Almanya Aile Birleşimi (Evlilik) Vizesi

Almanya’da yasal koşullar altında ikamet etmekte olan üçüncü ülke vatandaşları, Avrupa Birliği vatandaşlığına sahip olmayan ve Avrupa Birliği dışında ikamet eden aile üyelerini geçici ya da kalıcı olmak sureti ile Almanya’ya götürmek isteyebilirler. Bu durum, Almanya’da ki Göçmenlik Bürosu tarafından da destek görmektedir. Bu sebeple de bu gibi amaçlar uğruna, Almanya Devleti özel bir vize türü oluşturmuştur. İlgili vizenin adı ve türü ise Almanya Aile Birleşimi Vizesi. Siz değerli misafirlerimizi ve vize adaylarını Almanya’da yaşayan aile bireyleriniz ile kavuşturmak ya da adına başvuru yapacağınız aile bireylerinizi Almanya’ya götürebilmek için vize başvuru merkezi olarak, gerekli tüm prosedürleri yerine getiriyoruz.

 

 

 

T.C. Vatandaşları İçin Almanya Aile Birleşimi Vizesi

 

 

Avrupa Birliği vatandaşları, Avrupa Ekonomik Alanı içerisinde yaşayan bireyler ya da Avrupa Serbest Ticaret Birliği üyesi ülkelerin vatandaşları, Almanya’da sürdürdükleri yasal ikametleri süresince, eşlerini, birinci dereceden akrabalık taşıdıkları bireyleri Almanya’ya götürmek isterlerse, bu durumda yapmaları gereken yegâne şey, bir adet tek yönlü bilet alarak aile bireylerini yanlarına almaktır. Ancak, söz konusu durum Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için geçerli değildir. Eğer Avrupa Birliği, Ekonomik Alanı ya da Ticaret Birliği üyesi ülkelerden birisine ait vatandaşlığınız bulunmuyor ve yalnızca T.C. vatandaşlığı sahibi olarak yaşıyorsanız, bu durumda Almanya Aile Birleşimi Vizesi almanız gerekiyor. Almanya’da yaşayabilmek adına almanız gereken bu vize, daha sonra oturum iznine dönüştürülebildiğinden, vatandaşlık işlemlerine giden bu yolda alınması gereken en önemli vizelerden biridir. Vize Başvuru Merkezi olarak almak istediğiniz vizenin türüne göre en uygun koşulları oluşturmak, eksiklerinizi gidermek ve belki de oldukça yabancı olduğunuz vize işlemleri konusunda yanınızda olmak, uzun yıllardır başarı ile sürdürdüğümüz bir durum

 

 

Almanya Aile Birleşimi Vizesi Başvuruları

 

 

Almanya’da yaşamak için pek çok nedeniniz olabilir. Her sebep için özel bir vize türü bulunmakla birlikte evlenmek, nişanlanmak, eş olmak, ebeveynlerinizin Almanya’da yaşaması ve benzeri durumlar ise Almanya Aile Birleşimi vizesi konusudur. Bu konuda Almanya’da ikamet eden birinci dereceden akrabalarınızın yanına gidebilmek birkaç temel kritere göre değişmektedir. Örneğin, üçüncü parti ülke konumunda, yani AB dışında bulunan ülkelerin vatandaşı olmak gibi.

 

 

 

Eşler İçin Almanya Aile Birleşimi Vizesi

 

 

Almanya’da ikamet etmekte olan eşler için aile birleşimi vizesi çok sık başvurulan bir vize türüdür. Kendileri Almanya’da yaşamakta, çalışmakta olan bireyler, eşlerini yanlarına alabilmek adına bu vizeye sık sık başvuru yapmaktadırlar. Vize başvuru merkezi olarak eşler için Almanya Aile Birleşimi vizesi alma şartlarını sizler için sıraladık. Buna göre Almanya’da bulunan eşin taşıması gereken şartlar:

 

 

 

l Almanya’da uzun süreli oturum iznine sahip olmak

l Avrupa Birliği Mavi Kart’a sahip olmak

l Eşini yanına aldıktan sonra finanse edebilmek

l 18 yaş üzeri olmak

l Almanca bilmek

 

 

Olacaktır. Eşinin yanına gitmek için AB dışından yola çıkmak isteyen göçmen adayı ise 18 yaşından büyük olmalı ve temel Almanca bilgisine haiz olmalıdır.

 

 

 

Çocuklar İçin Almanya Aile Birleşimi Vizesi

 

 

Almanya Aile birleşimi vizesi için çocuklu ailelerin de başvuru gerçekleştirmesi mümkün. Örneğin, kendisi Almanya’da yaşayan ebeveynler, çocuklarını Türkiye’den yanlarına almak için bu vizeye başvuru yapabilirler. Vize işlemleri başlatmak ve başvuru gerçekleştirmek koşulu ile çocukların Almanya’ya gidebilmesi için de belirli şartlar mevcut.

 

 

 

Küçük çocuklar için yapılacak başvurularda tek bir mukim Almanya’da yaşıyor ve başvuruda bulunuyorsa velayet hakkı ve izni gerekli iken, her iki ebeveyn de Almanya’da yaşıyorsa, çocuklar adına başvuru yapılması yeterlidir.

 

 

 

Yetişkin olan ve 18 yaşı aşmış çocuklarınız için de aile birleşimi vizesi başvurusu yapabilirsiniz. Ancak, bu durumda işlemler biraz daha zorlu olacaktır. Zira erişkin olan bir çocuğun geçmişte kullanmamış olduğu hakkı yetişkinlik düzeyinde kullanmak istemesi, Almanya’da pek olumlu karşılanmıyor. Buna karşın, bu yaş düzeyindeki bir çocuk adına yine de başvuru gerçekleştirebilir ya da turist, istihdam, öğrenci ve diğer Alman vizeleri üzerinden de çocuğunuz Almanya’ya giriş yapabilir.

 

 

 

Kimler Almanya Aile Birleşimi Vizesi Başvurusu Yapabilir?

 

 

Almanya’da yaşayan aile bireylerinizin yanına gitmek istiyor, ancak hangi koşullarda Almanya Aile Birleşimi Vizesi başvuru yapabileceğinizi bilmiyorsanız, vize işlemleri ve başvurularınızın gerçekleştirilmesi konusunda vize başvuru merkezi ofisimiz aracılığı ile hizmet ve bilgi alabilmeniz mümkün. Her şeyden önce, ücretsiz danışma hattımız üzerinden bizler ile irtibata geçebilir ve mümkünse ofisimizi ziyaret ederek çok daha kapsamlı bilgi alabilirsiniz.

 

 

 

Almanya’da ikamet eden akrabalarınız arasında baba, anne, çocuk, amca, hala, teyze, yeğen, kuzen, büyükanne, büyükbaba gibi yakınlık düzeyi fazla olan akrabalarınız mevcutsa, aile birleşimi vizesi başvurusu gerçekleştirmeniz mümkün. Bu noktada belirtmek gerekiyor ki, 18 yaş altında bir çocuk değilseniz ve anne, baba, çocuk dışında bir akrabalık düzeyinde iseniz, bu durumda aile birleşimi vizesi almak oldukça zor olacaktır. Bu gibi durumlarda devreye, göç başvurusunda bulunan kişinin yaşam koşulları girebilmektedir. Örneğin, anne, baba ya da birinci dereceden akrabalarını kaybeden, vasisi olunabilecek yeğenlerin yanına alınması, normal bir zamanda başvuru gerçekleştirecek bir yeğen statüsündeki akrabaya kıyasla daha kolaydır. Bu ve benzeri detaylara erişmek, Almanya’da yaşamak ve aile birleşiminde bulunmak istiyorsanız, Vize Başvuru Merkezi irtibat numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİZE YAZIN

Yükleniyor
© Copyright 2019 Vize Ankara | Tüm hakları saklıdır.
WhatsApp chat