Schengen Vizesi 1 Günde Alınabilirmi?

Schengen Vizesi 1 Günde Alınabilir Mi?

 

 

Schengen vizesi almak için yapacağınız başvurularda, Schengen vize başvuru merkezi olarak seyahatinizden en az 15 gün önce başvuru gerçekleştirmenizi öneriyoruz. Schengen vize işlemleri ve gerekli prosedürlerin ortalama 10 iş günü sürdüğü Avrupa ülkeleri, bu anlamda Schengen vizesi için ekspres hizmet de verebilmektedirler. İtalya için 48 saate kadar ekspres vize işlemi gerçekleştirmek mümkün olsa da pek çok Avrupa ülkesinde bu uygulamanın bulunmaması nedeni ile vize işlemleriniz 10 ilâ 15 gün aralığında değişebilmektedir. İşinizi şansa bırakmamak adına yapacağınız başvuruları buna göre değerlendirmek her zaman işinize yarayacaktır.

 

 

Türkiye Schengen’e Üye Mi?

 

 

Türkiye Cumhuriyeti, bir Schengen ülkesi değildir ve Schengen Bölgesi Antlaşması içerisinde yer almaz. Bu sebeple de Türk vatandaşları Schengen vizesi almak zorundadırlar. Ancak, diplomatik, hizmet ya da hususi pasaport sahipleri, 180 günlük süre içerisinde 90 günü geçmemek kaydı ile Schengen üyesi ülkelere seyahat gerçekleştirebilirler. Eğer bu pasaportlar yerine Umuma Mahsus, yani Bordo Pasaport sahibiyseniz, bu durumda Schengen bölgesi için vize almanız ve Schengen vize işlemleri yapmanız önemli bir zorunluluktur.

 

 

 

En Kolay Schengen Vizesi Alınan Ülkeler

 

 

Her sektörde ve her konuda olduğu gibi belli başlı vize prosedürlerini aşmanın da kolay yolları mevcut. Bu kolay yollar, Schengen vizesi almak konusunda da geçerli sayılır. Bu noktada pratik ve rahat bir şekilde Schengen vize işlemleri gerçekleştirerek, Avrupa’da Schengen ülkelerine nasıl seyahat gerçekleştirebileceğinizi anlatmakta fayda var. Schengen vize başvuru merkezi olarak, sizlere bu noktada da destek sağlamak adına, en kolay Schengen vizesi alınan ülkeleri araştırdık. Bu anlamda değerlendirebileceğimiz bazı Baltık ülkeleri, seyahat etmek ve özellikle de turistik amaçlı ziyaretlerinizi kolaylaştırmak üzere birçok avantaj sağlıyorlar. Üstelik bu ülkeler Baltık ülkeleri ile de sınırlı değil. Peki, kimdir bu kolay Schengen vizesi veren ülkeler?

 

 

 

Avrupa’da Baltık bölgesi ülkeler ile İskandinav ülkeleri, özellikle de turistik amaç ile alınan Schengen vizesi yönünden çok daha avantajlı ve olumlu geri dönüş sağlayan ülkelerdir. Bu ülkeler, genel itibari ile yapılan her 100 başvuru üzerinden, ortalama %95 ve üzeri olumlu vize yanıtı vermektedirler. Elbette Avrupa’ya ilk adım atacağınız ülke, sizin için özel sayılabilir ve devamlı olarak bu ülke üzerinden Schengen bölgesine giriş yapmak avantajınıza olabilir. Bu nedenle vize reddi gibi bir ihtimali azaltmak ve mümkün mertebe alacağınız Schengen vizesi süresini uzatmak anlamında, yine bu ülkelerin sağlayacağı katkıdan faydalanabilirsiniz. Bu doğrultuda uzun yıllardır Schengen vize başvurularına en olumlu yanıt veren ülkeler; Litvanya, Estonya, Finlandiya, İzlanda, Letonya, Polonya, Lüksemburg, Slovakya, Çekya ve Yunanistan’dır. Litvanya ise verdiği %1,3 oran ile bu noktada en az vize başvurusu reddeden ülke olarak liste başıdır.

 

 

 

Schengen Vizesi Online Olarak Alınır Mı?

 

 

Schengen vizesi, online olarak başvurulabilen ve yine online olarak konsolosluk randevusu alınabilen bir yapı için uygunluk teşkil etmektedir. E-vize olarak da adlandırılabilecek olan bu eylem, Schengen vizesi almak konusunda son derece pratiklik sağlamakta, ancak tüm Schengen üyesi ülkeler tarafından tercih edilmemektedir. Bu noktada online vize almaktan ziyade, online vize başvurusu yapmak gibi bir şansınız olacaktır. Örneğin, Almanya ve İtalya, VİDEX üzerinden online Schengen vize işlemleri yürütülebilen bir başvuru sistemine sahiptir. Bu noktada online başvurularınızın girişlerini ve yine konsolosluk randevularınızı başarılı bir şekilde sisteme aktarabilecek olan Schengen vize başvuru merkezi olarak, siz değerli misafirlerimize kılavuzluk etmekten mutluluk duyuyoruz.

 

 

 

Hangi Konsolosluk Schengen Vizesi Verirken Daha Hızlı?

 

 

Schengen vizesi almak için ihtiyaç duyulan süre, başvuru gerçekleştirilen Avrupa ülkesine göre 2 ilâ 15 gün aralığında sürebilmektedir. Bu noktada verdiğimiz 2 gün sayısını sağlayan ülke ise İtalya’dır. İtalya, Schengen vize işlemleri için en hızlı ve en çabuk yanıt veren vize sistemine sahiptir. Ekspres Schengen vize başvuruları için 48 saatte sonuç garantisi veren İtalya Konsolosluğu, standart vize işlemleri için ise 3-10 gün aralığında hizmet sunmaktadır. İtalya’nın yanı sıra Yunanistan, İspanya, Macaristan, Norveç, Slovenya gibi ülkeler de diğer ülkelere kıyasla daha hızlı Schengen işlemleri yürütmektedir. En hızlı, en çabuk ve en garantili yoldan vize başvuru işlemleri gerçekleştirmek için Schengen vize başvuru merkezi ofisimizi arayarak süreç hakkında detaylı bilgiye erişebilirsiniz.

 

 

 

Almanya Schengen Vizesi Kolay Alınır Mı?

 

 

Almanya, Avrupa’nın en önemli ticaret merkezlerinden biridir. Öyle ki, Avrupa’da gerçekleştirilen pek çok fuar ve organizasyon da Almanya merkezli olarak gerçekleşiyor. Bu anlamda gerek ticari, gerekse de turistik olarak pek çok insanı ülkesine çeken Almanya, Schengen vizesi verme konusunda sorun yaşatmıyor. Elbette, belirli kriterler çerçevesinde. Zira Almanya, çok fazla göçmen barındıran bir ülke olarak, bu durumun aleyhe dönüşmemesi ve yeni göçmen kabul etmekte talepkâr olmaması münasebeti ile özellikle de uzun süreli Schengen vizesi vermiyor. Schengen vizesi almak istediğiniz ülke Almanya ise vize başvuru merkezi irtibat numaramız aracılığı ile bizlerle irtibata geçebilir ve bu ülke için almak istediğiniz vizeyi, Schengen vize işlemleri danışmanlığımız sayesinde kolaylaştırabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİZE YAZIN

Yükleniyor
© Copyright 2019 Vize Ankara | Tüm hakları saklıdır.
WhatsApp chat