TITLE

DESCRIPTION

Cibuti Vizesi

Cibuti Turistik Vize

Afrika’da yer almakta olan Cibuti’ye kısa süreli ve tatil amaçlı olarak gitmek isteyen bordo yani normal pasaport sahipleri için turistik vize başvurusunda bulunmak zorunlu kılınmaktadır.

Bunun haricinde Cibuti’ye turist vizesi almak için bir ay boyunca tek sefer kalma veya bunun dışında, altı ay süresi içinde çok girişlere izin verilmektedir. Bu vize ücretleri çeşitli değişkenlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Cibuti ülkesi için şahsi bir şekilde başvuruda bulunmak isterseniz, ilk olarak ülkemizde yer alan Cibuti Büyükelçiliği resmi internet sitesinde yer almakta olan online başvuru formlarını eksiksiz bir şekilde doldurmalısınız. Daha sonrasında ise, sizden talep edilen evrakları eksiksiz bir şekilde yerine getirerek büyükelçilik ile veya bizimle temas kurulmalıdır.

Bunun dışında Cibuti için özel kılınan özelliklerden birisi ise, gitmeden önceki süreçte pasaport sahibi olan kişilerin çeşitli sağlık kuruluşlarından sarı humma verilen aşılar yapılmalı, vize müracaatları sırasında ise bu aşıyı yaptırdığınıza dair aşı sertifikasını göstermelisiniz. Bu aşı kendini tam olarak on gün içerisinde göstermesinden ötürü, geziye gitmeden önceki on günlük zaman dilimi içerisinde yaptırma konusuna dikkat etmelisiniz.

Vize başvurusu konusunda, seyahat edeceğiniz tarih süresi içinden ne kadar uzak olursa, başvurunuz için herhangi bir aksaklık sonucunda telafi etme sürecinin de o kadar rahat bir şekilde gerçekleşmesi sağlanacaktır.

Vize başvurusu yaptıracağınız esnada, pasaporta vize işlemlerinin basılması adına en az iki sayfalık bir boş kağıt alanının olmasına dikkat etmelisiniz.

Pasaportunuzun 10 yıldan daha eski bir geçerlilik tarihi olmaması ile beraber en az da güncel olarak 6 ay geçerlilik süresinin bulunması gerekmektedir.

Başvuruda formunu eksiksiz bir şekilde doldurup, en az 6 ay önce şekilmiş biyometrik fotoğrafları da yanınızda bulundurmayı ihmal etmemelisiniz.

Vize başvurunuzun Cibuti Büyükelçiliği tarafından reddedilme gibi bir ihtimali bulunabilmektedir. Bu red nedenini açıklama gibi bir zorunluluk bulunmadığından ötürü, red yemeniz durumunda vize başvuru bürosu ile iletişime geçerek bunun hakkında iletişime geçebilirsiniz.

Sizde doğal güzellikleri ve çeşitli ortamlar ile beraber Afrika’nın güzel ülkelerinden biri olan Cibuti ülkesine seyahat edebilir, bunun için vize işlemleri hakkında detaylı olarak iletişime geçip bilgi edinebilirsiniz.

BİZE YAZIN

Yükleniyor
© Copyright 2019 Vize Ankara | Tüm hakları saklıdır.
WhatsApp chat