Amsterdam’daki Gezilecek Yerler

Hollanda dünya üzerinde turist akınına uğrayan ülkelerden bir tanesidir. Hafif uyuşturucu kullanımının yasal olduğu Amsterdam’da eğlence mekânlarının sayısı oldukça fazladır. Bununla beraber Amsterdam’ın tarihi yerleri ve müzeleri de turistler tarafından büyük ilgi görüyor. Amsterdam‘da gezilecek yerleri şimdi yazımızda okuyabilirsiniz.

 

Amsterdam´ın sahip olduğu kanallar sayesinde Kuzeyin Venedik’i adıyla anılmasını sağlamıştır. Kentin yüzde yirmi beşlik bölümü kanallardan oluşur. Yüz kilometreye kadar ulaşan kanallarda 90 ada ve 1500 köprü yer alır.

 

Dam Meydanı

 

Dam meydanı Amsterdam’ın kalbi kabul edilir. Amsterdam Kraliyet Sarayının da içerisinde bulunduğu Yeni Kilise bölgede en çok ziyaret edilen yapılardan bir tanesidir.

 

Kırmızı Fener Mahallesi

 

De Wallen ismiyle bilinen bu bölge Sex shop, gay bar ve randevu evi gibi cinsel içerikli mekanları içerisinde bulunduruyor. Oldukça sıra dışı tasarımı ile Sex Müzesi de burada yer alıyor.

 

Begijnhof

 

Manastır yemini etmemelerinde rağmen rahibe olarak hayatlarına devam eden Katolik Kardeşler Birliğinin yer aldığı Begijnhof, kentin en güzel mimari bölgelerinden bir tanesidir.

 

Amsterdam Çiçek Pazarı

 

1862 yılında Singel Kanalı üzerinde kurulan bu pazarda eski zamanlarda satışlar çiftçilerin kanolarında yapılsa da günümüzde stantlar üzerinde satış gerçekleştiriliyor.

 

Yeni Kilise

 

Tarihi 14.yy´la kadar giden bu kilise cemaatin dini ihtiyaçları için hizmet vermiştir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİZE YAZIN

Yükleniyor
© Copyright 2019 Vize Ankara | Tüm hakları saklıdır.
WhatsApp chat