Almanya Vizesi

Almanya Turistik Vize

Turizm konusunda cazip olmayı başarmış ülkelerden bir tanesi olan Almanya oldukça harika etkinlikleri ile de dikkat çekiyor. Zamanlamanızı ve seyahat planlamanızı yaptıktan sonra tek yapmanız gereken vize almaktır. Bunun için ise başvurmanız gereken kısa süreli vizelerdir. Almanya turistik vizebaşvurularınız da sizden talep edilen evrakları eksiksiz şekilde hazırlamalı ve başvuru dosyasında sunmalısınız. Evrak temini konusunda titiz davranılmalı ve her evrakın kontrolü mutlaka 2 – 3 defa yapılmalıdır. Yapılacak bir hata vize reddine sebep olacağı için hem maddi kayba hem de sonra ki başvurularda sıkıntıya yol açacaktır. Schengen grubuna dahil ülkelerden olduğu için de ret cevabı sistemde gözükmektedir. Diğer ülkelere gitmek istediğinizde yapacağınız Schengen vizesi başvurularında bu durum görülecektir. Bu tür zorlu haller ile karşılaşmama adına firmamızdan destek alabilir ve riskleri azaltabilirsiniz.

Turistik vizelerin başvuru süreçlerinde işlemler diğer vizelere göre çok daha kolay olduğu için talepleri yerine getirmede etkili olmak en önemlisidir. Geçerliliğe sahip bir pasaport ve doldurulması gereken formlar ile işlemler son derece hızlı ilerleyecektir. Almanya turistik vizesi alırken ekonomik gereksinimleri yerine getirmeniz gerektiğini unutmayın. Seyahat süresince harcama yapılabilecek tutara sahip olduğunuzu kanıtlamanız gerekir. Sizden istenen belgeler arasında yer alan 3 aylık hesap hareketleri de bu durumu kanıtlar niteliktedir. Almanya’da kalma süreniz 15 gün ise buna göre bir bütçeye sahip olmanız gerekmektedir. Bu süre daha fazla olursa hesabınızda bulunan para da bu süreye paralel olarak bulunması gerekir.

Hızlı ve sorunsuz vize alabilmeniz konusunda otel rezervasyonu ve uçak rezervasyonu beyanları da başvuruda sunulmalıdır. İncelemelerde tüm ayrıntılara bakılmasından dolayı eksik bilgi ve belge sunmamanız gerekir. Almanya turistik vizesi hazırlığı yaparken dikkatli şekilde doldurulması gereken formlar vardır. Bu formların doldurulması hususunda sizlere destek vermekteyiz. Turistik vize başvuru formu sizin kim olduğunuzu ve hangi amaçla seyahat etmek istediğinizi beyan ettiği için en önemli evraklardandır. Ayrıntılı ve düzgün şekilde hazırlanması gereken bu formun aynı zamanda gerçekle birebir örtüşmesi de gerekmektedir. Form doldurulması ve diğer evrakların temini konusunda sizlere yardımcı olmaktayız. Daha detaylı bilgi edinebilmek için müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.

Almanya Aile Arkadaş Akraba Ziyareti Vizesi

 

Uzun yıllar Türkiye’den Almanya’ya iş amacı ile giden Türk vatandaşları zaman içerisinde oraya yerleşmiştir. Sizde Almanya’da yaşayan akrabanızı, arkadaşınızı ya da ailenizden birini ziyaret edebilirsiniz. Bu ziyaret için vize almanız ve ona göre planlama yapmanız gerekmektedir. Almanya aile arkadaş akraba ziyareti vizesi için öncelikle davetiye almanız gerekmektedir. Ziyaretine gitmek istediğiniz kişi tarafından hazırlanması gereken bu davetiye oldukça özenle hazırlanmalıdır. Davetiye de ne kadar süre kalacağınızı ve nerede konaklayacağınızın açıklaması da gereklidir. Ayrıca davetiyeye ek olarak Almanya’da ne iş yaptığı ve nerede ikame ettiğine dair belgeler de eklenmelidir. Bu davetiye yaşadıkları bölgenin belediyesinden onaylanmış olmalıdır. Başvuru evrakları arasında sunmanız gereken davetiyenin mutlaka orijinal olması gerekmektedir. Orijinal olmayan fotokopi davetiyeler başvurunun ret edilmesine sebep olabilir.

 

Davetiyenizi hazırsa Almanya Aile Arkadaş Akraba Ziyareti vizesi için başvuru formu doldurmanız gerekmektedir. Bu formda oldukça dikkatli şekilde doldurulması ve sorgulandığında çelişkili sonuç çıkmamalıdır. Vereceğiniz bilgiler ilgili kurumlara sorularak teyit edildiği için doğru olan bilgi ortaya çıkmaktadır. Konsolosluğa verilecek olan yanlış bilgi vizenin ret edilmesine sebep olacağı gibi sonrasında yapılan başvuruları da doğrudan etkileyecektir. Bunun dışında seyahat amacı dışında faaliyetlerden uzak durmak da son derece önemlidir. Vizenizi aldıktan sonra Almanya’da farklı amaçlarla hareket ederseniz ciddi yaptırımlar sizi bekleyecektir. Doğru planlama ve doğru uygulama ile sorunsuz şekilde vizenizi alıp seyahatinizi tamamlamanız mümkündür.

 

Almanya tarafından belirlenen evraklarda eksiklik söz konusu ise başvuruda bulunmamak en doğrusudur. Evraklarınızı tam olarak sunmanız gerektiği için en kısa zamanda temin etmeniz gerekir. Almanya aile ziyareti vizesi kısa süreli alınabilmekte olup, 90 günü geçmeyecek şekilde olmalıdır. Pasaportunuzun da kriterlere uygun şekilde olmasına özen göstermelisiniz. Başvuru süreci yaklaşık olarak 10 – 15 iş gününde sonuçlanacağı için başvuruları 1 ay öncesinden yapmak daha doğru olacaktır. Vizenizi sorunsuz şekilde alabilmenize destek olacak yapımızla sizlere hizmet sunmaktayız. Olumlu sonuç alınabilmesi için nasıl bir yol izlenmesi gerektiği de tarafınıza iletilmektedir. Birçok işlem bizzat siz olmadan yürütülebileceği için de zamandan yana karınız olacaktır. Alanında uzman çalışanlar ile istediğiniz düzeyde ki vizeyi almanız sağlanabilir. Başvurular konusunda onay makamının yalnızca konsolosluk ya da büyükelçilik olduğunu unutmayın.

Almanya Ticari Vize

 

Ticari konularda gelişimleri hızlı şekilde takip edebilmek ve çok daha etkin şekilde faaliyet alanınızı büyütmek için Almanya doğru tercih olacaktır. Tabi ki bunlar için Almanya’ya seyahat etmeniz gerekir. Sorunsuz şekilde ticari faaliyetlerinizi yürütme adına Almanya ticari vize alınlıdır. Bu vize için temin edilmesi gereken evraklardan önce mutlaka kriterlere uygun pasaporta sahip olmalısınız. Yeni pasaport ya da eski pasaportu yenileme işlemini de bulunduğunuz yerin il ve ilçe emniyetinden alabilirsiniz. Pasaport dışında başvuru formu da belirtilen kriterlerde doldurulmalı ve başvuru dosyasında bulundurulmalıdır. Almanya vize işlemleri esnasında eksik evrak olmamasına ve başvuruya uygun şekilde hazır hale getirilmesine özen gösterilmelidir.

 

Ticari amaç ile seyahat etmek istediğinizi ispatlamanız başvuru sonucunun olumlu olmasını doğrudan etkilemektedir. Yapacağınız ispat konusunda en önemli destekleyici belge davetiyedir. İş yürüteceğiniz firmanın sizi Almanya’ya davet etmesi gerekmektedir. Bu davetiyenin içeriğinde ise hangi faaliyetin yapılacağını açıkça beyan etmesi gerekir. Ayrıca Almanya’da yapılan işler ile ilgili de belgelerin davetiye ekinde sunulması önemlidir. Doğru bilgi akışı sayesinde Almanya ticari vize almanız daha kolay olacaktır. Davetiyeniz ve pasaportunuz hazır olduktan sonra ise başvuru sahibinin Türkiye’de ki ticari faaliyetlerini ispat etmesi başvuru açısından önemlidir. Bunun için başvuru dosyasında sicil gazete fotokopisi, vergi levhası, ticari faaliyetleri gösterir belge ve firmaya ait bankadan alınan ıslak imzalı 3 aylık banka dökümü gereklidir. Bu belgelerin hazır olması ve dosyanızda ki diğer belgelerin hazır olması ile birlikte Almanya vize başvurusu daha hızlı şekilde yürütülecektir.

 

Seyahati gerçekleştirecek kişi firma çalışanı ise bunu ispat etmesi için maaş bordrosunu ve banka hesap dökümünü sunması gerekir. Ayrıca firma tarafından bu seyahat için görevlendirildiğini beyan eden yazının da olması gerekir. Herhangi bir yetkisi olmayan çalışanın Almanya ticari vize için başvurusu olumlu sonuçlanmayabilir. Yapılan değerlendirmeler tamamen gerçeği yansıtmalı ve farklı amaçlar güdülmemelidir. Başvuru esnasında ticari vizeler için ödenmesi gereken Almanya vize ücreti de ödenmelidir. Bu ücret ödenmediği zaman başvurunun değerlendirilmesi mümkün değildir. Ayrıca ödenmesi gereken bu vize ücretinin farklı vize türlerine ait olmamasına da dikkat edilmelidir.

Almanya Fuar Vizesi

 

Almanya’da gerçekleştirilen bir fuara katılabilmeniz ya da fuar alanında stand açmak isterseniz vize başvurusunda bulunmanız gerekir. Bu başvuru öncesinde ise ticari vize başvuru koşullarını yerini getirmiş olmanız gerekir. Belirtilen hususların eksiksiz şekilde hazırlanması için de takipleri iyi yapmanız olumlu sonuç alabilmenizi etkileyecektir. Almanya fuar vizesi başvurularının yapılabilmesi için fuarın mesleğinizle ilgili olduğunu kanıtlamanız gerekir. Bunun içinde sizden istenen belgeleri başvuru dosyası ile birlikte sunmalısınız. Mesleki durumunuzu ispat ettikten sonra da fuara girişinizi gösteren katılımcı kartını dosyada bulundurmalısınız. Ayrıca Almanya vize başvurusu için sizden istenen evrakları eksik olmayacak ve gerçekle birebir olacak şekilde sunmanız gerekir. Daha önce Schengen vizesi almışsanız sizin için iyi bir referans olacaktır. Tabi geçmişte ki faaliyetleriniz sorunsuz şekilde sonuçlandıysa bu durum geçerlidir.

 

Gerçekleştireceğiniz seyahat ile ilgili ne kadar kalacağınızı ve fuarın hangi tarihler arasında olduğunu da bildirmeniz gerekir. Bu tür bilgileri hazırladıktan sonra geçerliliği olan pasaport, vize başvuru formu, biometrik fotoğraf, ulaşım bilgileri ve davetiye hazırlanmalıdır. Sizi fuara davet eden belge olmazsa başvurularınızın hiçbir önemi kalmaz. Bu davetiye sizin Almanya vize işlemleri için en önemli anahtarınız görevi üstlenmektedir. Daveti gönderen firmanın adı, süresi, seyahat amacı ve etkinliğin ne üzerine olduğu belirtilmelidir. Ayrıca davet eden firmanın iletişim bilgileri ve adres bilgileri doğru şekilde sunulmalıdır. Yapılan değerlendirme de bu durum kolaylıkla tespit edildiği için yanlış belge sunmak doğru olmayacaktır.

 

Fuar süreleri çok önceden planlanmış organizasyonlar olduğu için sizin için geniş bir vakit olacaktır. Bu zamanı çok iyi değerlendirmeli ve fuarın yaklaştığı tarihe bırakmadan başvuru sunulmalıdır. Almanya fuar vizesi için 1 ay önceden başvuruyu sunmak zaman açısından en iyi karar olacaktır. Aksi durumlar söz konusu olabileceği için değerlendirme süresi uzayabilir. Buda sizin gitmek istediğinizi fuarı kaçırmanıza neden olacaktır. Hiçbir şekilde işinizi riske etmeden planlamanızı yapmalısınız. Mesleki boyutu ve ticari gelişim açısından önemli olan bu organizasyonda olmamak kayba neden olabilir. Bunun dışında başvuru için harcadığınız paralarda geri gelmeyecektir. Hiçbir şekilde ödenen vize harçları iade edilmemektedir.

Almanya’ya kültürel etkinlikler ve seminer için seyahat edecek kişilerin, Almanya Konsolosluğu’na veya yetkilendirilmiş vize başvuru merkezlerine müracaat ederek, Almanya Kültürel Etkinlik ve Seminer Vizesi almaları gerekmektedir. Kültürel etkinliği düzenleyen kurumdan, sizin için düzenlenmiş davetiye gönderilmelidir. Vize başvurusunda bulunduğunuz zaman, uçuş rezervasyon bilgilerini ve konaklama durumunuzu gösteren belgeleri beyan etmelisiniz.  Vize-Anakara ile iletişime geçerek, vize uzmanlarımızdan daha fazla bilgi alabilirsiniz.

ALMANYA ÇALIŞAN

 • Pasaport (en az 6 ay geçerliliği olmalıdır, var ise eski pasaportlar),
 • Davetiye var ise aslı,
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (Anne, Baba, Eş ve çocukları gösteren)
 • 2 adet Biyometrik fotoğraf,
 • Son 3 aylık hesap hareketlerini gösteren, içerisinde minimum 3000TL bulunan bankadan imzalı kaşeli, güncel hesap dökümü (maksimum bir hafta önce alınmış olmalıdır),
 • Var ise tapu-ruhsat fotokopileri,
 • Son 3 aylık maaş bordrosu
 • İşe giriş bildirgesi
 • Detaylı sgk dökümü,
 • Vergi Levhası fotokopisi,
 • Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi,
 • İmza Sirküleri fotokopisi,
 • Oda Sicil Kayıt Sureti –
 • Faaliyet Belgesi –

 

 • Şirket antetli kağıdına imzalı kaşeli izin ve çalışma yazısı

ALMANYA İŞVEREN

 • Pasaport (en az 6 ay geçerliliği olmalıdır, var ise eski pasaportlar),
 • Davetiye var ise aslı,
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (Anne, Baba, Eş ve çocukları gösteren)
 • 2 adet Biyometrik fotoğraf,
 • Son 3 aylık hesap hareketlerini gösteren, içerisinde minimum 3000TL bulunan bankadan imzalı kaşeli, güncel hesap dökümü (maksimum bir hafta önce alınmış olmalıdır),
 • Var ise tapu-ruhsat fotokopileri,
 • Detaylı Bağ-Kur dökümü,
 • Vergi Levhası fotokopisi,
 • Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi,
 • İmza Sirküleri fotokopisi,
 • Oda Sicil Kayıt Sureti –ASLI-,
 • Faaliyet Belgesi – ASLI-,

ALMANYA EMEKLİ

 • Pasaport (en az 6 ay geçerliliği olmalıdır, var ise eski pasaportlar),
 • Davetiye var ise aslı, Davetiye gönderen kişinin alman kimliğinin yada oturum kartının fotokopisi
 • 2 adet Biyometrik fotoğraf,
 • E-Devlet’ten alınmış Emeklilik Belgesi ( e devletten alınabilir)
 • Son 3 ayın emekli maaş hesap hareketlerini gösteren, içerisinde minimum 6000TL bulunan bankadan imzalı kaşeli, güncel hesap dökümü (maksimum bir hafta önce alınmış olmalıdır),
 • Var ise tapu – ruhsat fotokopileri,
 • Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (anne, baba, kardeş, eş ve çocukları gösteren),
 • Kimlik Fotokopisi
 • İkametgah

ALMANYA – KAMU ÇALIŞANI

 • Pasaport (en az 6 ay geçerliliği olmalıdır, var ise eski pasaportlar),
 • Davetiye var ise aslı,
 • 2 adet Biyometrik fotoğraf,
 • Kurumdan alınmış izin yazısı,
 • Çalışılan kurumdan, yetkili tarafından imzalı kaşeli görevinizi belirten çalışma yazısı,
 • Ücretsiz izinde olunduğuna ve izinin sebebini anlatan kurumdan alınmış yazı
 • Son 3 aylık maaş bordrosu,
 • Son 3 aylık hesap hareketlerini gösteren, içerisinde minimum 3000TL bulunan bankadan imzalı kaşeli, güncel hesap dökümü (maksimum bir hafta önce alınmış olmalıdır),
 • Var ise tapu-ruhsat fotokopileri,
 • Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (anne, baba, kardeş, eş ve çocukları gösteren

 

 • Kimlik Fotokopisi

BİZE YAZIN

Yükleniyor
© Copyright 2019 Vize Ankara | Tüm hakları saklıdır.
WhatsApp chat