Polonya Vize Başvuru Merkezi

Polonya Vize Başvuru Merkezi

 

Polonya diğer birçok Avrupa ülkesi gibi Schengen ülke grubuna dahildir. Bu yüzden de vizeye dair işlemlerinizi Schengen vizesi ile yürütebilirsiniz. Bunun için farklı şartlar ve gereklilikler söz konusu olduğu için ayrıntıları iyi öğrenmeniz gerekir. En önemli hususların başında da pasaportun başvurularda sorun çıkarmayacak şekilde olmasıdır. Polonya vize başvurusu yapılırken dikkat ettiği hususlardan birisi de pasaportun geçerlilik süresi ve parmak izi süresidir. Daha önce Shengen vizesi almışsanız parmak izi süresine dikkat etmeniz gerekir. Parmak izi süresi 5 yıl olup, bu süre dolduğunda tekrardan parmak izi verilmesi gerekecektir. Bu yüzden de uygunluklara dikkatlice bakmanız daha doğru olacaktır. Nasıl parmak izi süresi varsa pasaport süresi de bulunmaktadır. 10 yıl süresi bulunan pasaportların süresi dolmuşsa emniyete başvurmanız gerekecektir. Polonya vize başvurusu yaparken de pasaport süresinin en az 3 ay geçerliliği olması ve seyahatin bitiş süresini kapsaması gerekir. Seyahatin ortasına denk gelen zamanda süre bitmemesi gerektiğini unutmayın. Kontroller esnasında bu duruma komisyon dikkat etmektedir.

 

Polonya Vize Başvurusunda Vize Türlerine Dikkat

Vize türü her zaman en önemli konu olmuş ve türü doğru seçmezseniz de sıkıntı söz konusu olmuştur. Vize türünü belirleyen husus ise seyahat amacıdır. Seyahat amacınız ne ise ona göre tür belirlemeniz gerekmektedir. Vize türü aynı zamanda Polonya’da kalma sürenizi de doğrudan etkileyecektir. Polonya Vize başvurusu yapım aşamalarında mutlaka bu hususu öncelikli olarak belirleyin. Evrak teminleri konusunda tür önemli etken olacaktır. İşlem hacmi ile ilgili genel hususların yerine getirilmesi gerekecektir. Vize başvuru merkezi türlere göre ne tür işlemler yapılacağını çok iyi bilmektedir. Bu noktada güncel formlar ve tablolar değişebilmektedir. Böyle bir durum söz konusu olduğundan dolayı da takipleri çok iyi görmeniz gerekir.

 

Polonya Başvuru Sonucu Kaç Güne Çıkar?

Sürecin işleyişi ve takipler konusunda ki titizliklerin kontrolü yapıldıktan sonra evrak teslimi yapılır. Polonya vize başvurusu yapıldıktan sonra 10 – 15 gün içerisinde sonuçlanabilmektedir. Bu sürenin değişkenliği resmi tatil günlerine ve iş yoğunluğuna göre değişebilmektedir. Bu sürenin değişmesi ile ilgili herhangi bir işlem yapmanız mümkün değildir. Komisyon ne zaman uygun görürse o tarihte onay vereceği için süreci beklemekten başka yol yoktur. Vize başvuru merkezi bu süreç takipleri ile ilgili yakından ilgilenmektedir. Sürede herhangi bir etkileri olmasa da olumlu sonuçlar verecek yapı mevcuttur. Evrakların dosyalanması ve evrakların genel kontrollünü sağlayarak konsolosluğa sunulmasını sağlamaktadır. Doğrudan görüşmeler için de randevunuzu alarak size destek olmaktadırlar.

 

Polonya Vize Başvuru Merkezi

Seyahatinizi planladınız ve her şeyin hazır hale getirilmesi için vize gerekiyor. Vizenizi alabilmeniz için destek almak en doğru karar olacaktır. Polonya vize başvuru merkezi ile irtibatlı olmak büyük faydalar sağlayacaktır. Şehir dışında bulunmanız halinde de evraklarınızı hazır hale getirip sadece sizin bizzat bulunmanız gereken haller haricinde ki düzeni kurarlar. Sizde sadece imzanızı ya da parmak izi işlemlerinizi yaparsınız. Randevu alınması gereken durumlar söz konusu olduğu için de randevunuzu alıp size bilgi aktarırlar. Hatalı evrak söz konusu olmaması için de sadece 1 kişi değil daha fazla kişi kontrol etmektedir. Bu kontrol sayesinde de gözden kaçacak herhangi bir husus olmayacaktır. Polonya vize başvurusu hızlı ve güvenli sonuç almanızı da etkileyecek türdedir. Kontroller dışında sizlere birçok farklı alanlarda da destek sunmaktadırlar. Vize başvuru merkezi olumlu sonuçlar elde edebilmesinde tecrübeli kadroya sahip olmalarının büyük etkisi vardır. Belirli aralıklar bu işlemleri yürütüyor olmalarının faydası olacaktır. Tecrübe her zaman doğru kararları ortaya çıkartacaktır.

 

Polonya Vizesi İçin Detaylı Bilgi Almak İçin Tıklayınız

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİZE YAZIN

Yükleniyor
© Copyright 2019 Vize Ankara | Tüm hakları saklıdır.
WhatsApp chat