Etiyopya Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

 

Etiyopya vizesi, Etiyopya seyati yapmayı düşünenlerin alması gereken bir vize türüdür. Resmi bazı prosüdürlerin tamamlanması sonucu alınabilmektedir. Türkiye ve Etiyopya ülkeleri arasında vize uygulaması devam etmektedir. Bu nedenle Etiyopya vizesi için gerekli evrakların hazırlanması ve başvuruda bulunulması gerekmektedir. Diğer ülke vizelerine oranla çok daha kolay bir şekilde çıkabilmektedir. Etiyopya seyahat amacı, gidiş ve dönüş hakkında gerekli bilgilerin verilmesi durumunda sorunsuz bir şekilde vize işlemleri tamamlanmış olacaktır.

 

Etiyopya Vize Başvurusu

 

Yeşil pasaport ve hizmet pasaport sahipleri Etiyopya vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. Başvuru için şahsi zorunluluk bulunmamaktadır. Başvuru işlemleri danışmanlık firmaları üzerinden de yapılabilmektedir. Etiyopya vize başvurusu için gerekli evraklar vize türüne göre değişmektedir. Seyahatin amacına uygun bir şekilde evraklar hazırlanmalı ve başvuru buna göre yapılmalıdır. Etiyopya turistlik, ticari, eğitim ve aile ziyareti gibi vize türlerine göre hazırlanması gereken zorunlu evraklar bulunmaktadır.

 

Etiyopya Vize İşlemleri

 

Etiyopya vize işlemleri için mevcut olan pasoportun en az 6 ay geçerliliği bulunmak zorundadır. 6 aydan daha az geçerliliği kalan pasaportların başvuruda geçersiz sayılacağını ifade etmemiz gerekmektedir. Etiyopya vize ücretleri de seyahat süresine göre değişmektedir. Söz konusu ücretler başvuru sırasında ödenmek zorundadır. Vize işlemleri sırasında Etiyopya vize başvuru formu mutlaka doldurulmalıdır. Vize başvuru formu hem Türkçe, hem de ingilizce olacak şekilde yapılmalıdır. Vize başvurusu için gerekli olan evraklar arasında en önemli olanı Etiyopya vize başvuru formudur. Form üzerindeki tüm bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması şarttır.

 

Etiyopya Vize Merkezi

 

Etiyopya vize merkezi Ankara’dadır. Etiyopya Büyükelçiliğinden yapılmaktadır. Vize işlemlerinde vize başvuru formu, diğer evraklar ve Etiyopya vize başvuru dilekçesi mutlaka hazırlanmalıdır. Etiyopya vizesi ortalama 3-4 gün gibi kısa bir süre içerisinde sonuçlandırılmaktadır. Gerekli evraklar içerisinde yer alan fotoğrafların da biometrik özelliklere sahip olması çok önemlidir. Etiyopya vize merkezi Ankara’da bulunmakla birlikte, Büyükelçilikten yapılıyor ve başvuru için Ankara’ya gitmek gerekmemektedir. Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi başvuru işlemleri danışmanlık firmaları üzerinden yapılabilmektedir. Bu işlemleri danışmanlık merkezi üzerinden yapanlar ekstra olarak danışmanlık ücreti ödemek durumundadır.

Daha Detaylı Bilgi Almak İçin Tıklayınız

 

 

© Copyright 2021 Vize Ankara | Tüm hakları saklıdır.
WhatsApp chat