İsveç Vize İşlemleri

İsveç Turistik Vizesi

İsveç Schengen bölgesine dâhildir.  İsveç turistik Schengen vizesi 26 ülkede serbest dolaşım hakkı vermektedir. Ancak eğer vizeye İsveç diplomatik temsilciliklerinden başvuracaksanız, Schengen bölgesine ilk giriş yaptığınız ülkenin İsveç olması gerekir.

Bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İsveç seyahatleri öncesi vize almalıdırlar. Yeşil pasaport ve hizmet pasaportu sahibi olanlar,  90 güne kadar olan seyahatlerinde Schengen vizesinden muaftırlar.

Turistik vizeye başvuran kişi, kimlik bilgilerini, seyahat masraflarını karşılayabilecek mali yeterliliğe sahip olduğunu ve dönüş bilgilerini destekleyici evrakları sunmak durumundadır. Eksik, yanlış ve yanıltıcı beyanlar vize başvuru sürecini olumsuz etkiler. Vize Ankara başvuru merkezi danışmanları, hangi bilgi ve belgeleri hazırlamanız gerektiği konusunda size yardımcı olacaklardır.

Vize başvuru süreci üç aşamada özetlenebilir: Gerekli evrakların hazırlanması, vize randevusunun alınması ve başvuru sahibinin parmak izinin alınması. Vize Ankara başvuru merkezi İsveç turistik vizesi alma süreçlerinin tamamını titizlikle

 

 

İsveç Aile Arkadaş ziyareti Vizesi

Seyahat amacınız İsveç’de yaşayan bir akrabanızı ya da arkadaşınızı ziyaret etmekse, İsveç makamları tarafından talep edilen evrakları tamamlayarak, Aile/Arkadaş Ziyareti vizesine başvurmanız gerekir. Vize Ankara başvuru merkezi vize danışmanları, gerekli belgelerin hazırlanması konusunda size yardımcı olacaklardır.

Bu vizeye başvurabilmeniz için öncelikle elinizde bir davetiyeye olmalıdır. “Invitation” isimli özel davetiye formu, sizi davet eden kişi tarafından İsveççe veya İngilizce olarak doldurup imzalanarak tarafınıza göndermiş olmalıdır. Davet eden kişinin nüfus kaydı, seyahat masraflarını karşılayacak kişiye ait gelir belgesi ve diğer ilgili belgeler (banka cüzdanı, ücret bordrosu vb.), sizi davet eden kişinin pasaport yada kimlik fotokopisi de başvuru evrakına eklenmelidir.

 

İsveç Ticari ve Fuar Vizesi

Konferansa veya fuara katılmak, iş ile ilgili bir etkinliğe katılmak, iş görüşmesi yapmak, firma ziyareti gibi amaçlarla planlanan İsveç seyahatleri İsveç ticari vize talebi kapsamında değerlendirilir. İsveç Schengen ticari vizesine başvurmak için öncelikle bir davetiyeye ihtiyaç duyulmaktadır. İsveç’te faaliyet gösteren bir firmadan alınması gereken davetiye, davet eden firmanın antetli kağıdına yazılmalı, firmanın adı, adresi, telefon numaraları da açıkça belirtilmiş olmalıdır. Davet edilen kişi ya da kişilerin pasaportundaki bilgiler, görevleri, seyahat masraflarını kimin karşılayacağı ve konaklama bilgileri bulunmalıdır. Seyahatin başlangıç-bitiş tarihleri ve talep edilen vizenin süresi de belirtilmelidir.

Diğer başvuru evrakları hakkında bilgi almak için Vize Ankara başvuru merkezinin vize danışmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

© Copyright 2021 Vize Ankara | Tüm hakları saklıdır.
WhatsApp chat