İspanya Vize İşlemleri

İspanya Turistik Vizesi

İspanya, Schengen Bölgesi’ne üye ülkeler arasında yer almaktadır. Dolayısıyla bu ülkeye seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları eğer geçerli bir schengen vizeleri yoksa ispanya vizesine başvurmaları gereklidir. Bununla beraber Resmi Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 90 günü aşmayan seyahatleri için İspanya vize başvurusu işlemlerine tabi tutulmamaktadırlar.

Eğer bir davet mektubunuz yoksa ziyaret amacınız turistik seyahat ise İspanya turistik schengen vizesine başvurmalısınız. Ancak unutmayın ki birden fazla ülkeye seyahat etmeyi planlıyorsanız, schengen vizesi başvurunuzu ilk gireceğiniz ülke üzerinden sonuçlandırmalısınız.

Konsolosluk kısa süreli vize başvurularının direkt olarak kabul etmemektedir. Başvurular konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş başvuru merkezleri aracılığı ile kabul edilmektedir.  Vize Ankara başvuru merkezi size bu konuda yardımcı olabilecek firmalardandır.  Vize işlemleri, gerekli evraklar, işlem süresi ile ilgili bilgi almak için vize danışmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

 

 

İspanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Aile bireylerinizden birini veya bir arkadaşınızı ziyaret etmek üzere İspanya’ya seyahat etmek istiyorsanız bir davet mektubuna ihtiyacınız var demektir. Davet mektubu İspanya’daki polis merkezi tarafından onaylanmış olmalıdır. İspanya’da daveti yapan kişinin, İspanya kimliği veya oturum kartının fotokopisi davetiyeyle birlikte başvuru dosyasına eklenmelidir. Ayrıca akrabalık bağınızı ispatlayan belgeler de talep edilebilmektedir. İspanya Aile/Arkadaş Ziyareti Schengen Vize işlemlerini  Ankara İspanya Büyükelçiliği’ne  yapacak olan kişilerin, seyahat amacını ve planını detaylı bir şekilde ortaya koyan İngilizce bir dilekçeyi dosyalarına eklemeleri gerekmektedir.

Vize işlemleri ortalama yedi iş günü sürmektedir. Başvuru esnasında lazım olacak diğer evrakları öğrenmek, bilgi almak ve başvurunuzu sonuçlandırmak için Vize Ankara başvuru merkezi’nin sayfanın alt kısmındaki telefonunu arayabilir, sosyal medya uygulamasından mesaj yollayabilirsiniz.

 

 

İspanya Ticari Ve Fuar Vizesi

İspanya’ya ticari bir faaliyet, fuar, konferans ve toplantı gibi bir faaliyete katılmak için seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının alması gereken vize türüdür. Ticari vizeye başvurmanız için, İspanyol bir firma tarafından gönderilen bir davetiyeye sahip olmanız gerekir. Davet eden İspanyol şirket yetkilisi tarafından, İspanya Konsolosluğu’na hitaben, İngilizce bir davetiye yazılmalıdır. Davetiye,  antetli kağıda yazılmalı ve kaşeli olmalıdır. Davet edilen kişinin şahsi bilgileri, iletişim bilgileri, seyahatinin sebebi, seyahat planı ile davet eden kişinin bilgileri, firmanın ünvanı ve  iletişim bilgilerini içerecek şekilde hazırlanmalıdır.

İspanya ticari vizesi hakkında geniş bilgi edinmek ve vize işlemleriniz konusunda hizmet almak için Vize Ankara başvuru merkezi’nin vize danışmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

 

 

© Copyright 2021 Vize Ankara | Tüm hakları saklıdır.
WhatsApp chat