TITLE

DESCRIPTION

Gine Vizesi

Gine Vize İşlemleri

Gine turistik vize işlemleri nasıl yapılır

 

Gine doğal güzellikleri ve çeşitli yapıları ile Afrika bölgesinin oldukça önemli ülkeleri arasında yer almakta .

 

Gine’ye tatil amaçlı ve kısa süre için gitmek istediğinizde turistik vize yeterli olacaktır. Bu vize başvurularını ise, Ankara ya da İstanbul üzerinde yer almakta olan Gine Büyükelçilikleri üzerinden vize başvurularında bulunabilirsiniz.

 

Gine için turistik vize işlemlerinde tek girişiniz için bir ay, çoklu girişlerde ise 1 yıla kadar izin verilmektedir.

 

Gine vizesi için başvurda bulunacak kişileri başvurularında kişisel bilgilerin yanı sıra, seyahat edilecek yerlerin rotası ve otel rezervasyonları gibi bilgilerin de yer alması bizzat istenmektedir.

 

Gine ülkesine gerçekleştirilecek olan seyahatlerde umumi ve hususi pasaport türlerine göre istenilen belgelerde de çeşitli farklılıklar gösterilmektedir. Bu farklılıklar diplomatik pasaport sahipleri için istenmeyip, vize işlemleri de uygulanmamaktadır.

 

İlk olarak vize için başvuruda bulunduğunuzda, konsolosluğa gitme amacınızı ve otel, uçak gibi çeşitli rezervasyon bilgilerinizi göstererek geçici bir tatil amacı ile gideceğinizin kanıtını göstermelisiniz. Ardından başvuru için gerekli belgelerinizin de tam olması ile beraber, vize almak adına önünüzde herhangi bir engel bulunmayacaktır.

 

Eğer vize, reşit olmayan yani 18 yaşından küçük bir birey için alınacak ise ebeveynleri tarafından notere gidip imzalı bir şekilde muvafakatname çıkarılması gereklidir. Bunun haricinde de başvuru formunda yer alan bilgilerin de aynı şekilde veliden doldurulması beklenir. Böylece her türlü sorumluluğun aile tarafından alındığı resmi bir imzaya dökülmüş olur.

 

Sizde Afrika’nın doğal güzelliklerinin yer aldığı Gine ülkesine seyahat etmek için vize işlemlerinde bizi tercih edebilir ve işlemlerinizi çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

 

Gine’ye gittiğiniz zaman çeşitli sağlık koşulları bakımından kendinize dikkat etmeli ve önemli eşya, para gibi malzemelerinizi çok daha dikkatli bir şekilde saklamanızı öneririz. Bunun haricinde pasaportunuz ile ilk seyahatiniz ise, Gine’ye geldiğinizde size pasaport kontrolü esnasında bazı soruları sorabilirler. O yüzden biraz da olsa İngilizce bilginiz olmalıdır. Genellikle sorduğu sorular neden geldin ya da otel rezervasyonun var mı, ne kadar kalacaksın gibi sorulardır .

 

© Copyright 2021 Vize Ankara | Tüm hakları saklıdır.
WhatsApp chat