Ordu Vize Başvuru Merkezi

Ordu Vize Başvuru Merkezi

 

Türkiye’nin güzide şehirlerinden bir tanesi olan Ordu, hem konum bakımından hem de doğal güzellik bakımından oldukça zengindir. Bu harika şehirde ikame eden kişilerin yurt dışı seyahatleri ile ilgili vize işlemlerinin yürütülmesi çok kolay. Ordu şehir merkezinde henüz Ordu vize başvuru merkezi olmasa da bizlerle iletişime geçerek vize başvurularınız başlatılmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi edinebileceğiz uzmanlarımız sizlere tüm etkenleri aktarmaktadır. Hiç yorulmadan gerekli belgeleri ve bilgileri kargo ile bizlere ulaştırmanız yeterli olacaktır. Evraklar tarafımıza ulaştıktan sonra vize başvurusu hızlı şekilde seyahat amacınıza göre hazırlanacaktır. Bazı başvurularda bizzat başvuru sahibinin olması istenmedir. Bu haller haricinde ki tüm işlemler tarafımızca itina ile yapılmaktadır. Sizler sadece 1 defaya mahsus gelip zorunlu hallerde bulunmanız yeterli olacaktır.

Seyahatler konusunda planlamanızı yapmanız başvuru dosyası sunulmadan önce en önemli noktadır. Seyahat tarihi belli olmadan hiçbir şekilde vize başvurusu yapamazsınız. Tarihin belirlenmesi ile başlayan süreçte süreler konusuna dikkat etmelisiniz. Öncelikle başvuru dosyasını en geç seyahat tarihine 15 gün kala yapmanız gerektiğini bilmelisiniz. Bazı ülkeler başvuruları 10 gün kalaya kadar kabul etse de çoğunlukla 15 gün kaladan sonra yapılan başvurular kabul edilmemektedir. Dosya tesliminden sonra başlayan değerlendirme herhangi bir aksi durum olmazsa 7 – 15 iş gününde nihayete erdirilmektedir. Aksi hallerin oluşması süreyi uzanabileceği için seyahatin gerçekleşmesine 1 ay kala dosyanızı sunmanızı tavsiye ederiz. Resmi tatildi, iş yoğunluğuydu, ek belgeydi derken süre konusunda sıkıntıya düşebilirsiniz.

Sürelere dikkat ederek yapmanız gereken başvurularda evrak hazırlığı çok önemlidir. Ordu merkezinde ya da taşrasında yaşayanlar için Ordu vize başvuru merkezi olmadığı için evrak teminlerine daha erkenden başlanması gerekir. Evrak hazırlığı sürecin en önemli kısmı olduğu için destek alarak hareket etmek önemlidir. Sizin adınıza birçok evrakı hazırlamamız mümkün olduğu için yorulmanıza gerek kalmadan evraklarınız başvuruya hazır hale getirilmektedir. Evraklar arası farklılıklar söz konusu olduğu için bazı evraklar form olarak doldurulmalıdır. Önemli yapıya sahip olan vize başvuru formu ülkeler arası değişen kurallara göre yapılmalıdır. Vize türüne göre de değişmesi söz konusu olduğu için dikkatli doldurulmalıdır. İngilizce olarak doldurulması söz konusu olduğunda uzman çalışanlarımız sorunsuz şekilde işlemlerinizi halledeceklerdir. Ayrıca bazı formlar online olarak kabul görmekte olup, bu hususta da doğru etkiyi bilmek önemlidir. Size sorunsuz şekilde vize başvurusu yapacak düzeni sunan kadromuz her türlü etkeni hesaba katmaktadır.

 

Her başvurunun kendine özgü kuralları ve her başvurunun da kendine özgü evrakları vardır. Evrakların birbiri ile karışmaması için bir liste yapmak ve bu liste üzerinden evrak temini yapmak daha doğru olacaktır. Bu tür faktörleri göz önünde bulundurarak iş yürütürseniz sıkıntı çekmeden vize almanız daha kolay olacaktır. Ordu vize başvuru merkezi bulunmamasından dolayı vize başvurularınızda bizlere ulaşabilirsiniz. Ordu’dan çıkıp Ankara’ya gitmek maddi açıdan masrafa sebep olurken, randevu ve parmak izi gibi işlemler süreci uzatmaktadır. Buda konaklama ile ilgili de yeni masraflara sebebiyet verecektir. Bizler kargo yolu ile göndereceğiniz evrakları inceleyerek başvurunun sunulmasına kadar ki bölümde tüm evrakları hazırlamaktayız. Böylece sizler sadece bulunmanız gereken hallerde Ankara’ya gelerek işlemlere dahil olursunuz.

 

Evrakların konsolosluğa sunulması ile ilgili çalışma tamamlandıktan sonra ödemeler ile ilgili işlemler yapmalısınız. Ülkeler arası değişen vize ücretleri vize türlerine göre de değişmektedir. Bu yüzden ödemeler konusunda her ülkenin uygulamış olduğu prosedüre göre hareket etmek gerekir. Vize türüne göre ödemeyi gerçekleştirmeniz çok önemli olup, farklı bir vize türüne ödeme yapıldığında başvurunuz kabul görmemektedir. Üstelik yatırmış olduğunuz vize ücretinin de iadesi söz konusu dahi değildir. Böyle bir durumla karşılaşmama adına uzman ekibimizden destek alarak işlemleri sürdürebilirsiniz.

 

Tüm ülkeler Vizesi İçin hemen Tıklayınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİZE YAZIN

Yükleniyor
© Copyright 2019 Vize Ankara | Tüm hakları saklıdır.
WhatsApp chat