Giresun Vize Başvuru Merkezi

Giresun Vize Başvuru Merkezi

 

Karadeniz’in güzide şehirlerden birisi olan Giresun yaz döneminde tatil için de oldukça güzel yerlerden bir tanesidir. Peki, bu güzide şehirden vize başvurusunun yapılması mümkün müdür? Faaliyet alanı arasında henüz Giresun Vize Başvuru Merkezi bulunmadığı için doğrudan başvuru yapmanız mümkün değildir. Fakat sizlere bir telefon kadar yakın olan merkezimiz vize işlerinizde size destek olacaktır. Uzman kadromuzla uzun yıllar sektörde hizmet veriyor olmanın tecrübesi ile işlemlerinin hızlı şekilde yürütülmesini sağlamaktayız. Tarafımıza göndermeniz gereken belgelerin listesini sizlerle görüştükten sonra iletmekteyiz. Listede ki evrakları kargo ile bize gönderip işlemlerin başlatılması sağlanacaktır. Gereksinimleri ve yapılması gerekenleri tecrübeli çalışanlarımız kısa sürede gerçekleştirmektedir.

 

Başvuru sürecini etkileyen faktörleri göz önünde bulundurarak öncelikle seyahat amacınızı belirlemeniz gerekecek. Amaç belirlenince de talep edilen evrakların neler olduğu ortaya çıkacaktır. Beklentilerinizi karşılayacak yapıyı elde edebilmeniz için sık görüşmeler söz konusu olabilir. Vize başvurusu konusunda uygulama esasları eksiksiz şekilde yürütüleceği için de size sadece süreci gözlemlemek kalacaktır. Kontroller konusunda hassas davranan ekibimiz hata riskini en aza indirmektedir.

 

Vizelerde temin edilecek evrakların her biri ayrı öneme sahip olsa da özellikle dikkat edilmesi gereken evrak vize başvuru formu doğru şekilde doldurulmalıdır. Hem ülkeler arası hem de vize türleri arasında değişen form şablonlarını doğru şekilde temin etmelisiniz. Belirli aralıklarla güncellenebilme özelliğine sahip olduğunu unutmamanız ve bu duruma göre hazırlamanız gerekir. Sizin seyahati hangi amaçla gerçekleştirmek istediğinizi açıklayan bu form kim olduğunuzu ve mesleğinizin ne olduğunu da açıklayacaktır. Formlar arası değişkenlerde sorular farklılık gösterdiği için doğru şekilde irdelemeniz gerekir.

 

Evrakların hazırlanışı esnasında bilhassa dikkat edilecek belge ise pasaporttur. Pasaportunuz sıkıntılı ise seyahatinizi planladığınız gibi gerçekleştiremeyebilirsiniz. Başvurunuzu yaparken pasaportun seyahat sonuna kadar geçerli olup olmadığına bakmanız gerekirken içinde 2 adet boş sayfa olması da zorunludur. Ayrıca yırtık ve aşırı yıpranmamış olması gerekir. Vizeniz onaylansa dahi ülke girişinde yapılan pasaport kontrolünde sıkıntıya düşme durumunuz olabilir. Riske etmeme adına il veya ilçe emniyetine giderek yenileme yapabilirsiniz. İlk kez pasaport alacaklar da aynı şekilde emniyete başvurup işlemlerini halledebilirler.

 

Ülkelerin belirlediği kurallar esasına göre değişen şartları göz önünde bulundurmalısınız. Bazı konsolosluklar vize başvurusu yapacak bireylerin doğrudan başvurularını kabul etmemektedir. Bunun yerine yetki verdikleri vize merkezi aracılığı ile iş yürütülmesine istemektedirler. Bunun sebebi ise yoğun başvuru ve çok sayıda hatalı başvuru olmasından kaynaklanmaktadır. Bu konuda bizlere kısa sürede ulaşarak ayrıntıları öğrenebilirsiniz. Giresun vize başvuru merkezi olmamasından dolayı Giresun merkez ve taşrada ikame edenler bizlerle iletişim kurarak işlemleri yürütebilir. Sizlere en doğru şekilde hizmet verecek kadromuz bu alanda en iyiyi sunacaktır.

 

Tüm evraklar hazır olduktan sonra bazı konsolosluklar başvuru sahibi ile yüz yüze görüşmek için randevu uygulamasını devreye koymaktadır. Bu alanda sizin adınıza randevuyu alıp tarih ve saati sizlere sunmaktayız. Konsoloslukların çalışma saatleri ve günleri değişkenlik göstereceği için başvurular konusunda dikkatli olmanız her açıdan önemlidir.

 

Başvuruları sunma konusunda seyahat tarihlerini göz önünde bulundurarak hareket etmek daha doğru olacaktır. Genellikle 7 – 15 iş gününde vize başvurusu sonuçlansa da iş yoğunluğu ve resmi tatil günleri bu süreyi uzatabilmektedir. Böyle bir durum ile karşılaşmama adına riskli hallerden uzak durarak yol haritası belirlemek daha doğru olacaktır. Riske girmeden başvuru dosyanızı konsolosluğa 1 ay önceden sunmak rahat etmenizi sağlayacaktır. Bazı hallerde ek evrak talebi dahi söz konusu olduğu için es geçilmemesi gereken bir durumdur. Vizelere dair aklınıza gelebilecek tüm soruları ve sorunları bize ulaşarak öğrenebilirsiniz.

 

Vize işlemleri İçin Detaylı Bilgi Almak İçin Tıklayınız

 

 

© Copyright 2021 Vize Ankara | Tüm hakları saklıdır.
WhatsApp chat