Rusya dan Ücretsiz e Vize Açıklaması

Rusya’dan Ücretsiz e Vize Açıklaması

Vize konusunda ülkeler arası farklı uygulamalar söz konusu olmasından dolayı ülke kanunlarına göre hareket edilmektedir. Kararlarda değişikler söz konusu olabileceği için de güncel takipler önemlidir. Rusya Ankara Büyükelçiliği tarafından yapılan açıklama ile 1 Ekim 2019 tarihi itibari ile St. Petersburg ve Leningrad bölgesine yapılmak istenen seyahatler için elektronik vize uygulaması yapılacak. Bu vizeyi alabilmek için ise başvuru şartlarını yerine getirmeniz gerekir. Ücretsiz olarak verilen vizenin süresi ise en fazla 30 gündür. Ayrıca 8 gün kalma hakkı da tanınacak. Rusya elektronik vize ile işlemleri hem daha hızlı hem de daha güvenli şekilde yürütmeyi hedefliyor. Seyahat amacınıza göre işlemleri yürütüp başvurunuzu sunabilirsiniz. Bu sayede ücretsiz vize sayesinde Rusya’ya seyahatler çok daha kolay olacaktır.

Tek girişli gidişlerin söz konusu olduğu durumlarda amacın seyahat ile ilgili planlamayı etkilemesi söz konusu olacaktır. Yapılan düzenlemeler sayesinde artık St. Petersburg vize muafiyeti söz konusudur. İşlemlerin çok daha hızlı şekilde gerçekleştirilmesi de süreci olumlu yönde etkileyecek.

Rusya elektronik vize dahilinde http://electronic-visa.kdmid.ru adresi ziyaret edilerek formu doldurabilirsiniz. Seyahat planınızdan en az 4 iş günü öncesinden başvurunuzu sunmalısınız. Bilgisayar ortamından yükleyeceğiniz fotoğraf ve form bilgileri ile ücretsiz vize işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Sizden ekstra belge talebi de söz konusu değildir.

Yapılan açıklamalar neticesinde uygulama esaslarına göre Leningrad vize kalktı. Elektronik olarak başvurular yapıldıktan sonra geçerli olan vizeniz St. Petersburg ve Leningrad bölgesi için geçerli olup bu bölgede bulunabilirsiniz. Rusya içi farklı bölgelere gitmek istediğiniz de işlemler farklı olacaktır. Demiryolu ile yapılması planlanan seyahatlerde ise elektronik vize geçerli değildir. Bunun sebebi ise henüz faaliyete geçmemiş düzenden kaynaklanmaktadır.

Rusya vize muafiyet bölgesinin yalnızca St. Petersburg ve Leningrad bölgesi olmasından dolayı bu alanın dışına çıkılması söz konusu değildir. Bu bölgede bulunmanız da ve seyahat etmenizde herhangi bir sakınca yoktur. Rusya ile olan ilişkilerimizde daha verimli sonuç alabilecek etki de bu sayede ortaya çıkmaktadır. Avrupa ülkelerinin hiçbirine ücretsiz vize alarak gitmeniz söz konusu olmadığı için Rusya ayrıcalıkları Türkiye Cumhuriyetine açmıştır.

Avrupa’nın 4. Büyük şehri olma özelliğine sahip olan St. Petersburg Baltık denizi kıyısında yer almaktadır. Tarihi yerleri ve mimari özellikleri ile oldukça modern bir şehir olması da ziyaretçilerini oldukça heyecanlandırmaktadır. İster ticari amaçlı ister turistik amaçlı ziyaretlerinizde büyük keyif alacağınız şehirlerden bir tanesidir. Bu harika şehre gidebilmenin kolaylaşmış olması da son derece olumlu karşılanacak gibi görünüyor. St.Petersburg vize muafiyeti sayesinde planlamanızı yapıp sizde harika bir tatil yapabilirsiniz. 1 Ekim 2019 tarihinden sonra yürürlüğe girecek olan uygulama her açıdan avantaj sağlayacaktır. Değerlendirmeler neticesinde ise her iki ülke arasında ki gelişmelerin olumlu yönde olacağı görüşü hakimdir. Tarihi yerleri ziyaret etmeden önce gezilecek yerler listesi yapmanız sizin için daha iyi olacaktır.

© Copyright 2021 Vize Ankara | Tüm hakları saklıdır.
WhatsApp chat