Sakin Bir Kurban Bayramı Tatili İçin Çok Bilinmeyen 8 Tatil Bölgesi

Sakin Bir Kurabn Bayramı Tatili İçin Çok Bilinmeyen 8 Tatil Bölgesi

 

Kurban bayramı tatilini evinizden uzakta, sakin, doğa ile iç içe olan bir yerde geçirmek için bilgisayar başında araştırmaya yapmaya başladıysanız bu yazımız tam size göre. Çok kimsenin bilmediği, sakin tatil bölgeleri olan ve ekonomik olması ile de sizlere avantaj sağlayan tatil yörelerini sizler için derledik. Doğa ile iç içe, sessiz, denizin tadını çıkarabileceğiniz tatil bölgelerini şu şekilde sıralayabiliriz:

 

1 ) Bartın – Güzelce hisar: Yeşilin ne doğal halin eve binbir tonuna tanıklık edeceğiniz Bartın, Karadeniz’in en doğal tatil bölgelerinden biridir. Sakin plajları ve tertemiz kumsalları ile tatilcilerin yeni yani tanımaya başladığı Bartın Kurban Bayramı tatili için oldukça ideal bir yer.

 

2 ) Muğla – Kapıkırı Köyü: Bodruma yaklaşık olarak 65 km uzaklıkta yer alan Kapıkırı köyü Bafa gölünün çevresine yerleşmiş, doğ aile bütünleşmiş sakin ve sessiz bir tatil bölgesi haline gelmiştir. Denize yukarıdan baktığınız Kapıkırı köyü, denize yürüyüş mesafesinde yer alıyor. Sakin ve doğal tabiatı ile dinlenebileceğiniz, denizin tadını çıkarabileceğiniz Kapıkırı Köyü henüz pek bilinmiyor.

 

3 ) Amasra Çakraz Plajı: Amasra için Cennetten bir köşe sözünü söyleyen padişah bu bölge de yazlık saray yaptırarak bölgeni tadını çıkarmıştır. Çakraz plajı mavi bayrak almış plajlardan biridir. Amasra’nın doğal tabiatı ile bütünleştiğinde ve sakinliği ile Kurban Bayramı tatilinde ruhunuzu dinlendirebileceğiniz bir tatil yöresi olarak sizleri bekliyor.

 

4 ) Kastamonu – İnebolu: Tarihi dokunun ve doğal güzelliklerin korunduğu nadir yerlerden biri olan İnebolu, denize sıfır konumu ve yemyeşil doğası ile tatilcileri bekliyor. Birçok insanın henüz tanımadığı ve hakkında bilgi edinmediği İnebolu temiz ve uzun kumsalları ile tatilciler için oldukça ideal bir tatil yöresi.

 

5 ) İzmir Bademli: Dikili ilçesine bağlı olan Bademli köyü, zeytin ağaçları, eski taş evleri ve denizi ile oldukça etkileyici bir güzelliğe sahip. Yeni yeni tanınan Bademli köyünün sahip olduğu mavi bayraklı plajları tatilcilerin arayıpta bulamadığı güzelliklere sahip. Kalem adası ve Garip adası manzarasında skin ve huzurlu bir tatil geçirmek isteyenler için oldukça ideal bir tatil yöresi.

 

6 ) Çanakkale – Sokakağzı Köyü: Mutlaka görmeniz gereken bir sahil kasabası olan Sokakağzı, eski Türk filmlerinde görmeye alıştığınız doğallığa sahip köylerden biri. Tarihi dokusu ve doğal tabiatı ile muhteşem denizi tatilciler için oldukça cezbedici. Kurban Bayramında huzur, sakinlik ve dinlendirici bir tatil isteyenler için biçilmiş kaftan.

 

7 ) İzmir Birgi Köyü: Tarihi taş evlerin yer aldığı Birgi Köyü, tarihi dokusunun yanında yemyeşil doğası ve sakinliği ile Kurban Bayramı tatili için gidebileceğiniz yerlerden biri. Küçük bir köy olmasına karşın daracık taş sokakları, renkli köy meydanı, yürüyüş mesafesindeki plajları ile muhteşem bir doğaya sahip olan Birgi Köyü unutulmaz bir tatil için en ideal yerlerden biri.

 

8 ) Göcek: Çok yakın zamanda büyük bir yangın atlatmış olsa da doğal güzelliklere sahip koyları, sakin meydanı, az sayıda insanı ile sakin ve huzurlu bir tatil için en ideal tatil bölgelerinden biri olan Göcek, mavi bayraklı plajları ile sizleri bekliyor. Ekonomik bir tatil içinde biçilmiş kaftan olan Göcek unutulmaz bir tatil için sizleri bekliyor.

 

 

 

© Copyright 2021 Vize Ankara | Tüm hakları saklıdır.
WhatsApp chat