Konya Vize Başvuru Merkezi

Konya Vize Başvuru Merkezi

 

Hangi ülkeye seyahat edeceğinize dair kararı aldıktan sonra vize konusunda araştırma yapmanız gerekir. Türkiye’den yurtdışına yapacağınız seyahatlerin büyük bir bölümünde vize zorunluluğu söz konusudur. İlgili konsolosluğun yapacağı değerlendirmeye göre başvurunuz onaylanacaktır. Fakat ikametgahınız konsolosluğun bulunduğu yerde değilse yaşadığınız bölgede ki vize başvuru merkezi ile irtibata geçebilirsiniz. Vizeler ile alakalı birçok işlem konsolosluğa gitmeden halledilebilmektedir. Konya’da ikame edenler için hızlı çözümlemelerle sizlere hizmet sunmaktayız. Hali hazırda henüz Konya vize başvuru merkezi olmadığı için bizlerle iletişime geçip ayrıntıları öğrenebilirsiniz. Kargo yolu ile evrakların temini başvurunun başlatılması için yeterli olurken çoğu işlemler kısa sürede nihayete erdirilmektedir.

 

Esaslar, uygulamalar ve prosedürlere dikkat ederek vize başvurusu konusunda sizlere hizmet sunmaktayız. Bu alanda uzman kadromuzla vize ile ilgili tüm detayları da aktarmaktayız. Siz hangi ülkeye gideceğinizi ve hangi amaçla seyahat edeceğinizi belirleyin gerisini bizler halledelim. Her ülkenin kendine has kuralları ve uygulama esasları olduğu için de detayları iyi bilmek gerekir. Konya vize başvuru merkezi doğrudan taleplerinizi karşılayamadığı için de bizlerle irtibata geçmeniz işlem başlatması açısından yeterli olacaktır.

 

Başvurularda dikkat edilecek ayrıntıları çok iyi bilmek başvurunun olumlu sonuçlanmasına doğrudan etki edecektir. Pasaport kontrollü ve başvurulacak ülkeye göre değişen parmak izi prosedürleri detaycılığı gerektirir. Pasaport kontrolleri esnasında önceliğiniz geçerliliğin seyahat sonuna kadar olmasıdır. Sonrasında ise içerisinde en az 2 boş sayfa olması ve pasaportun yıpranmamış olmasıdır. Vize başvurusu yapılıp onay alındıktan sonra seyahat esnasında yıpranmış ya da yırtık pasaport sınırdan geri çevrilmenize sebep olabilir. Bu tür aksilikler çok büyük maddi zarara sebep olabileceği için çok dikkatli olunmalıdır. Parmak izi konusunda da bizlerle irtibata geçerseniz ayrıntılı şekilde taramanızı yaptırabiliriz. Konya vize başvuru merkezi olmasa da Konya merkezinde ya da ilçesinde ikame ediyorsanız bizlere ulaşarak gerekli denetlemeleri yapabiliriz.

 

Evrak teminleri konusunda çok dikkatli olmanız gereken diğer bir belge olan Vize başvuru formu çok dikkatli şekilde doldurulmalıdır. Bazı ülkeler Türkçe olarak doldurulan başvuru formlarını kabul etmediği için bu hususta profesyonel destek önemlidir. Bizlere ulaşmanız ve ayrıntılı şekilde işlem yürütmeyi bilmeniz gerekir.

 

Vizelerle alakalı bazı konsolosluklar doğrudan başvuruyu kabul etmediği için yetki verdikleri vize merkezleriyle görüşmeniz ve işleri bu düzende yürütmeniz gerekir. Aksi durumlarda emekler, harcamalar ve zaman boşa gidebilir. Her türlü vize başvurularında detaycı çalışanlarımız size en doğru şekilde hizmet sunacaktır. Fakat unutulmaması gereken en önemli ayrıntı hiçbir vize başvuru merkezi vize onay mercii değildir. Bu hususta tek yetkili olan kurum başvuru yapacağınız ülkenin konsolosluğudur. Bu konuda sizlere garanti veren merkezlerden uzak durmanızı tavsiye ederiz.

 

Başvurularla alakalı sürelere de ayrıca dikkat etmeniz gerekmektedir. Çoğu ülkeye seyahat tarihinize 3 ay kala başvuru dosyanızı sunabilirsiniz. Ne kadar erken başvurunuzu sunarsanız risklerden uzak şekilde işleminiz yürütülür. Aksi haller durumunda istenebilecek ek evraklar için geniş zamanınız olacaktır. Ayrıca başvurunuz ret edilse dahi tekrardan başvuruya dair evrak temini yapabilirsiniz. Bu tür olguları ve konsolosluğun iş yoğunluğunu da düşünerek 1 ay öncesinden vize başvurusu yapmanızı öneririz. Böylece risklerden uzak şekilde vizenizin onaylanmasını bekleyebilirsiniz. Konya vize başvuru merkezi hizmet ağını henüz başlatmadığı için bizlerle irtibata geçmeniz yeterli olacaktır.

 

Vizelerin prosedürleri hem çetrefilli hem de titiz şekilde yürütülmesi gereken yapıda olduğu için destek almanız daha doğru olacaktır. Bizlerle iletişime geçerek hızlı şekilde sonuca erebilirsiniz. Ülkeler arası değişen kuralları ve her yıl vize ile ilgili güncellemeleri de yakından takip etmekteyiz. Bu sayede hatasız evrak sunma konusunda üst düzey etki sunmaktayız.

 

Vize işlemleri İçin Detaylı Bilgi Almak İçin Tıklayınız

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİZE YAZIN

Yükleniyor
© Copyright 2019 Vize Ankara | Tüm hakları saklıdır.
WhatsApp chat