Rusya Vize Başvurusu Ve Merkezi

Rusya Vize Başvurusu

 

Yüzölçümü en büyük ülke unvanına sahip olan Rusya turizm ve ticaret konusunda ziyaretçilerine kapılarını açıyor. Elbette bu ziyaretler için uyulması gereken kurallar ve yerine getirilmesi gereken sorumluluklar bulunmaktadır. Seyahat için öncelikle mutlaka Rusya vize başvurusu yapılması gerekmektedir. Bu başvuru için sizden belgeler istenmektedir. Belgelerden önce ise muhakkak pasaport sahibi olmanız gerekliliklerdendir. Pasaport olmadan başvurularınız gereçsiz sayılacaktır. Pasaport sahiplerinin de mutlaka geçerlilik süresi olması ve en az 2 sayfasında kullanılabilir boş alan olması gerekir. Değerlendirmelerde bu tür aksaklıklar size zaman kaybı yaşatacağı için ayrıca para kaybı da oluşturacaktır. Seyahatler konusunda ki planlamaların oluşturulması ile birlikte takip edeceğiniz yollar sonucu mükemmel kılacaktır. Başvurular konusunda size destek sunabilecek Vize Başvuru merkezi her yönü ile etkili olacaktır. Tecrübeli olmaları ve sürekli olarak vizeler konusunda iş takibinde bulunmalarının etkisini sizde görebilirsiniz.

 

Rusya Vizelerinde Gerekli Olan Evraklar

 

Öncelikle pasaportun uygunluğu kontrol edip vize başvuru formu doldurmanız gerekir. Bu formda sizden net bilgiler istenmektedir. Bilgilerin denetlendiği zaman size ait olduğunun öğrenileceğini unutmadan doğru bilgi verin. Konsolosluk başvuru formalarının incelenmesi için devlet kurumlarından bilgi almaktadırlar. Bu denetlemeler vizenin çıkma süresini de etkilemektedir. Bir diğer gerekli olan evrak ise arkalı önlü nüfus cüzdanı fotokopisi gereklidir. Bu fotokopinin okunabilir olmasına da çok dikkat edin. 35×45 mm ölçülerinde 2 adet biometrik fotoğraf olması ve beyaz fonlu olması gereklidir. İstenen evraklar kurallara uygun şekilde Rusya vize başvurusu için hazırladığını dosya da olmalıdır. Dosyayı düzgün şekilde ve tertipli olarak sunmak iyi etki sunabilir. Sonuçta başvurularınızı denetleyen bir kurul olmaktadır. Hatalı evraklar olmamasına dikkat etmeniz olmazsa olmazlardandır. Evrakın kusursuz olmaması durumunda başvurularınızın ret ile sonuçlanması söz konusu olabilir.

 

Rusya Vizesi Başvuru Tarihleri ve Süresi

 

Seyahat planlamanızı yaparken başvurunun sürelerine dikkat etmeniz gerekir. En az 2 hafta öncesinden başvuru yapmaya özen gösterin. Bunun sebebi ise planlarınızda bozulmaya sebep olabilecek durumlar söz konusu olabilir. Vize başvurusu sonuçlanabilecek zamanın tahmini süreler dahilinde yapmaya çalışın. Başvuruları ne kadar erken yaparsanız sizin için daha faydalı olacaktır. Rusya vize başvurusu konusunda aksaklıklar yaşanıp ret cevabı alırsanız tekrardan başvurmak için size zaman gerekecektir. Bu yüzden planlamaları çok iyi şekilde yapmanız önceliklidir. Başvurular 10 gün içerisinde sonuçlanırken bu sürenin resmi tatil günlerine ve iş yoğunluğuna göre değişiklik söz konusu olabilir. Süreleri bilmeden hareket etmeniz ciddi sıkıntılarla karşılaşmanız söz konusu olacaktır. Her zaman işinizin takibini düzenli ve sağlam yapmanız daha iyi sonuç verecektir. Başvuru tarihleri konusunda değişiklik söz konusu olduğunda da konsolosluk tarafından ilan edilmektedir.

 

Rusya Vizesini Alırken Dikkat Edilecek Hususlar

 

Başvurular konusunda takip edilecek yolları öğrenmek ilk dikkat edeceğiniz husustur. Bir diğer husus ise resmi dairlerden temin etmeniz gereken evraklar için aceleci olmanız. Evrak teminlerinde aksaklıklar yaşamanız başvuru tarihinizde ileri tarihli sorunlar oluşabilir. Vize başvurusu ile ilgili evrak temini ne kadar geç olursa başvurunuz o kadar geç olacaktır. Bu durum sonucunda da seyahat planınızı geçecek şekilde sonuçlar çıkabilir. Ayrıca her başvurunun mutlaka olumlu sonuçlanacağına dair bir garanti yoktur. Zaten bu garantiyi hiçbir kuruluş veremez. Bazı vize başvuru merkezi kesinlikli başvurunuz onaylanır gibi terimler kullanmasına dikkat edin. Kesinlik cümlesinin kullanıldığı yerlerden uzak durmaya çalışın. Onay veren tek kurumun konsolosluk ve elçilik olduğunu da unutmayın. Sizin emeklerinizi almaya çalışan bu tür oluşumlardan uzak durmanız sizin faydanıza olacaktır. Sahteciliğin her alanda olduğu gibi bu alanda da olması söz konusu olabilmektedir.

 

© Copyright 2021 Vize Ankara | Tüm hakları saklıdır.
WhatsApp chat