Çorum Vize Başvuru Merkezi

Çorum Vize Başvuru Merkezi

 

Dünyanın merkezi ilan edilen Çorum, konumu itibari ile oldukça dikkat çeken şehirlerden bir tanesidir. Sizde Çorum merkezinde ya da herhangi bir ilçesinde yaşıyorsanız yurt dışı seyahatleri için vize işlemlerinizi kısa sürede yürütebilirsiniz. Henüz resmi olarak Çorum vize başvuru merkezi bulunmasa da işlemlerinizi oturduğunuz yerden yürütmeniz mümkün. Bizlerle iletişime geçerek vize başvurularınızda hızlı sonuca gitmeniz mümkündür. Tek yapmanız gereken başvurularda talep edilen kişisel evrakları hazırlayıp kargo yolu ile bizlere ulaştırmanız. Başvuru sahibinin bizzat bulunması gereken özel haller dışında tüm evrak işlemleri tarafımızca yapılmaktadır. Hataya mahal vermeden hazırlanacak evraklar seyahat tarihinize uygun şekilde olmaktadır.

 

Başvuru esasları ile alakalı olarak son derece titiz davranılması gereken halleri bilerek hareket etmek gerekir. Hangi ülkeye seyahat ederseniz edin vize başvurusu esnasında uygun pasaport ibraz etme zorunluluğu vardır. İlk kez pasaport alacaklar ya da pasaportunu yenileyecekler için bulunduğu bölgenin il veya ilçe emniyet müdürlüğüne başvurmaları yeterlidir. Pasaport kontrolleri çok önemli olup kurallara uygunluğu ayrıca denetlenmelidir. Pasaportta mutlaka boş 2 sayfa bulunmalı ve geçerlilik süresi de seyahat sonuna kadar olmalıdır. Pasaport seyahat boyunca sizin kimliğiniz olacağı için muhafazasına ve yıpranmamasına ayrıca özen gösterin. Vize başvurusu yaptıktan sonra sonuç olumlu çıksa dahi pasaportta yırtık ya da ciddi yıpranmalar varsa gideceğiniz ülkenin sınır kontrolünde sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Geri dönmek zorunda dahi kalma durumunuzu bilerek hareket etmek çok daha doğru olacaktır. Çorum vize başvuru merkezi hizmet için henüz açılmasa da bu alanda Çorum’da ikame edenlere profesyonel destek sunmaktayız.

 

Her evrakın kendine özgü önemi bulunsa da ayrıca dikkat edilmesi gereken belgeler arasında başvuru formları daha büyük öneme sahiptir. Vize başvuru formu dolduruluş esasları ülkeler arası değişkenliklere sahip olsa da vize türüne göre de değişiklik söz konusudur. Bu yüzden başvuru formlarının dolduruluş esasları ile alakalı profesyonel destek almalısınız. Bu alanda sizlere hizmet verecek uzman kadromuz her açıdan hatasız evrak sunmaya özen göstermektedir. Formların doldurulması hususunda dikkatli ve özenli olursanız değerlendirme esnasında olumsuzlukların önüne geçilmiş olur.

 

Belgelerin hazırlandıktan sonra başvuruya sunulması hususunda da dikkat edilmesi gereken haller söz konusudur. Bu hallerden bir tanesi de vize ücretleridir. Ödenmesi zorunlu olan vize ücretleri eksik ödendiğinde ya da hatalı ödendiğinde başvuru retti söz konusudur. Ayrıca ödemesi yapılmayan başvurular değerlendirmeye alınmadan ret edilmektedir. Vize ödemenizi başvuru türünüzün dışında ki vize türüne göre yapmışsanız bu durumda da hem başvurunuz ret edilir hem de ödemiş olduğunuz tutar tarafınıza iade edilmez. Bu durum karşısında herhangi bir şekilde itiraz etme şansınız da bulunmamaktadır. Belirlenen kuralara harfiyen uymanız gerekir.

 

Başvurular konusunda tüm gereklilikler yerine getirilse de başvuru yapacağınız yerler değişkenliklere sebep olabilir. Çorumdan vize başvurusu yapabilmeniz için de bu değişkenlere dikkat etmeniz gerekir. Doğrudan başvuru yapmanız Çorumdan mümkün olmadığı için bizlerle irtibata geçebilirsiniz. Çorum vize başvuru merkezi henüz açılmadığı için kargo yolu ile evraklarınızı bize iletebilirsiniz. Evrakların tarafımıza ulaşması ile birlikte de süreç hızlı şekilde başlatılmaktadır. En kısa sürede başvurunuzun sunulması için de hummalı çalışma düzeni başlamaktadır.

 

Seyahat tarihinizi belirledikten sonra sıkıntı çekmeme adına başvurunuzu mutlaka 1 ay önceden yapmaya özen gösterin. Vize başvurusu genel itibari ile 7 – 15 iş günü içerisinde sonuçlanacağı için erken sunulan başvurularda daha rahat edersiniz. Ülkeler arası uygulama esasları ve kontroller sürenin uzamasına sebep olacağı da hesaba katılmalıdır. Aksi hallerden uzak kalmak başvurunun olumlu sonuçlanmasında önemli etkenlerdendir. Vizeler ile ilgili riske girmeden bizlerle iletişime geçerseniz en iyi seçeneği size sunacağız.

Vize İşlemleri İçin Detaylı Bilgi Almak için Tıklayınız

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİZE YAZIN

Yükleniyor
© Copyright 2019 Vize Ankara | Tüm hakları saklıdır.
WhatsApp chat