Kanada Vize İşlemleri

Kanada Turistik Vize

Kanada’ya turistik gezi amacıyla gidecek tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları turistik vize başvurusunda bulunmak durumundadırlar. Pasaport türleri arasında bir ayrım bulunmamaktadır. Vize müracaatında bulunacak şahıslar, Kanada Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş kurumlar, vize başvuru merkezleri ile turizm acenteleri aracılığıyla vize alabilmektedirler. Kanada vizesi için başvuru işlemleri 10-12 iş günü içinde sonuçlandırılmaktadır. Ancak vize müracaatı işlemlerinin resmi tatil gibi bazı sebeplerle uzayabileceği göz önünde bulundurularak, seyahatten en az 1 ay önce vize işlemlerine başlanmalıdır.

Kanada vizesiyle Meksika’ya da seyahat edilebilir. Daha önce kanada vizesi alındıysa veya ABD vizesi pasaportunuzda varsa, yeni vize alma süreniz kısalır. Kanada Konsolosluğu vize müracaatlarında, müracaat eden kişiye ait bilgilerin ve istenen evrakların eksiksiz olmasını şart koşmaktadır. Ayrıca vizenin değerlendirilmesi ve karar verme aşamasında ek evrak talebinde de bulunabilmektedir.

Vize Ankara başvurunuzu sizin adınıza gerçekleştirebilecek başvuru merkezlerindendir. Vize için gerekli evrak listesini öğrenmek ve başvurunuzu gerçekleştirmek için vize danışmanlarımızla irtibat kurabilirsiniz.

 

 

Kanada Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Kanada’da bulunan bir akrabanızı ziyaret etmek istiyorsanız bu kişiden alacağınız bir davetiye ile vize başvurusu yapmalısınız.  Seyahat planı detaylı bir şekilde mektup formatında yazılmalıdır. Davet eden kişinin kişisel bilgileri davet ettiği kişi ile akrabalık derecesi davetiyede yer almalıdır. Seyahatin amacı, masrafların nasıl karşılanacağı, ziyaretin bitiş tarihi belirtilmelidir. Davet eden kişiye ait Kanada vatandaşlık kartı ya da oturum kartı fotokopisi de dosyaya eklenmelidir.

Başvuru esnasında; pasaport, biometrik fotoğraf, vize başvuru formu ve aile bilgi formu, kanada vize talep dilekçesi, vukuatlı nüfus kayıt örneği, uçak bileti rezervasyonu, istenen standart belgelerdir. Bunun yanında mali durumunuzu ve işinizi ortaya koyan belgeleri de mutlaka dosyaya koymalısınız.

Vize Ankara başvuru sürecinde size yardım edebilecek bir vize başvuru merkezidir. Bilgi almak ve vize başvurunuzu gerçekleştirmek için vize danışmanlarımızla irtibat kurabilirsiniz.

 

 

Kanada Ticari Vize

Kanada’ya iş ziyareti veya iş toplantısı veya fuara katılacaksanız ticari vize başvurusu yapmanız gerekir. Başvuru esnasında standart belgelerin yanında sizi davet eden Kanada firmasından aldığınız davetiyeyi başvuru dosyasına eklemelisiniz. Davetiyenin orijinal olması zorunlu değildir. Mail ya da fax da kabul edilmektedir. Davetiye şirketin antetli kâğıdına yazılmalı, şirketin ve daveti gönderen kişinin bilgilerini, iş gezisinin amacını içermelidir. Daveti yapan kişinin pasaport ve kimlik fotokopisini eklemesi de tercih edilen bir durumdur. Eğer ziyaret bir fuar katılımı için yapılıyorsa fuar davetiyesi , fuar bileti, fuar giriş kartı ya da fuar bilgilerini içeren dokümanları da Kanada Başkonsolosluğuna sunmak gerekmektedir.

Kanada konsolosluğu ve büyükelçiliği direkt başvuru kabul etmemektedir. Bu sebeple başvurunuzu yetkili firmalar aracılığıyla gerçekleştirmelisiniz. Vize Ankara başvurunuz konusunda aracılık edebilecek yetkili firmalardandır. Vize danışmanlarımızla irtibat kurarak istenen evraklar hakkında bilgi edinebilir, başvurunuz konusunda yardım alabilirsiniz. Sosyal medya uygulamasından da destek alabilirsiniz.

© Copyright 2021 Vize Ankara | Tüm hakları saklıdır.
WhatsApp chat