Çankırı Vize Başvuru Merkezi

Çankırı Vize Başvuru Merkezi

 

Başkente yakın illerden bir tanesi olan Çankırı, vizeler konusunda birçok ile göre çok daha rahat. Rahat olmasında ki en önemli etken konumu itibari ile Ankara’ya yakın olmasıdır. Çankırı vize başvuru merkezi hizmet vermiyor olması işlemlerin illa ki konsolosluğun bulunduğu yerden yapılacağı anlamı taşımaz. Bizlerle iletişime geçerek taleplerinizi iletebilir ve istediğiniz vizeye dair işlemleri başlatabilirsiniz. Kargo yolu ile evrakları bizlere ulaştırmanız yeterli olurken, başvuru evraklarının büyük bir çoğunluğu siz yokken hazır hale getirilir. Parmak izi, randevu ve ıslak imza işlemleri haricinde sizin bulunmanıza gerek olmadan dosya hazır hale getirilecektir.

 

Vizenin alınabilir olması için belirlenen kurallar ülkeler arası farklılığa sebep olsa da her biri için başvuru formu hazırlanmalıdır. Değişen formatlar ve düzenler söz konusu olmakla birlikte form düzeni mutlaka olmalıdır. Vize başvuru formu ülke konsolosluklarının sitesinde yer alırken bizlere ulaşıp formları temin edebilirsiniz. Bazı ülkeler Türkçe form doldurulmasını kabul ederken bazıları ise ya kendi dillerinde ya da ortak dil olarak kabul gören İngilizce formatında istemektedir. İşte bu noktada profesyonel destek almak hatasız form doldurulması açısından çok önemlidir. Çankırı vize başvuru merkezi hizmet vermediği için formlar hakkında detaylı bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz. Hem form doldurma hem de diğer evrakların temininde sizlere yardımcı olmaktayız. Dilediğiniz seyahati zamanında ve sorunsuz şekilde gerçekleştirebilmeniz için her türlü etkeni göz önünde bulundurarak işleri sürdürmekteyiz.

 

Vize başvurularında esas olan zamanında başvurunun yapılmasıdır. Aksi hallerin oluşması çok ciddi sıkıntıları da beraberinde getireceği için zamanlamaya çok dikkat etmelisiniz. Her ülke kendi değerlendirme yapısına göre sürelerde farklılık gösterse de genellikle vize başvurusu sonuçları 7 – 15 iş gününde sonuçlanmaktadır. Bu süre her ne kadar sabit gibi görünse de ek belge istenmesi veya konsolosluğun iş yoğunluğu oluşması işlemleri uzatabilir. Ayrıca seyahatinize 15 gün kala dosyayı teslim ettiğiniz döneme resmi tatil denk gelirse sonuç alma konusunda uzamalar söz konusu olacaktır. Tüm riskleri göz önünde bulundurup dosyanızı 1 ay önceden teslim ederseniz süreci kafanız rahat bir şekilde takip edebilirsiniz.

 

Başvuru dosyasının hazırlanmasında verilen emekler ve oldukça zorlu süreç dikkatsiz olmanıza sebep olabilir. Bu yüzden liste üzerinden çalışmak daha mantıklı olacaktır. Tüm evraklar hazır hale getirildikten sonra ödemeler konusunda dikkat etmelisiniz. Her vize türüne göre değişen ödemeler ülkeler arası değişikliği de ortaya koyuyor. Ödemelerin yanlış yapılması durumunda hem iade alamazsınız hem de başvurunuz ret edilir. Parasal açıdan zarara uğrarken zaman kaybı yaşamanız da ciddi sıkıntıları beraberinde getirecektir. Bu yüzden mutlaka vize türüne göre eksiksiz şekilde ödemeyi gerçekleştirin. Ödeme yaptıktan sonra da dekontu vize başvurusu için hazırladığınız dosyaya koyun.

 

Küçük hatalar yüzünden her yıl binlerce insan istediğini vizeyi alamamaktadır. Her evrakın ne denli önemli olduğuna bakmaksızın iş yürütmeye çalışmaktadır. İnce nüanslar başvurunun olumlu sonuçlanmasını doğrudan etkilemektedir. Vize işlemleri ile alakalı hazırlık aşamasında genellikle son 3 aylık banka hesap dökümünü istemektedirler. Fakat bu dökümün banka tarafından hazırlanması gerektiğini es geçmek başvurunun reddine sebep olmaktadır. Bazı ülkeler hem banka tarafından onaylı halini istemekte hem de imzayı atan banka görevlisinin imza sirkülerini istemektedir. Böylesine ayrıntılı işlemlerin olması vize hazırlığında ki sürecin ne denli önemli olduğunu da göstermektedir. Çankırı vize başvuru merkezi üzerinden iş yürütmeniz mümkün olmadığı için vize işlemleriniz ile ilgili bizlere ulaşabilirsiniz. Her ülkenin vize konusunda ki prosedürlerini ve takip edilmesi gereken yöntemleri bilerek hareket etmekteyiz. Bu sayede de istediğiniz vizeyi istediğiniz tarihte almanız mümkün kılınmaktadır.

Tüm Dünya Vize İşlemleri için tıklayınız

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİZE YAZIN

Yükleniyor
© Copyright 2019 Vize Ankara | Tüm hakları saklıdır.
WhatsApp chat