Online Vize Başvurusu

Bazı Ülkelerin Konsoloslukları Online Vize Başvurusu yapmak için sistem oluşturmuşlardır. Bu Sistem içerisinde bazıları Evraksız Vize verdikleri gibi bazıları ise yine Online Evrak yükleme İstemektedir. Her ne kadar Online Vize Başvurusu alsada Başvuruda parmak izi, Fotoğraf çekimi (Biyometri İşlemleri) yapanlar ve Hiçbirşekilde bunları istemeyen Ülkelerde mevcuttur. Dolayısı İle Hangi ülke nasıl bir Online Vize Başvurusu prosedürü uyguladığını danışmanlarımızdan öğrenmenizde fayda vardır. Çünkü dönemsel olarak değişkenlik gösterebilir. Firmamız Her ülkenin prosedürlerine hakim olduğundan ve Güncel her türlü bilgiyi takip ettiğimizden Sağlıklı bir başvuru yapmak için bizi tercih edebilirsiniz.

En çok seyahat edilen Bazı Ülkelerin Online Vize Prosedürü Şöyledir;

  • Amerika Birleşik Devletleri Online Vize Başvurusu: Amerika için Online Başvuru Formu (DS160) doldurulması gerekmektedir. Bu form doldurulduktan sonra Oluşturulan DS 160 Numarası yine ABD Konsolosluğunun sitesinde ikinci bir hesap oluşturularak tanıtılır, ardından ödeme Online olarak yapılır. Randevu tarihi belirlenir ve Oluşturulan randevu tarihinde talep edilen evraklarla Konsolosluk yetkilileri ile Mülakat için Konsoloslukta bulunulur.
  • Dubai Online Vize Başvurusu: Dubai online Vize Başvurusu en kolay başvurulardan bir tanesidir. Biyometri işlemleri, Evrak, Mülakat, şahsen bulunma istememektedir. Evrak asılı istemediğinden dolayı e-mail ile Pasaportunuzun İlk sayfası olan Resimli kısımı ve bir adet biyometrik fotoğraf taratarak bize iletmeniz yeterlidir. Pasaportunuzdaki bilgileri ve fotoğrafınızı Dubai Sistemine yüklememiz yeterli, maximum 48 saat içerisinde vizeniz hazır.
  • İngiltere Online Vize Başvurusu: İngiltere İçin Online Vize Başvurusu ve Her başvuruda bizzat bulunularak biyometrik verilerin alınması gereklidir. Ancak İngiltere Hükümetinin Online Vize Başvurusu için oluşturmuş olduğu web sitesine bilgilerin girilmesi, bilgi girişi sonrası belge ve evrakların taratılarak sisteme yüklenmesi ve ödemelerin yapıldıktan sonra randevu günü belirlenmesi gerekmektedir.
  • Fransa Online Vize Başvurusu: Fransa için Online Vize Başvurusu yapılması gerekmektedir. Fransa Konsolosluğu tarafından oluşturulmuş web sitesine öncelikle bilgiler girilerek Online Form oluşturulur. Fransa Online Başvuru Formu tamamlandıktan sonra taratılmış olan evrak ve belgelerin aynı sisteme yüklenmesi aşamasına geçilir yükleme işlemi tamamlandıktan sonra konsolosluk ödemesi yapılır. Akabinde Randevu günü alınır. Eğer 5 yıldan eski olmayan biyometrik verileriniz Schengen ülkesi olan herhangi bir ülkeden daha önce alınmışsa Visa information System (VIS)’de bulunur. Böyle bir durumda biyometrik verilerinizin alınmasına gerek yoktur, Acentamız Başvuru için yetkili bir acenta olduğundan sizin adınıza başvurunuzu gerçekleştirebilmektedir. Ancak daha önce Biyometrik verileriniz alınmadı ise veya Biyometrik verileriniz alınalı 5 yılı geçti ise Mutlaka randevu günü acentamıza eşlik ederek biyometrik verilerinizin alınması gerekir. Fransa Online Vize Başvurusu’na 2021 yılı Mayıs ayında geçmeyi planlamaktadır. Öncesinde ise Online Başvuru Formu olarak doldurulmakta ve Evrak ve belgeler Fiziksel olarak teslim edilmekteydi. Fransa Yeni Vize Başvuru Sistemi ile seyahat edeceklere kolaylık sağlayacaktır.
  • Hollanda Online Vize Başvurusu: Hollanda Konsolosluğu’da Fransa gibi Online Vize Başvurusu için web sitesinin alt yapısını hazırlamaktadır. Ancak an itibari ile sistemleri üzerinden sadece Online Başvuru Formu doldurulabilmektedir. Evraklar ve Belgeler yine Fiziki olarak asılları Başvuru Merkezine teslim edilmektedir. Birçok Schengen Ülkelerinde olduğu gibi Biyometrik veriler sistemde görünüyor ise Başvuruda Fiziksel olarak bulunmanıza gerek yoktur.
  • Benin Online Vize Başvurusu: Benin Konsolosluğu Vize Başvurularını Online olarak almaktadır. Pasaport bilgileri ve diğer bilgiler sisteme girilerek ödeme online olarak yapılır. Pasaporta vize işlenmez, Vize ayrıca bir belge olarak verilir. Benin vizesi Online Başvuru Formu ile yapıldığından dolayı, Biyometrik verilere, şahsi olarak bulunmaya gerek yoktur.
  • Romanya Online Vize Başvurusu: Romanya Online Vize Başvuru Formu Çok dikkatle doldurulması gereken bir formdur. Çünkü; Başvuru Formu doldurulur talep edilen belgeler online sisteme yüklenir. Vize Ücreti Bankaya yatırılır. Her ne kadarda evraklar sisteme yüklensede Konsolosluğun vereceği randevu gününde şahsen evrakların güncel olanları bereberinizde bulundurulur. Vize ücreti ödemesi yapıldığından Romanya Online Başvuru Formu’nda yapılan bir hata, ayrıca Talep edilen belgelerdeki bir eksiklikte Başvurunuz kabul edilmeyebilinir.
© Copyright 2021 Vize Ankara | Tüm hakları saklıdır.
WhatsApp chat