Çin Vize Başvurusu

Çin Vize Başvurusu

 

Her ülke kendince belirlemiş olduğu kurallara ve kanunlara göre vize vermektedir. Bu kuralların belirlenmesi tamamen ülke politikası ile bağlantılı şekilde ilerlemektedir. Kontrollü şekilde geçişlerin sık olduğu ülkeler güvenlik açısından daha fazla sıklaşmış politika izlemelerinden kaynaklanmaktadır. Bunun ana etkenleri geçmişte yaşanan olaylar ya da belirlenen kanunlar ile doğrudan bağlantılıdır. Çin vize işlemleri de bu alanda farklılıklar sunan ülkelerden bir tanesidir. Seyahat amacına göre değişen belge talepleri ile Çin’e giriş çıkışlar başvuru değerlendirmesi ile mümkün olmaktadır. Dünyanın en kalabalık ülkesi olmasından dolayı da kontrolün zor olduğu düşüncesine kapılan insanlar bu noktada yanılmaktadırlar. Gerekli önlemler ve incelemeler gerektirerek işlemler yapılmaktadır. Çin vize başvurusu süreçlerin takibi ve belirlenen prosedürlere bağlı olarak başlatılabilmektedir. Kurallara uygun olacak şekilde evraklarınızı temin ederek başvurunuzu başlatabilirsiniz. Uygulamalar ve son karar noktasına kadar ki süreç oldukça yoğun ve yakın takip gerektirecektir. İşin uzmanından destek alarak bu süreci daha kolay ve hızlı atlatmak mümkündür.

 

Çin Vize Başvuru Evrakları

 

İşlemlere başladığınızda ilk önce dikkat edeceğiniz husus pasaportunuzun son 10 yıl içerisinde alınmış olması gerekir. Süresi dolan pasaportlar ile vize almanız gibi bir durum söz konusu değildir. Bir diğer husus ise pasaportun en az 6 aylık geçerlik süresi ve sayfalarından da en az 2 tanesini boş olması gerekir. Çin vize başvuru evrakları temin edilmeden önce bu hususları halletmeniz daha iyi olacaktır. Pasaport ile ilgili bu hususlar tüm vize başvurularında geçerlidir. Pasaport ile ilgili bu düzene uygun şekilde olması sağlandıktan sonra son üç ay içerisinde çekilmiş vesikalık fotoğraf gereklidir. Çin vize başvurusu için biyometrik fotoğraf olmamasına özen gösterin. Normal vesikalık fotoğraf kabul görmektedir. Fotoğraf kontrolüne özen gösteren konsolosluk başvurunuzu bu yüzden ret edebilir. Fotoğraf konusunda ki ölçüler de 33 x 48 mm olması gerekmektedir. Beyaz fon üzerine çekili olacak şekilde olmasına da dikkat edin.

 

Seyahat amacına yönelik evrak talebi söz konusu olduğu için ticari amaçlı olursa şirket evraklarını temin etmeniz gerekir. Çin ticari vize başvurusu yapacağınız zaman şirket evraklarının orijinal olması gerekmektedir. Bir diğer talep ise Vergi levhası ve şirketin faaliyet içeren belgesidir. Bunların istenmesinde ki asıl amaç herhangi bir aksaklık ya da kaçak girişlerin önüne geçmektir. Rahat şekilde işlem yapabilmek adına bu düzene dikkat etmek gerekir. Hatalı evrak temini ya da eksik evrak olması başvurunun olumsuz sonuçlanmasına neden olacaktır. Her türlü düzeni ve etkiyi oluşturacak şekilde tamamlamanız gerekir.

 

Çin Vizesi Nasıl ve Hangi Şartlarda Alınır?

 

Ticari amaçlı başvurularda Çin’den gönderilen davetiye belgesi olma şartı bulunurken eğer turistik amaçlı olursa Çin’de bulunan turizm acentasından orijinal davet belgesi şartı vardır. Hangi amaca yönelik olacağına karar verdikten sonra evrak temin söz konusudur. Şartları yerine getirdikten sonra diğer işlemlere yönelik takip söz konusu olacaktır. Çin vize başvurusu davet üzerine kurulu yapıdan oluştuğu için ikili görüşmelerle mümkün olmaktadır. Davet olmadan vize almak neredeyse imkansız haldedir. Kanunların bu noktada belirleyici özelliği Çin Halk Cumhuriyeti tarafından yapılıyor olması da herhangi bir olgu söz konusu değildir. Konsolosluğun belirlediği düzene göre hareket edilmesi şarttır. Başvuru dosyasında davetiyenizin olması zorunlu olduğu için bu noktayı es geçmemeniz gerekir. Tüm bilgilerin doğru şekilde verilmesine dikkat ederek evrak teminini yapmanız gereklidir. Vize konusunda başvuru merkezlerinin size sağladığı destek alacağınız vizeyi kolaylaştıracaktır. Alanında tecrübe sahibi çalışanlar bulundurmaları sonucun olumlu yönde olmasına etki edebilecek düzeydedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİZE YAZIN

Yükleniyor
© Copyright 2019 Vize Ankara | Tüm hakları saklıdır.
WhatsApp chat