Letonya Vizesi

 • Letonya Vizesi Üç baltık ülkesinden bir tanesi olan Letonya tarihi yapısı ile dikkat çekse de turistik amaçlı çok tercih edilmemektedir. Fakat ülkeyi ziyaret edenlerin büyük bir çoğunluğu ülkeyi çok beğendiklerini ve geçirdikleri zamanın çok güzel olduğunu belirtiyor. Farklı kültürleri de bünyesinde bulunduran ülkeye gidebilmek için vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Vize konusunda titiz davranan ülke başvuruları genellikle 10 – 15 iş günü içerisinde sonuçlandırmaktadır. Giriş amacınızı belirledikten sonra planlamanıza göre başvurunuzu sunabilirsiniz. Letonya vizesi alabilmeniz için pasaportun uygun olması ve ekonomik açıdan iyi durumda olmanız gerekir. Ekonomik getirileri dikkatli incelemelerinden dolayı da sizden banka hesap hareketlerini istemektedirler. Ayrıntılı şekilde evrak inceleme söz konusu olduğu içinde Letonya vize başvuru merkezi ile iletişime geçip doğru yol izlemelisiniz. Hatalı evrak yüzünden başvuru retti almanız sonra ki başvurularda karşınıza çıkacağı için zorlu süreç daha da zor hale gelecektir. Taleplerinizi ve amaçlarınızı belirledikten sonra programa uygun şekilde hareket etmeniz yeterli olacaktır.

   

  Letonya Vize Başvurusu Özellikleri

  Mutlaka amaca yönelik evrak temini yapmanız gerektiğini iyi inceleyin. Siteden ya da Letonya vize başvuru merkezi tarafından temin edebileceğiniz başvuru formunu inceleyin. Başvuru formunda sizin ayrıntılı bilgilerinizi içeren düzene göre hazırlanması istenmektedir. Aileniz ile birlikte gidecekseniz her birey için ayrı form doldurmanız gerekmektedir. Ayrıca her bireyin de kendine ait uygun pasaportu olması şarttır. Bu şart tüm vize başvurusu işlemlerinde geçerlidir. Belirlenen düzeni doğru şekilde yaptıktan sonra başvuruya dair dosyanızı sunabilirsiniz. Dosyayı sunmadan önce tekrardan kontrol edip uyuşmayan bilgi içermemesine dikkat edin. Hatalı işlemin ciddi zaman kayıplarına ve para kayıplarına yol açacağını da hiçbir zaman unutmayın. Seyahat amacınıza göre listelenen evrakları titizlikle hazırlayıp dosyanıza koyun. Randevu sistemi ile çalışmalarından dolayı da site üzerinden randevu almanız gerekecektir. Letonya vize başvuru merkezi sizin adınıza birçok işlemi yürütebileceği için destek almanız daha iyi olacaktır.

   

  Letonya Vize Başvurusuna Dikkat

  Kesinlik içeren bilgi vermeniz gerektiğini unutmadan evrak teminlerini yapmalısınız. Dikkatli olmanız gereken bir diğer husus ise formlar ile evrakların örtüşmesi ve farklı bilgi içermemesidir. Unutmayın ki Letonya vizesi için sunduğunuz dosyada ki evraklar ilgili kurumlara sorularak denetlenmektedir. Verdiğiniz tüm bilgilerin doğrulandığını unutmadan işlem yürütmelisiniz. Sorunlu haller olması durumunda vizenizin onayla ihtimali çok düşük durumdadır. Oldukça meşakkatli olan süreçte ayrıntılarla dolu halleri çözüme kavuşturmanız gerekir. Birbirinin bağlantısı olan evrakları da dosyaya koymanız iyi olacaktır. Sizden istenen evrakları tam olarak sunmanız ve ne eksik ne de fazla bilgi sunmamanız gerekir. Ne isteniyorsa doğrudan o bilgileri sunmanız gerekmektedir. Formları da titiz şekilde hazırlayıp başvuru sahibinin bizzat imzası ile olmalıdır.

   

  Letonya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

  İşlem hacmine ve konsoloslukta ki denetlemelerin zamanına göre değişkenlik gösteren bu süre yaklaşık olarak 10 günde sonuçlanmaktadır. Fakat Letonya vize başvurusu tatil günlerine ve başvuru sayısına göre değişebilmektedir. Evraklarınızda herhangi bir sıkıntı olması durumunda incelemelerin uzaması söz konusu olabilmektedir.

   

  Letonya Vizesi Parmak İzi

  Schengen vizesi kapsamına girdiği için parmak izi istenmektedir. Burada dikkat edeceğiniz husus ise daha önce parmak izi verip vermediğinizdir. Eğer daha önce ki başvurularınızda sizden parmak izi istenmişse bu başvuruda parmak izine gerek yoktur. 5 yıllık süreyi geçmediği sürece sizden herhangi bir şekilde talep edilmemektedir. 5 yılı doldurması durumunda veri tabanından bilgilerin güncellenmesi gerektiği için parmak izi uygulaması söz konusudur. Tarihleri net şekilde hatırlamıyorsanız sistemden sorgulatabilirsiniz. Süre dolmamışsa da yenileme şansınız da bulunmaktadır.

   

Daha Detaylı Bilgi Almak İçin Tıklayınız

© Copyright 2021 Vize Ankara | Tüm hakları saklıdır.
WhatsApp chat