Malatya Vize Başvuru Merkezi

Malatya Vize Başvuru Merkezi

 

Yurt dışı seyahatlerinde ister iş için olsun ister gezi amaçlı olsun birçok ülke vize alınmasını zorunlu kılmıştır. Almanız gereken vizeler ile birlikte seyahatlerinizi dilediğiniz gibi gerçekleştirebilirsiniz. Teferruatı ve vizeler konusunda ki uygulamaları iyi bilmek sonuca gidebilme adına önemlidir. Malatya merkezinde ya da taşrasında ikame eden kişinin vize başvuruları konusunda zorlanmadan iş yürütmesi mümkündür. Hizmet ağımızda henüz yer almayan Malatya vize başvuru merkezi olmasa da işlemlerinizi bize ulaşarak yürütebilirsiniz. Seyahat yapacağınız ülkenin kuralları çerçevesinde sadece kargo yolu ile birçok evrak temin edilebilir. Evrakların tarafımıza ulaşması ile birlikte de sizin adınıza süreci başlatmaktayız. Sizi yormadan işlerin yürütülmesini sağlayan uzman kadromuz gereklilikleri yerine getirmektedir.

 

Mutlaka konsolosluğun bulunduğu şehre gitmeniz ve işlemleri orada yürütmeniz zorunlu değildir. Başvuru sahibinin bizzat bulunması gereken özel durumlar harici tüm işlemler tarafımızca yürütülmektedir. Parmak izi ibrazı ve randevu gibi görüşmeler dışında tüm başvurular tarafımızca takip edilmektedir. Vize başvurusu konusunda uzun yıllar iş yürüten çalışanlarımız da sektörde sağlam adımlar atmaktadır.

 

Başvurunuzu seyahat türüne göre yapacağınız için öncelikle neden seyahat etmek istediğinizi belirlemelisiniz. Amaca yönelik belirlenen hususlar da evrakların belirleyiciliğini ortaya koymaktadır. Standart olarak istenen belgeler her halükarda temin edilmesi gerekecektir. Farklılıkları uygulama esasına göre ortaya koymakta birçok açıdan size fayda sağlayacaktır. İş yürütülmesi konusunda bizlerle irtibata geçmeniz yeterli olacaktır. Malatya’da ikame edenler için Malatya vize başvuru merkezi olmasa da iş yürütme de sizlere bir telefon kadar yakınız.

 

Bizlere göndermiş olduğunuz her belge incelenerek vizeye uygun olup olmadığına bakılmaktadır. Önem derecesi açısından bakıldığı zaman ön plana çıkan pasaport kontrolü de tarafımızca yapılmaktadır. Vize başvurusu ile ilgili dosya sunulduğunda seyahatin bitiş süresine yetecek kadar geçerliliği olan pasaport mutlaka olmalıdır. Geçerlilik süresine ek olarak en az 2 boş sayfanın da bulunması gerekmektedir. Eski pasaportunuz yıpranmış ya da yırtıksa da değiştirmekte fayda olacaktır. Vize işlemleri esnasında sorun teşkil etmese dahi seyahat esnasında yapılan sınır kontrollerinde sıkıntılı haller oluşabilir.

 

Her işlem belirli düzeye ve gerekliliğe bağlıdır. Bu gereklilikleri eksiksiz şekilde yapabilmek için Malatya’da ikame edenler bizlerle iletişime geçebilir. Malatya vize başvuru merkezi henüz faaliyet göstermese de kargo ile evrak temin edilip hızlı sonuç sunulabilir. Ticari ya da turistik amaçlı gerçekleştirmek istediğiniz seyahatler için yapılacak vize başvurularında ne tür belgeler olduğunu da sizlere aktarmaktayız. Ülkeler arası değişen evrak türlerini çok yakından takip ettiğimiz için güncel bilgi akışı da sağlanacaktır.

 

Yapacağınız tüm vize başvurularında belirli tutarda ödenmesi gereken vize ücretleri söz konusudur. Bu ücretlerin ödenmemesi durumunda ise başvuru dosyanız değerlendirmeye alınmadan geri çevrilmektedir. Ödenmesi zorunlu olan ücretler konusunda dikkatli olunmalı ve doğru şekilde ödeme yapılmalıdır. Vize retlerinde ve hatalı ödemelerde hiçbir suretle ücret iadesi mümkün değildir. Hem zarar etmeme adına hem de başvurunun olumsuz sonuçlanmaması adına doğru şekilde ödeme gerçekleştirmelisiniz.

 

Başvuru süreci boyunca sizlere teknik destek verecek ekibimiz dosyanızın son durumu hakkında da sürekli olarak bilgi akışı sağlamaktadır. Başvuru dosyanızın takibi konusunda profesyonel şekilde takip sunan yapı sorunsuz iş yürütmeyi de beraberinde getirmektedir.

 

Vizelerin sonuçlanma süresi ülkeden ülkeye değişiklik gösterse de eksik bilgi ya da evrak olmazsa 5 – 15 iş günü içerisinde sonuç almanız mümkündür. Süreyi etkileyen en önemli faktörler ise ilgili konsolosluğun iş yoğunluğu ve resmi tatil günlerinin başvuru zamanınıza denk gelmesidir. Bu tür etkenler hesaba katılarak başvuruyu 1 ay önceden yapmanızı tavsiye ederiz.

 

Vize işlemleri İçin Detaylı Bilgi Almak İçin Tıklayınız

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİZE YAZIN

Yükleniyor
© Copyright 2019 Vize Ankara | Tüm hakları saklıdır.
WhatsApp chat