Ankaradan Vize Başvurusu İşlemleri Nasıl Yapılır?

Ankaradan Vize Başvurusu Başvuru yapacak kişinin oturumunun olduğu ülkelerde veya bulunduğu ülkede geçerli bir bulunma sebebini kanıtlayarak o ülkedeki konsolosluklara, Büyükelçiliklerine ve Başkonsolosluklarına yapılabilir. Ancak Bazı ülkeler Türkiye’de oturum izni çalışma izni gibi oturum kanıtlayıcı belgeler olmadan başvuruyu Türkiye’den kabul etmeyebilirler ve İkametinin olduğu ülkeden başvuru yapmasını isteyebilirler. Schengen ülkelerinde 25 Ekim 2014 tarihinden sonra parmak izi alınıp Başvurusu onaylanan kişiler Vize Başvurusu için bazı ülkelerde şahsen bulunmasına gerek olmamaktadır. Bazı ülkeler ise mutlaka vize başvurusu esnasında gidecek kişinin bulunmasını istemektedir. 

 

 

Ankaradan Vize Başvurusu İşlemleri Nasıl Yapılır?

 

Vize Başvurusu için dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birisi  gidiş amacınıza göre başvuru yapılmasıdır. Turistik, Ticari, Aile ziyareti, Kültürel etkinlik, Seminer Vizesi… gibi gidiş amacınıza göre hazırlanmış vize dosyası vize başvurusu nun başarılı sonuçlanması için önemlidir. 

 

 

Doğru yapılmayan Vize Başvurusu, yani eksik evraklar, eksik formlar veya gidiş amacını kanıtlayamayan bir başvuru dosyası red alma ihtimalini arttırmakta veya başvuru esnasında kabul edilmeyerek geri çevirilmektedir. Dolayısı ile uzak bir şehirden vize başvurusu için gelen bir kişinin mağduriyeti söz konusu olacaktır. Acentaların buradaki faktörü Vize Başvurusu nun eksiksiz, doğru yapılmasını sağlamaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİZE YAZIN

Yükleniyor
© Copyright 2019 Vize Ankara | Tüm hakları saklıdır.
WhatsApp chat