Mısır Vizesi Başvurusu Ve Merkezi

Mısır Vizesi

 

Tarihi yapısından dolayı dünyanın en fazla turist çeken ülkelerinden bir tanesi olan Mısır piramitleri ve çok geçmiş dönemlere dayanan tarihleri dikkat çekiyor. Konum açısından da bakıldığı zaman dünya haritasında çok iyi yerde bulunan ülkenin tam ortasından Nil nehri geçmektedir. Değer yapıları açısından bakıldığında önemli bir yere sahip olmasından dolayı da eşsiz güzellikler sunuyor. Bu harika ülkeye gitmek için vize başvurusu yapmanız öncelikli şarttır. Vize olmadan Mısır’a gitmeniz söz konusu da olmamaktadır. Gereklilikleri yerine getirerek işlemleri sürdürmeniz mümkündür. Pasaportun geçerlilik süresine dikkat etmeli ve mutlaka pasaport içinde 2 boş sayfa bulunmasını kontrol etmelisiniz. Mısır Vizesi için temin edilecek evrakların düzenli şekilde sunulması için özenli çalışmanız sizin için daha iyi olacaktır. Başvurunuz onaylanmadan önce herhangi bir uçak ya da ücret ödeyerek otel rezervasyonu yapmamanız gerekir. Başvuru sürecinin nasıl sonuçlanacağı belli olmadığı için bu duruma dikkat ederek belirleyici olun.

 

Mısır Ticaret Vizesi İçin İstenen Evraklar

 

Seyahatin hangi amaca yönelik olduğuna karar vermeniz evraklarda değişikliğe sebep olacağı için dikkat etmeniz gerekir. Ticari amaçlı Mısır vizesi talebi için aşağıda ki evrakları temin etmeniz gerekmektedir.

 

 

l Vize Başvuru Formu (Eksiksiz ve ispatlanabilir evrak olması gerek)

 

l Pasaport

 

l İngilizce olarak hazırlanmış vize talep dilekçesi

 

l 2 Adet beyaz arka fonlu Biometrik fotoğraf

 

l Davetiye

 

l Arkalı önlü kimlik fotokopisi

Sizden istenen evraklar ile ilgili dosyalama yaparak konsolosluğa sunmanız gerekir. Ödenmesi gereken harçlar ve ücretleri temin etmeniz gerekmektedir. Ödemeler yapıldığına dair de ödeme evraklarını da dosyaya ekleyin.

 

Mısır Turistik Vizesi İçin İstenen Evraklar

 

Turistik amaçlı yapılan seyahatlerde standart evrak talebi olurken bu durum öğrenciler için farklılık gösterebilmektedir. Bu konuda derlemiş olduğumuz Mısır Vizesi evrak temin listesini şu şekilde sıralayabiliriz.

 

 

l İstenilen bilgilerin doğru şekilde doldurulduğu vize başvuru formu

 

l Kimlik fotokopisi arkalı önlü olacak şekilde (Öğrenciler için ekstra öğrenci belgesi gereklidir.)

 

l Uçak ve Otel rezervasyonu

 

l Pasaport

 

l Başvuru sahibinin banka hesap bilgileri

İstenmiş olan tüm belgeler ülke kanunları çerçevesinde belirlenmiş olduğu için hiçbir şekilde eksik olmaması gerekir. Eksik olması durumunda ret almanız kesin gibi bir şeydir. Temin konusunda destek alabileceğiniz vize başvuru merkezi hızlı ve etkili çözümler sunarak sizi rahata kavuşturmaktadır. Bu merkezler sistemli şekilde hizmet sundukları için hangi ülkeye nasıl gidileceği ve hangi tür evrakların temin edilmesi gerektiğini çok iyi bilirler. Bu durum size oldukça önemli avantaj sağlayacaktır. Bazı konsoloslukların parmak izi ya da başvuru sahibi ile bizzat görüşmesi gereken durumlar da olabileceği için süreci çok iyi bilmektedirler.

 

Mısır Vizesi Başvuru Zamanları

 

Konsolosluktan başvuru söz konusu olduğu için öncesinde herhangi bir randevu sistemi yoktur. Randevu sistemi olmadığı için resmi tatiller dışında hafta içleri açık olan kurum saat 09:30 ile 11:45 arasında başvuruları kabul etmektedir. Bu saatler dışında başvuru için gittiğinizde herhangi bir sonuç elde etmeniz mümkün değildir. Saatlere riayet ederek başvuruları sunmanız gerekecektir.

 

Mısır Vizesi Çıkış Süresi

 

Evraklarınızı hiçbir eksik olmayacak şekilde hazırladıktan sonra ilgili kuruma teslim etmeniz sonucunda süreç başlayacaktır. Sonucun olumlu ya da olumsuz sonuçlanma süresi tahmini olarak 45 ila 90 gün arasında değişiklik göstermektedir. Denetlemeler ve başvuru sahipleri ile ilgili araştırmalar sonucunda kararın verilmesi sürenin uzamasına sebep olmaktadır. Mısır vize başvurusu bu denli uzun sürede sonuca ulaşacağı için de uçak biletini önceden almak mantıklı olmayabilir. Otel rezervasyonunda ücret talep ediliyorsa onda da beklemek maddi açıdan doğru olacaktır. Planlarınızı yaparken bu düzenin işleyişini çok iyi öğrenmeniz gerekir. Olumsuz sonuçlanabilecek durumların söz konusu olduğunu da hiçbir zaman unutmamak gerekir. Zaman ve para kaybına yol açmaması adına da destek almak iyi sonuç verecektir.

 

© Copyright 2021 Vize Ankara | Tüm hakları saklıdır.
WhatsApp chat