Afyon Vize Başvuru Merkezi

Afyon Vize Başvuru Merkezi

 

Eşsiz güzelliklere sahip yabancı ülkelere seyahat etmek isterseniz vize almanız birinci önceliğiniz olmalıdır. Kurallara uygun şekilde hareket ederek vizenizi kısa sürede alabilirsiniz. Yaşadığınız şehir de konsolosluk ya da büyükelçilik yoksa illa gidip başvurunuzun şehrinizin dışında bir yerde yapmanız gerekmez. Afyonda ikame edenler için Afyon vize başvuru merkezi hizmet vermese de size bir telefon kadar yakın olan merkezimiz vize konusunda size her türlü desteği sunacaktır. Başvuru esasları konusunda detaylı bilgiler sunarak kargo yolu ile evrakları bize ulaştırmanız yeterli olacaktır. Afyonda çıkıp da Ankara’ya gitmek hem masraflı hem de ciddi zaman kaybı demektir. Bu tür olumsuz hallerle karşılaşmadan dilediğiniz vizenin alınmasında sizlere kolaylık sunmaktayız.

Her vizenin kendine has özelliği ve kendine has evrakı vardır. Fakat tüm vize türlerinde vize başvuru formu olmazsa olmazlardan bir tanesidir. Bazı ülkeler bu formu ıslak imzalı şekilde elle doldurulmuş halde isterken bazı ülkeler ise online olarak internet üzerinden doldurulmasını istemektedir. Ülkeler arası farklı uygulamalar söz konusu olduğu için formun İngilizce olarak talep edilmesi de söz konusudur. Her iki durumda da sizin kim olduğunuzu ve neden seyahat etmek istediğinizi bu form açıklamaktadır. Değerlendirme yapan kurul forma ayrıca dikkat edip bilgileri de teyit ettirmektedir. Afyonda ikame edenler için henüz Afyon vize başvuru merkezi kurulmamış olsa da sizlere uzaktan destek verecek yapımız söz konusudur. Karşılıklı bilgi akışı sayesinde başvurularınız istediğiniz formatta ve düzende olacaktır.

Her ayrıntı vizenizi güvenle almanızı etkileyeceği için püf noktalara dikkat etmek gerekir. İncelemeyi zamanında yapmadan yapılan başvuru da pasaporta en az 2 boş sayfa yoksa ciddi sıkıntı sizi bekliyor demektir. Ayrıca pasaport tarihleri ve pasaportun yıpranmamış ya da yırtılmamış olması da çok önemlidir. Yıpranmış bir pasaportla vizenizi alsanız bile seyahat esnasında kimlik ve pasaport kontrolünde sıkıntıya düşebilirsiniz. O kadar uğraş verip, para harcayıp vizeyi aldıktan sonra böylesine küçük bir hata her şeyi mahvedebilir. Sizlere destek olan yapımız küçük hatalarında da önüne geçmektedir. Afyon vize başvuru merkezi üzerinden işlem yapamasanız da merkezimizle irtibata geçip hızlı şekilde işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

 

Vize türünüze uygun şekilde evraklar hazırlandıktan sonra vize ücretlerini ödemeniz gerekmektedir. Ödemeniz gereken vize ücretleri mutlaka vize türüne göre yapılmalı ve dekontu başvuru dosyasına konulmalıdır. Ödemenin yapılmaması ya da farklı vize türüne göre ödeme yapılması başvurunun ret edilmesine sebep olmaktadır. Bu yüzden ödemeler konusunda çok dikkatli olunmalı ve kurallara uygun şekilde yapılmalıdır. Vize harcı hatalı şekilde ödendiği zaman iade edilmesi de söz konusu değildir. Ayrıca ücreti ödeyip başka bir sebepten başvurunuz ret edilirse yine iade alamazsınız. Yeni başvuru için yeniden ödeme yapmanız gerekmektedir.

 

Tüm ödemeler yapıldıktan sonra değerlendirme süreci başlayacaktır. Bu konuda zamanlamaya çok dikkat etmelisiniz ve mutlaka erkenden dosyanızı sunmalısınız. Vize başvurusu konusunda yapılan değerlendirmeler vize türüne göre değişkenlik gösterse de 7 – 15 iş gününde vize sonuçlanmaktadır. Fakat başvuruda bulunduğunuz konsolosluk o dönemde yoğun iş temposunda olabilir ya da resmi tatil sizin başvuru zamanınıza denk gelebilir. Böyle bir durum değerlendirme süresini uzatabilmektedir. Ayrıca ek belge talebi ve randevu gibi işlemlerde sürenin uzamasına neden olabilmektedir. Bu gibi durumları göz önünde bulundurarak seyahat tarihinden 1 ay önce başvurunuzu sunmanızı öneririz. Böylece riskli hallerden uzak kalarak vizenizi alabilirsiniz. Vize evraklarının hazırlanmasından başvurunun sunulup sonuç alınana kadar ki süreçte sizlere destek olmaktayız. Riskli ve sorunlu halleri göz önünde tutarak işlemlerinizi sonuca ulaştırmaktayız.

Tüm Dünya Vize İşlemleri için hemen tıklayınız

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİZE YAZIN

Yükleniyor
© Copyright 2019 Vize Ankara | Tüm hakları saklıdır.
WhatsApp chat