Dubai Vizesi

DUBAİ VİZESİ

 

Dubai vizesi çeşitleri; Dubai turistik vize, Dubai 2020 Expo, Dubai ziyaret vizesi, Dubai ticari vize, Dubai transit vize, Dubai cruise vizesi olmak üzere birçok farklı seyahat amacına uygun olarak düzenlenmektedir. Dubai vizeleri online ortamdan başvuru yapılan bir vize çeşididir. Burada pasaport vermesine gerek kalmadan sadece pasaport fotoğrafı ve gerekli belgelerin tamamlanması ile birlikte ilgili vizenin kapsamına göre başvuruda bulunmak mümkündür. Teknolojik gelişmeleri yakından takip etmekte olan Dubai gelişmiş ülkeler arasındaki yerini vize işlemleri başvuru sürecinde de göstermektedir. Başvuru sahiplerini yormadan ve ekstra zahmete gerek kalmadan kolay şekilde vizenin amacına uygun olarak belirtilen belgelerin tamamlanarak anında başvuruda bulunulması ve değerlendirme sürecine alınması mümkündür.

 

Başvuru sırasında Dubai konsolosluğu herhangi bir ek evrak talebinde bulunma hakkını saklı tutmaktadır. Her başvurunun seyahat amacı farklı olduğu için mevcut belgeleri de farklılık göstermektedir. Dubai Emirliği’ ne giriş yapabilmek için TC. bordo pasaport sahipleri ilgili seyahatin amacına uygun vize tipine başvuruda bulunmak durumundadır. Hizmet, hususi ve diplomatik pasaportu olan kişilerin 180 gün içerisinde maksimum 90 gün olmak kaydıyla Dubai’ de bulunabilme durumları vardır.

 

Dubai vize süresi amaca uygun olarak maksimum 90 gün için verilebilmektedir. Sonrasında başvuru uzatma işlemlerinde bulunulması mümkündür. Sadece Dubai transit vizesi alındıktan sonra ilgili vize sadece maksimum 96 saati kapsayabilmektedir. Ayrıca bu vize sahiplerinin havalimanından çıkmaları mümkündür. Havaalanından çıkmamak koşulu ile aktarmalı olarak seyahat gerçekleştirecek olan kişilerin transit vize almalarına gerek bulunmamaktadır. Havaalanından çıkmadan ve transit vize almadan seyahat edeceklerin aktarma süreleri maksimum 24 saat olabilmektedir.

 

Dubai vizeleri tek girişli ve çok girişli olmak üzere iki şekilde sunulmaktadır. Minimum 30 günlük maksimum ve 90 günlük olacak şekilde de geçen iki şekilde vize işlemi sunulmaktadır. Vize başvurularının uzatılması için vizenin bitiş tarihinden bir hafta öncesine kadar iletişime geçilmesi tavsiye edilmektedir. Genellikle turistik vize ve ticari vize işlemleri birbirine benzerlik göstermektedir. Dubai vize başvuruları değerlendirme süreleri maksimum 72 saat sürmektedir. 72 saatin sonunda herhangi bir yoğunluk olmaması durumunda işlemler olumlu ya da olumsuz olacak şekilde sonuçlanmaktadır.

*Scanner ile taratılmış 1 adet yeni tarihli Biyometrik Fotoğraf

*Scanner ile taratılmış Pasaportun resimli kısmı

 

mail olarak tarafımıza gönderildiğinde işlemleriniz başlayacaktır.

konakvize@gmail.com – 03124263922

BİZE YAZIN

Yükleniyor
© Copyright 2019 Vize Ankara | Tüm hakları saklıdır.
WhatsApp chat