Almanya Yatırımcı Vizesi

Avrupa ülkelerinde iş kurmak ya da yatırım yapmak çoğu iş insanının ya da girişimcinin hayalidir. Eğer Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı iseniz, bu duruma izin veren belli başlı kavramlar mevcuttur. Örneğin, birçok insanın yalnızca İngiltere için geçerli olduğunu düşündüğü Ankara Antlaşması, 1963 yılında Avrupa Birliği ile Türkiye arasında imzalanmış ve antlaşma uyarınca Türkiye ve AB üyesi ülkeler için ticari alanı genişletmek adına serbest dolaşım hakkı tanınmıştır. Bu kapsamda T.C. vatandaşları Almanya Yatırımcı Vizesi alarak, Almanya’da iş kurma hayallerini de gerçekleştirmiş olacaklardır. Vize Başvuru Merkezi olarak, Ankara’dan gerçekleştireceğiniz vize işlemleri için yanınızda, sizlerleyiz.

 

 

Almanya Yatırımcı Vizesi Nedir?

 

 

Türk vatandaşlarının Avrupa Birliği ülkeleri içerisinde serbest dolaşım hakkı bulunmuyor. Bu durum, Türkiye’nin bir AB üyesi ya da Schengen Bölgesi ülkeler içerisinde bulunmamasından kaynaklanıyor. Ancak, belirli istisnalar sayesinde sizler de Avrupa Birliği üyesi ülkeler içerisinde serbest dolaşım hakkı elde edebilirsiniz. Örneğin, Almanya Yatırımcı Vizesi, bu istisnayı sağlayan öğelerin başında geliyor.

 

 

 

Avrupa’nın en güçlü, en iradeli ve en gelişmiş ekonomisine sahip olan ülkesi Almanya, Avrupa’da iş denildiğinde akla gelen ilk ülke konumunda. 1960’lı yıllar itibari ile iş gücü adına Türkiye de dahil olmak üzere pek çok ülkeden göç alan ülke, aynı zamanda Avrupa’da göçmen nüfusu açısından en önemli nüfusu da barındırıyor. Tüm dünya için oldukça önemli bir ekonomik güce sahip olan Almanya, üretim ve sanayi adına da oldukça başarılı işlere imza atıyor. Bugün savunma, otomotiv, sanayi ve teknoloji anlamında kendisine yettiği gibi Avrupa ve dünyaya da ekonomik partnerlik yapan Almanya, Türkler için de özel bir fırsat anlamını taşıyor. Avrupa’da uyum sağlanabilecek en ideal ülkelerden biri olan ve Avrupa Birliği’nin de önemli bir parçası olan Almanya, gün geçtikçe büyüyen ekonomisi için yatırımcı vizesi de vermekte. Almanya yatırımcı vizesi alarak yabancı yatırımcı statüsünde Almanya’da yaşamak ve iş kurmak istiyorsanız, elbette Ankara Antlaşması avantajlarından faydalanabilirsiniz.

 

 

 

Türkiye ve Avrupa’nın önemli ülkelerinden Almanya, tarihte köklü bir birliktelik ve önemli ilişkiler ile bugüne gelmiş ülkelerdir. Orta çağdan bu yana etkileşim halinde olan iki ülke insanı, özellikle de 20 ve 21. yy boyunca birbirleri ile daha büyük ekonomik partnerlikler kurmuşlardır. Daha önce Almanya sınırları içerisinde yaşamak için 250 bin Euro yatırıma ve 5 kişiyi istihdam etmeye bağlı olan şartlar mevcut idi. Ancak, söz konusu şartlar 2012 yılı içerisinde revize edildi ve her iki şart da ortadan kaldırıldı. Bu münasebet ile güncel olarak Almanya yatırımcı vizesi almak için yatırım hacmi, şirketinizin yaratacağı iş hacmine bağlı olarak belirleniyor. Üstelik, istihdam şartı da bulunmuyor.

 

 

 

Almanya’da yatırımcı vizesi ile bulunmak ve yaşamak, ekstra avantajları da beraberinde getiriyor. Başlıca avantajı tüm Avrupa Birliği ve Schengen üyesi ülkeler içinde serbest dolaşım hakkı olan bu vize, aynı zamanda aile bireylerinizi yanınıza alma olanağı da tanıyor. Bu sayede kendiniz Almanya’da yaşayabiliyor, ailenizi yanınıza alabiliyor ve birlikte AB ile Schengen üyesi ülkeler içinde serbest dolaşım hakkı elde etmiş oluyorsunuz.

 

 

 

Almanya Yatırımcı Vizesi ve Almanya’da Oturum İzni

 

 

Yatırımcı olarak Almanya’ya gitmeniz durumunda, oturum izni almak durumundasınız. Vize başvuru merkezi olarak hem başvurularınız hem yatırımcı vizeniz hem de buna bağlı olarak alacağınız Almanya aile birleşimi vizesi konusunda sizlere danışmanlık etmekle birlikte, tüm vize işlemleri prosedürlerini de biz takip etmekteyiz. Aklınızda yer edinen Almanya yatırımcı vizesi ve Almanya’da oturum izni koşulları ile ilgili iletişim hattımızdan gün boyu bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

 

Almanya’da oturum izni alabilmek için bu izin adına gerekli görülen koşulları sağlamanız gerekiyor. Bu noktada yatırımcı olarak sağlamanız gereken ilk koşul ise elbette yatırımcı vizesi alabilmek. Bu vizeyi temin etmek içi isen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız gerekiyor. Almanya’da iş açmak için gerekli olan ticari bilgiye, şartlar ve koşullara uygun, değeri ve hacmi ölçülebilir bir şirket kurmaya ve iş planı oluşturmaya da başlasanız iyi olur. Zira tüm bu bileşenleri bir araya getirmeniz sonrasında, şirkete ait maliyetleri finanse edecek maddi gücü ispat etmeniz, işi detaylandırmanız ve hemen ardından belirlenecek yatırım miktarını da ödeyerek şirketi faal hale getirmeniz gerekecektir. Elde edeceğiniz Almanya yatırımcı vizesi ile oturum izni almak için ise yapacağınız yatırımın bölgesel ya da ülke genelinde değer sağlayacak, gerekli işi karşılayacak kapasitede olması lazım. Bu noktada danışmanlık vermekte olan vize başvuru merkezi ofisimiz üzerinden ihtiyaç duyacağınız tüm bilgileri edinebilir ve kurmanız gereken şirketin özellikleri, ihtiyaç duyulan belgeler ve Almanya’da şirket kurmak ile ilgili her detayı elde edebilirsiniz. Almanya’da yaşamak istiyor, bunu da yatırım yolu ile sağlamayı planlıyorsanız, vize işlemleri adına tercih edeceğiniz kurumumuz, vize başvuru merkezi olarak uzun yıllardır sürdürmüş olduğu faaliyetler kapsamında, Almanya Yatırımcı Vizesi konusunda her türlü detayı düşünerek, sizleri atacağınız her adımdan önce bilgilendirecek ve başarı oranınızı %100’e varan oranlar ile destekleyecektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİZE YAZIN

Yükleniyor
© Copyright 2019 Vize Ankara | Tüm hakları saklıdır.
WhatsApp chat