Etiyopya Vize Başvurusu

Etiyopya Vizesi

 

Çok eski bir medeniyetin yer aldığı Etiyopya Afrika kıtasında popüler olan ülkelerden bir tanesidir. Geçmişten gelen güzellikleri bünyesinde bulunduran ülke ilginç halleri ile de dünya da merak edilen ülkelerden olmuştur. Etiyopya’ya gidebilmek için öncelikle pasaport sahibi olmanız ve vize çıkarmanızdır. Etiyopya vize başvurusu ile birlikte işlemler başlayacaktır. Vize başvurusunu yaparken illa konsolosluğun olduğu şehre gidip başlatmanıza gerek yoktur. Bulunduğunuz şehirden ilk işlem başlangıcı yapabilirsiniz. Bizzat bulunmanız gereken durumlar dışında ki işlemleri Vize Başvuru Merkezi ile halledebilirsiniz. Ekstra masraf oluşumunun önüne geçebilecek olan bu durum sizin rahatlatacaktır. Direkt kendiniz gelip başvurduğunuzda yol masrafı, konaklama ve diğer masraflar size ekstra olarak çıkacaktır. Bunları rahat şekilde önlemek çok daha mümkün olurken masrafsız şekilde keyfinizi sürebilir.

 

Etiyopya Vize Başvuru Formu

 

Her vize başvurusunda konsolosluklar tarafından talep edilen başvuru formaları bulunmaktadır. Bu formlarda size ait bilgiler içeren yönler bulunmaktadır. Yolculuk amacınızı, kimlik bilgilerinizi ve sizi araştırabilecek yapıda olan form vizeyi onaylayan kuruma bilgi sunmaktadır. Etiyopya vize başvurusu işlemlerinin en önemli ve titizlikle doldurulması gereken formlarından bir tanesidir. Form isteğinize bağlı olarak İngilizce ya da Türkçe şeklinde doldurulması mümkündür. Formu doldururken eksilik olmamasına özen göstermeli ve hatasız şekilde doldurulmalıdır. Hatalı ya da eksik doldurulan formlar başvurunun ret edilmesine sebep olabilir. Tekrardan işlemleri başlatmanız süreci uzatacağı için her açıdan size zarar olarak dönecektir. Etiyopya vize başvuru formu doldurulduktan sonra gerekli imzalar atılarak 1 adet fotoğraf eklenmelidir. Düzenli bir dosya planlaması yapmanız ve titiz olmanız onay almanıza olumlu etki sunacaktır.

 

Etiyopya Vizesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 

Öncelikle amacınıza uygun evrak temini yapmanız gerektiğini unutmamanız gerekir. Turistik amaçlı gitmeyi planlayıp ticari amaçlı seyahate çevirmeniz mümkün değildir. Çünkü evrak talepleri yapacağınız seyahat türüne göre talep edilmektedir. Farklı bilgi aktarımı olduğu için vize alsanız dahi sonrasında iptal edilmesi söz konusu olabilir. Siz hiçbir şekilde böyle bir riske girmeden doğru olan şekilde işlem başlatın. Turistik ziyaretlerde vizeden muaf olan durumlar ise Siyah Diplomatik Pasaport sahipleridir. Bu tür pasaporta sahip olan kişiler 90 güne kadar turistik ziyaretlerde vize muafiyeti ile seyahat edebilirler. Bunun dışında hangi pasaporta sahip olursanız olun vize muafiyeti söz konusu değildir. Turistik amaçlı planlama yaptıktan sonra uçak ve otel rezervasyonlarına göre vize tarihi verilmemektedir. Yani ileri tarihli otel rezervasyonu var diye vize başlangıç tarihi o zamana göre ayarlanmaz. Başvurunuzun sonuçlandığı gün vize gün başlangıcı yapılmış demektir. Etiyopya vize başvurusu yaparken bu tür ayrıntıları unutmamanız sizin yararınıza olacaktır. Seyahat planınızı bozabilecek ayrıntılar can sıkıcı olabilir.

 

Evrak Hazırlanırken Titiz Olmanın Önemi

 

Vizenizin onay makamı konsolosluk olduğu için Vize Başvuru Merkezi bu konuda onay makamı değildir. Sadece başvurunuzu rahat şekilde almanıza ve size destek sunması ile işlem yapmaktadır. Zorlu süreçleri rahat atlatmanıza ve birçok evrakın teminini yapması ile önemli yere sahiptir. Evraklarınızı hazırlarken dikkatli ve titiz olmak çok önemlidir. Bunun sebebi ise başvuru dosyanızı incelerken sıralamaya özen gösteriyor olmalarıdır. Sıralamayı düzgün şekilde yaparak Etiyopya vize başvurusu sunulmalıdır. Takip edeceğiniz sıralama sizin evraklarınızı kontrol edenler için de kolaylık sunacaktır. Titiz ve oldukça sıkı kurallara göre yapılan denetlemeler hem ülke güvenliği hem de sizin güvenliğiniz içindir. Etiyopya vizesi 3 ila 8 gün içerisinde onaylanarak size sunulmaktadır. Vizenin olumlu ya da olumsuz sonuçlanmasını bu süre dahilinde öğrenebilirsiniz. Planlamalarınızı yaparken de bu tahmini süreyi göz önünde bulundurarak yapmaya çalışın. Kontrollü ve sorunsuz seyahat için ayrıntılar sizin rehberiniz olacaktır. Keyifli yolculuklara çıkmadan bu tür işlemleri çözüme kavuşturmak çok önemlidir.

 

© Copyright 2021 Vize Ankara | Tüm hakları saklıdır.
WhatsApp chat