Vize İşlemleri ve Başvurusu Nereden Yapılır?

Vize İşlemleri, Bazı Ülkeler Kendi Büyükelçilikleri ve Konsoloslukları tarafından alınır. Bazı ülkelerde ise durum farklıdır. Vize İşlemleri için bazı özel kurumlara ihale ile başvuruları kabul etme yetkisi vermişlerdir. Vize İşlemleri Almanya için İdata, İspanya için Bls İnternational, Macaristan İçin As Visa, İsviçre ve İngiltere için Tls Contact, Hollanda, Fransa, Avusturya, Kanada, Yunanistan, İsveç, Danimarka, Çek Cumhuriyeti, Avustralya, Slovenya, Belçika, İzlanda, İtalya, Rusya, Letonya, Lüksemburg, Malta, Norveç gibi ülkeler ise VFS Global den yapılmaktadır. Vize İşlemleri İçin Büyükelçiliklerin anlaşmış olduğu bu kurumlar haricinde de Özel Vize Acentaları bulunmaktadır. Vize Başvurusu nu teslim etmeden önce kurumumuzdan danışmanlık hizmeti almanız başvurunuzun daha nizami teslim edilmesini sağlayacaktır. Vize işlemleri uzun ve her ülkenin değişken prosedürleri olan bir süreç olduğundan vize işlemleri’nizi kurumumuz aracılığı ile hazırlamanızı tavsiye ederiz.

 

Vize İşlemleri o ülkenin yetkili Anlaşmalı kurumundan Randevu oluşturulması ile başlar, Her ülkenin istediği belge çeşitliliği bir diğerinden farklılık gösterebilir. Evrakların hazırlanması kontrolü ve dosyanın oluşturulması bir süreçtir. Ülkenin istediği şartlar oluşturulduktan sonra Finlandiya, Belçika, İsviçre, İrlanda, Kanada, İngiltere, Amerika, Norveç, gibi ülkelerde online başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Eksiksiz doldurulmuş Başvuru formu ile birlikte Dosya o ülkenin yetkili kurumuna bırakılmak üzere götürülür. Eğer ülke VIS sistemini kullanıyorsa 25 Ekim 2014 tarihinden sonra parmak izi verilmiş ise tekrar parmak izi vermeye gerek yoktur. 

 

Sizin adınıza yetkilendirilmiş bir başka kişi de bu durumda vize başvurusu nu gerçekleştirebilir. Ancak VIS sistemi ile başvuu kabul etmeyen ülkelerde her defasında başvuru sahibi başvuruda bizzat bulunarak parmak izi vermesi gerekmektedir. Vize İşlemleri ni bitirdikten sonra sonuçlanma süresini beklemek gerekir. Her ülkenin değerlendirme süresi bir diğerinden farklılık gösterebilir. Şu anda değerlendirme süreleri 3 ile 15 işgünü arasında değişkenlik gösterebilmektedir. 

2 COMMENTS

  • salih dedi ki:

    Ankara’ya gitmeden vize işlemleri mi başlatıp vize Başvurusu yapabilirmiyim?

    • salih dedi ki:

      Hollanda, Fransa, Almanya, Macaristan, italya, Belçika, isveç, isviçre VIS sistemi ni kullandıkları için 25 Ekim 2014 tarihinden sonra herhangi bir Schengen ülkesi için parmak izi alınan yolcular tekrar parmak izi için gelmelerine gerek yoktur. Vize Ankara acentamız sizin adınıza başvuru yapabilecektir. Bazı Afrika ülkelerinin birçoğunda ise gelme zorunluluğu hiç yoktur. Eğer dilerseniz acentamız sizin adınıza başvurunuzu gerçekleştirebilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİZE YAZIN

Yükleniyor
© Copyright 2019 Vize Ankara | Tüm hakları saklıdır.
WhatsApp chat