Malta Vize İşlemleri

Malta Turistik Vizesi

Malta  Schengen bölgesi içinde yer alır. Bu sebeple Malta’ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize almak durumundadır. Bununla beraber yeşil, gri ve siyah pasaport hamilleri 180 gün içiresinde 90 günü geçmemek kaydıyla vizesiz seyahat edebilirler.

Schengen vizesi alan kişiler, normal şartlarda Schengen antlaşmasına taraf 26 ülkede serbest dolaşım hakkı verir. Bu sebeple de vize alma sürecinde çok sayıda belge talep edilmektedir. Belgelerin eksiksiz bir şekilde temini, düzenlenmesi ve başvuru dosyasında eksiklik bulunmaması için profesyonel destek almak akıllıca bir adım olur. Vize Ankara başvuru merkezi bu konuda size yardımcı olabilecek yetkili acentelerdendir.

Malta’ya turistik gezi amacıyla seyahat edenler Schengen turistik vizesi almalıdırlar. Bu vizeye başvurabilmek için seyahat planınızın detaylarını, uçak ve otel rezervasyonlarınızı gösterir belgeleri başvuru dosyasına eklemelisiniz. Başvuru esnasında istenen diğer belgeler şu başlıklarda özetlenebilir: pasaport, vize ücreti dekontu, iş ve çalışma belgeleriniz,  finansal durumunuzu gösteren banka ve hesap bilgileriniz, nüfus cüzdanı fotokopisi, 2 adet fotoğraf, seyahat sağlık sigortası, vize başvuru formu.

 

 

Malta Ticari ve Fuar Vizesi 

Malta’ya sözleşme imzalamak, iş toplantısına katılmak gibi ticari faaliyetler için gidecekseniz bu vize türüne başvurmalısınız. Bu başvuruda standart Schengen başvurusu belgelerine ilaveten, Malta merkezli bir firmadan almış olduğunuz davetiyeyi de başvuru dosyasına eklemelisiniz.  Davetiye, yapılacak ticari faaliyetin ne olduğunu gösteren bilgiler içermeli, kalacağınız tarihleri belirtmeli ve şirketin antetli kağıdına düzenlenmiş olmalıdır. Başvuru sahibinin pasaport numarası ve ismi davetiyede yer almalıdır. Davetiyeyi imzalayan kişinin kimlik fotokopisi de talep edilmektedir.

Malta ticari vizesi başvurunuzu tecrübeli vize danışmanları eşliğinde yaparsanız eksik bir belge kalmadığı konusunda emin olabilirsiniz. Vize işlemleriniz konusunda size yardımcı olabilmemiz için, Vize Ankara başvuru merkezinin vize danışmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

 

 

Malta Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Malta’da ikamet eden akrabasına veya arkadaşını ziyaret etmek isteyenlerin başvuracağı Schengen vizesi türüdür.  Vize başvurusunda bulunabilmek için öncelikle Malta’daki tanıdıklarınızdan aldığınız bir davet mektubu elinizde olmalıdır.  Davet mektubu belediye onaylı olmalıdır. Davet eden kişinin pasaport fotokopisi, banka hesap dökümü, varsa kira kontratı da dosyada bulunmalıdır.

Bu vizeye başvuranlar vize başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra; pasaport, dilekçe, nüfus cüzdanı fotokopisi, fotoğraf ve mesleğine ilişkin belgeler gibi birçok evrak hazırlanmalıdırlar. Başvuruda istenen tüm belgeleri öğrenmek ve başvurunuzu vize danışmalarımız vasıtasıyla sonuçlandırmak için Vize Ankara başvuru merkezini arayabilir, sosyal medya uygulamasından mesaj yollayabilirsiniz.

© Copyright 2021 Vize Ankara | Tüm hakları saklıdır.
WhatsApp chat