hotel

 

Oteller için tavsiyelerde bulunmak gerekirse, 4 yıldızlı Emirates Grand Hotel ideal yerler arasındadır. Performans ve fiyat oranları düşünüldüğünde oldukça iyi bir izlenim bırakıyor.

 

 

 

 

 

 

 

Metropolitan Hotel Dubai

 

Otel seçimlerinizde aynı yıldız kategorisi içinde faaliyette bulunan Metropolitan Hotel Dubai, Ramada Downtown Dubai gibi seçenekleri de tercih edebilirsiniz.

 

 

 

 

 

Konaklama yaparken çok fazla bir bütçe tercihinde bulunmayacaksanız 3★ Rove City Centre ile Rove Downtown’a göz atmanızda fayda vardır. Dubai’nin kendine has lükslerini deneyimlemek istiyorsanız, otel araştırması yaparken 5★ Jumeirah Beach Hotel, Armani Hotel Dubai ve Grand Hyatt Dubai gibi tercihlere de yönelebilirsiniz.

 

 

 

Dubai’de Gezilecek Yerler

 

Dubai, gezilecek mekanlar ile ilgili oldukça ilginç donanımlara sahiptir. Birçok yerin ultra lüks imkânlar ile donatılmasıyla turistik mekânlar oluşturulduğuna hem fikiriz. Fakat bu cazibe merkezlerinden farklı olarak kentin geçmişi ile ilişkili veyahut yerel kültürlerinden izleri bulunduran binalar ile de karşılaşmak insanı fazlasıyla etkiliyor.

 

  • Dubai denilince ilk aklımıza gelen yapılar arasında, mimari harikası olarak ifade edilen Burj Al Arab oluyor. Gün batımı manzarasını seyredebilecek en güzel mekan olan Jumeirah Plajı’na sadece 230 metre mesafe ile mimari harikasına gidiş yaptığınızda denizaltı ve çöl turları gibi etkinliklere de katılma fırsatını elde ediyorsunuz.

 

  •  Manzara olarak düşündüğümüzde, dünyanın en yüksek binası olarak bilinen Burj Khalifa’yı kesinlikle bahsetmemek olmaz. Tabii bunun evvelinde Dubai Çeşmesi yapıya gelmekte olan konukları karşılamaktadır. Çeşmenin, en etkileyici haline ise akşamları denk gelinebiliyor. Çünkü her yarım saat içerisinde görsel olarak etkileyici şovlar düzenlenmeye devam ediyor.

 

 

 

 

  • Şehir içerisinde olağanüstü mimari projelerine görmeyi hedefliyorsanız Palm Jumeirah’ı sakın atlamayın. Hatta bu proje listelerine Dubai Topluluk Tiyatrosu ve Sanat Merkezi, Magic Planet ve Ski Dubai’yi bünyesinde bulunduran Mall of Emirates’i de eklemeniz oldukça faydalı olacaktır.

 

  • Çocuklu ailelere tavsiye edilecek yerler arasında ise Wild Wadi Water Park ve Dubai Akvaryumu bulunuyor. Heritage and Diving Village ile Dubai Müzesi ise gezginlere kente özel bilgi dağarcıklarını genişletme konusunda yardımcı oluyor. Keyifli bir akşam geçirmek istiyorsanız JBR Walk ve Dubai Marina’ya gitmeniz çok faydalı olacaktır.

 

Dubai’de Ne Yapılır

Dubai’de tatil yapacağınız zaman sakın alıveriş merkezlerini en başta tutarak kapalı alanlar içerisinde gezginler için sunulan olanaklara sadık kalıp da şehirde yer alan diğer aktiviteleri de atlamayın. Çünkü şehirde bulunacağınız dönem itibariyle katılım sağlayacağınız etkinlikler ile hem kafanızda oluşan negatif düşüncelerinizden kolaylıkla sıyrılabilecek hem de içinizde var olan özgür ruhunuzu bol şekilde besleyebileceksiniz.

 

Al Khayma Kampı’nda Çöl Safarisi

 

  • Aktivite hususunda öncelik olarak Al Khayma Kampı’nda Çöl Safarisi’ni değerlendirebilirsiniz. Böylelikle bütün günü kumlarda kayarak, devenin üzerinde gezintiye çıkarak geçirebilmeniz ile birlikte gün batımında meydana gelen harika manzarayı da fotoğraflama şansı yakalayabilirsiniz.

 

 

 

 

 

  •  Kayak ifadesini kullanmışken, kentin kalbinde yer alan Sky Dubai’de yaz ortasında dahi taze kar üstünde kayak keyfi yapabilir ve bu anların tadını çıkarabilirsiniz.

 

  •  Şehirde meydana getirilen tur organizasyonları yalnızca safariler ile kısıtlanmış durumda değildir. Bütçeniz doğrultusunda helikopter ile gezintilere çıkmanızda mümkündür. Hatta bunun yanı sıra denizaltıya binerek körfezin derinliklerinde yer alan güzellikleri de keşfedebilirsiniz. Eğer hedeflemiş olduğunuz amacınız Jumeirah Camii gibi simge yapılarını detaylı şekilde tanımak ise Yarım Günlük Rehberli Dubai Turu’nda yerinizi ayırttırabilirsiniz.

 

  •  Konumuz Dubai ve turları olunca var olan seçeneklerin sonu gelmeyecek gibi olabiliyor. Eğer düşünürseniz kentin kendine özgü mimari dokusunu birbirinden farklı açılardan gözlemleyebilmek ve doyasıya eğlence yaşayabilmek için Dubai Marina’dan Motor Turu’na katılım sağlayabilirsiniz.

 

  •  Oldukça yoğun geçmiş bir günün hemen ardından sakince yürüyüş yapmak ya da bir yerlerde oturarak bir şeyler içmeyi düşünürseniz, rotanızı JBR Walk’a doğru çevirebilirsiniz. Alternatif şekilde Burj Al Arab’da çay keyfi yapmak aklınıza yatabilir.

 

 

 

 

Dubai Akvaryum ve Burj Khalifa Turu

Eğer ki çocuklarınız ili birlikte hoş vakitler geçirmek için bazı mekânlara yönelmeyi tercih ederseniz, Dubai Akvaryum ve Burj Khalifa Turu sizler için oldukça harika bir tercih olacaktır. Tabii birbirinden farklı fırsatların değerlendirmesini yapabilmek için başta Abu Dabi olmak üzere komşu emirliklere günübirlik ziyaretler gerçekleştirerek daha net bilgilereulaşabilirsiniz.

Dubai ile ilgili sizlere nerede kalınacağını ve nerelerde gezilmesi gerektiğini aktarmaya çalıştık. Bu gezi rehberi doğrultusunda net bilgilere kısmen ulaşım sağlayabilirsiniz, kesinlikle geziye çıkmadan evvel daha ince ve gidip gören kişilere danışılması gerektiğini de göz ardı etmeyiniz.

 

Her yeni bir şehir, ülke, mekan, kent birbirinden güzel seyir alanlarının keşfinin yapılacağını ifade eder. Kesinlikle eşyalarınızı ve çıkacağınız yolculuğu bu şekilde değerlendiriyor olmanızın sizlere dönüşü daha olumlu olacaktır. Araştırma detaylarınızı arttırmanız gerektiği kadar, okuduklarınız ile bir plan oluşturmanız izleyeceğiniz yollarda yardımcı durumunda olacaktır.

 

Her yeni bir yer oldukça önem arz eder. Kişilerini ve önemli yerlerin niteliklerine sahip olmanız gerçekleştirmeyi planladığınız gezinizi daha kolay bir duruma getirecektir. Sizler bunları göz önünde bulundurmanız ile atacağınız her adımı faydalı hale dönüştürebilirsiniz. Sizlere verilen ve aktarılan her bilgi önemlidir. Sizler bunları göz önünde bulundurarak yapacağınız gezileri keyifli ve eğlenceli hallere getirebilirsiniz. Gezilmesi ve görülmesi gereken yerlerin önemini vurgulamak bilgilenmemizde bize yardımcı olmaktadır. Yerleri ve işlerinizi kolaylaştıracak durumları aklınızdan çıkarmayınız.

 

Gezmeyi hedeflediğiniz her yer için bu bilgiler sizlere ışık olarak karşınıza çıkacaktır. Gideceğiniz yerleri iyi öğrenip araştırmak çok faydalı bir yaklaşım olacaktır.

 

Burada sizlere gezilecek ve kalınması muhtemel yerleri detaylı şekilde verilmeye çalışıldı, bunları göz önünde bulundurarak yol alabilir, gezinize anlam katabilirsiniz. Bu anlamlar hayatınızda öğrenmiş olduğunuz bilgiler ile harmanlanarak güçlenecektir. Eğlenceli ve bilgiye doyacağınız gezileriniz ile bunları gerçekleştirmenizde fayda sağlayacağına inanıyorum.

 

Bilmediğiniz durumları ayriyeten araştırmayı ihmal etmeyin ve sormaktan çekinmeyin. Bilgiye doyduğunuz, araştırmalar ile kolaylıkla ulaşabildiğiniz gezileriniz ile hayatınıza fayda sağlayacaksınız. Ayrıca Dubai Vizesi içinde Bize Ulaşınız.

 

© Copyright 2021 Vize Ankara | Tüm hakları saklıdır.
WhatsApp chat