Almanya Vize Başvurusu

Almanya Vize Başvurusu

 

Çok sayıda Türk vatandaşının çalışma amacı ile gittiği Almanya’da ciddi anlamda Türk nüfusu bulunmaktadır. Uzun yıllar farklı yollar ile gidilen ülke de iş imkanları da cazipliğini artırmaktadır. Akraba ziyareti, turistik amaçlı ve çalışma amaçlı gibi nedenlerle Almanya’ya gitmek isterseniz prosedürleri yerine getirmeniz gerekmektedir. Öncelikle Almanya Schengen vizesi alınarak gidilen ülkelerden bir tanesi konumundadır. Bu yüzdende yapacağınız başvuruları bu düzene göre yapmanız gerekecektir. Almanya vize başvurusu evrak teminleri ile birlikte doğrudan ya konsolosluğa ya da büyükelçiliğe olmalıdır. Bu noktada başvurular önce hazırlığa dikkat emeniz sizin yararınıza olacaktır. Evrak teminlerini dikkatli ve eksiksiz şekilde tamamlamaya özen göstermeniz gerekir. Ayrıca gerçekle birebir uyumlu bilgi vermeniz de çok önemlidir. Vize başvuru merkezi ile görüşerek teminler konusunda doğrudan destek alıp işleri daha kolay yürütebilirsiniz. Avrupa’nın ve dünyanın gözde ülkelerinden bir tanesi olan Almanya’ya gidebilmek için sizden talep edilen tüm evrakları temin ederek başvuru sunmanız iyi olacaktır.

 

Almanya Vize Alım İşlemleri

Schengen ülkelerinden birisi olduğu için başvurularınızı Schengen vizesine göre yapmanız gerekir. Doğrudan başvurunun söz konusu olmadığı bu vize için yetkilendirilmiş kuruluşlarla irtibata geçmelisiniz. Vize başvuru merkezi bu konuda sizlere detaylı bilgiler sunabilecek yapıdadır. Başvurunuzun cevabı alınan dek size destek olacak olmaları da kolaylığı açıkça sunmaktadır. Almaya Schengen vizesi ile ilgili prosedürlerin son derece titizlikle hazırlanması gerekir. Beklenmedik bir anda ret cevabı almamak adına takip edilmesi gereken yolu doğru seçmelisiniz. Kesinlikle doğru bilgi akışı yapılması gerektiğini unutmayın. Almaya vize başvurusu teknik içerikler ve seyahat sebebine göre değişkenlik göstermektedir. Hangi amaçla gitmek istediğinize karar verdikten sonra evrakların temin sürecine geçebilirsiniz. Sunduğunuz her evrakın titizlikle incelendiğini ve hiçbir şekilde yanlış beyanın size katkı sağlamayacağını bilmeniz gerekir. Kontrol eden görevlilerin işlemler sonucunda onayı verecek olmaları düşünülürse her noktayı hassas şekilde inceleyin.

 

Almanya Vizesi Evrak Temini

Evrakların seyahat amacına göre değiştiğini unutmadan temin edilmesi gereken evrakları hazırlamaya geçin. Turistik amaçlı seyahat için farklı evraklar istenirken ticari amaçlı seyahat planınız varsa evraklarda değişiklik olacaktır. Mesleğinize göre de evrak temininde değişkenlik söz konusu olabilir. Almanya vize başvurusu çoğunlukla akraba ziyaretleri için olduğu için davet gerektiren durumlar vardır. Birbiri ile bağlantılı olan evrak teminlerinde izlenecek yolda bu sayede ortaya çıkacaktır. Başvuru formalarından tutunda resmi kurumlardan evrak teminine kadar birçok farklı program söz konusu olacaktır. Vize başvuru merkezi ile çalışmanız durumunda size kolay yolu sunarak işlerin hızlı şekilde ilerlemesi söz konusu olacaktır. Tahmininizden daha kısa sürede sonuca ulaşmanız da mümkün olacaktır. Almaya vize işlemleri için gerekli olan evrakları şu şekilde sıralayabiliriz:

 

 

l Hiçbir şekilde sıkıntı yaşamayacağınız ve en az 6 ay geçerliliği olan pasaport. ( İçerisinde 2 sayfasının boş olmasına ve yıpranmamış olmasına dikkat edin.)

 

l 35 x 45 mm ebatların arka fonu beyaz ve sizi net şekilde gösterir biyometrik fotoğraf.

 

l Hatasız ve doğru bilgi içeren başvuru formu. (Islak imzalı olmalı ve okunabilir şekilde doldurulmalıdır.)

 

l 3 aylık banka hesabınızda ki hareketleri gösterir evrak. (Bankadan alınması gereken bu evrakın banka tarafından ıslak imzalı şekilde olması lazım.)

 

l Seyahat sağlık sigortanızın olması zorunludur. ( 30.000 Euro’dan daha az olmayacak şekilde.)

 

l Başvurunuzu sunarken ödemeniz gereken vize harcı bedelinin ödendiğine dair evrak.

 

l Adres bilgileri içeren form ve arkalı önlü kimlik fotokopisi. (Adres beyanlarında e-devlet üzerinden aile bildirim formu alabilirsiniz. Ayrıca nüfus müdürlüğünden de imzalı şekilde temin edebilirsiniz.)

 

l Üzerinize kayıtlı olan araç ya da gayrimenkul varsa bunların ruhsatları ya da tapusu.

Almanya Vizesi İçin Daha detaylı Bilgi Almak İçin Tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİZE YAZIN

Yükleniyor
© Copyright 2019 Vize Ankara | Tüm hakları saklıdır.
WhatsApp chat