Çocuklarla Hollanda Seyahatinde Gidebileceğiniz Yerler

Çocuklarla Hollanda Seyahatinde Gidebileceğiniz Yerler

 

Çocuklarla seyahat etmek çok keyif verici bir deneyimdir. Özellikle tur programınızı onlara göre düzenlerseniz ailecek eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Çocuklarınız ile seyahat planlıyorsanız bu yazımızı okuyarak faydalı bilgiler edinebilirsiniz. Hollanda’da çocuklar ile gidebileceğiniz çok güzel yerler var. Hatta bu yerler yetişkinlerin bile cezp ediyor. İşte Hollanda’da çocuklarınız ile gidebileceğiniz yerler:

 

 

Space Expo

Hollanda Noordwijk’te çocuğunuz ile uzayı keşfedebileceğiniz çok güzel bir müze var. Gezegenleri, yıldız sistemlerini, kara delikleri, uyduları ve daha pek çok şeyi burada keşfedebilirsiniz. Bu müze çocuklara çok fazla bilgi öğretiyor. Kara delik nedir? Uydular ne yapıyor? Yer çekimi nasıl çalışır? Gibi daha pek çok sorunun cevabını burada bulabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Corpus

Hollanda’da insan vücuduna benzeyen dev bir bina bulunuyor. Bu bina içinde gezerek insan vücudunu keşfedin. Kalp nasıl çalışır? Hapşırdığımızda ne olur? Kırmızı kan hücreleri ne yapıyor? Bunları binayı gezerek öğrenebilirsiniz. 35 metre yüksekliğindeki bu bina içinde çocuğunuz ile gezmek sizlere çok farklı bir deneyim yaşama fırsatı sunacak. Bu eşsiz müze, bedenlerimizin nasıl işlediğini bizlere en güzel şekilde açıklıyor.

 

 

 

 

 

Micropia

Micropia’da mikroplar hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz. Burası küçük yaşama adanmış dünyadaki ilk müzeler arasında yerini alıyor. Çevremizdeki akla gelebilecek her yerde mikroplar, bakteriler ve virüsler bulunuyor. Micropia’nın ana hedefi bunları geleceğimizi iyileştirmek için nasıl kullanırız gibi olumlu bir bakışı sağlamaya çalışmaktır. Burası da Hollanda’da çocuklar ile gezebileceğiniz müzeler arasında bulunuyor.

 

 

 

 

 

 

 

Artis Royal Zoo

Micropia’nın hemen yakınında bulunan Artis Royal Zoo, 750 tür hayvanı bir arada görebileceğiniz çok güzel bir hayvanat bahçesi. 1838 yılında kurulmuş çok eski bir yer. Kuruluş tarihi ne kadar eski olsa bile çok modern. Tüm gelişmeleri takip edip değişimden korkmayan bir kurum. Micropia’da bu hayvanat bahçesinin bir parçasıdır. Ayrıca hayvanat bahçesi içerisinde her bahar ve yaz aylarında türlü türlü ağaç ve çiçekler açar.

 

 

 

 

 

 

Sea Life Scheveningen

Sea Life merkezi ile su altı dünyanın en büyüleyici yanlarını çocuklarınız ile beraber keşfedin. Denizaltı sadece çocukların değil yetişkinlerinde dikkatini çekiyor. Sualtı dünyası ile ilgili tüm merak ettikleriniz Sea Life’ta. Denizatları, piranalar, köpekbalıkları, vatozlar ve dahası burada. Merkez içerisinde 45’ten fazla akvaryum bulunuyor. Bunlar da ise 150’den fazla farklı türde deniz hayvanı yaşıyor.

 

 

 

 

 

Walibi Holland

Hollanda’da eğlence parkları arasında bulunan Walibi Holland tüm turistlerin popüler mekanları arasında yerini alıyor. Öyle ki burası için Hollanda’nın en heyecan verici tema parkı diyorlar. Gençler ve yetişkinler için büyük hız trenleri bulunuyor. Küçük içinde onların yaşına uygun eğlenceler yer alıyor. Tüm ailenin eğlenebileceği bir tema park.

 

 

 

 

 

 

Efteling

Tüm ailenin eğlenebileceği Hollanda’daki eğlence parklarından bir diğeri de Efteling. Müzikal tiyatroları, golf sahaları, masallar ve hız trenleri ile 1952 yılından beri hizmet veriyor. Holland’ın en büyük tema parkı olma özelliği taşıyor. Efteling, haftanın her günü ziyarete açık. İstediğiniz zaman Avrupa’nın en iyi tema parkları arasında olan Efteling’i ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

 

 

© Copyright 2021 Vize Ankara | Tüm hakları saklıdır.
WhatsApp chat