Yunanistan Vize Başvurusu

Yunanistan Vize Başvurusu

 

Dikkat çeken adaları ve konumu ile oldukça yoğun turist ağırlayan Yunanistan Avrupa birliği ülkeleri arasında en doğuda bulunan ülkelerden bir tanesidir. Türkiye ile sınır olan ülke aynı zamanda Ege denizi ile Akdeniz’e kıyısı bulunan ülkelerdendir. Turizm açısında yoğun talep görülen ülkeye iş amaçlı ya da eğitim amaçlı da gidebilirsiniz. Elbette bunun için Yunanistan Vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Bu başvurular için de belirlenen kurallara uygun şekilde hareket etmeli ve eksiksiz şekilde dosyanızı sunmalısınız. Genel itibari ile bakıldığında kara yolu ile de gidişin kolay olması Avrupa’ya açılan kapı niteliğindedir. Ayrıca transit geçişler için de vize alınabilecek yöne sahiptir. Karadan diğer ülkelere geçiş yapmak istediğinizde transit vize başvurusu yapmanız gerekecektir. Prosedürler ve uygulamalar konusunda destek alarak ilerlemeniz daha doğru olacaktır. Vize başvuru merkezi evrak temininde ve başvurularda hızlı çözümleri ile avantaj sunmaktadır.

 

Yunanistan Vize Başvuru Merkezi

Hızlı, etkili ve sorunsuz şekilde işlerinizi yürütmek için istenilen evrakları kısa sürede tamamlayıp sunmanız gerekir. Evrakları sunduktan sonra değerlendirme süresi ve evrakların kontrollü biraz zaman alacaktır. Bu tür zamanlar söz konusu olduğundan dolayı da seyahat planlamalarınızı iyi yapmanız gerekir. Yunanistan Vize başvuru merkezi planlamanıza uygun gelecek şekilde sonuç almanıza destek olabilecek yapıdadır. Fakat unutmamanız gereken en önemli ayrıntı ise bu merkez karar merci değil sizin evraklarınızı temin etmenizde başvurunuzu sunmanızda yardımcı kuruluştur. Onayları yalnızca ilgili konsolosluklar yapabilmektedir. Bu yüzden başvuruların takipleri ve randevularda destek olarak hızlı sonucu size sağlamaya çalışırlar. Vize başvurusu hem hızlı hem de güvenli şekilde sonuçlanabilecektir. Çözüm üreten yapının olmasının avantajını da net bir şekilde görmeniz mümkündür. Sistemsel olarak gereklilikleri en iyi şekilde yerine getirmektedirler.

 

Yunanistan Vize Başvuru Formu

Tüm ülkelerde olduğu gibi Yunanistan vize başvurusu için de form doldurulması zorunludur. Sizin kim olduğunuzu ne iş yaptığınızı ve hangi amaçla seyahat etmek istediğinizi açıkça ortaya koyan form sizi tanımlamaktadır. Bu yüzden de formları eksiksiz ve doğru şekilde doldurmanız gerekir. Yunanistan vize başvuru formu herhangi bir yanlış ya da eksik bilgi olmadan doldurulup sunulmalıdır. Formların güncel hallerini hem başvuru merkezlerinden hem de ilgili konsolosluk sitesinden temin edebilirsiniz. Formun güncel olmasına ve halen geçerli olmasına dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda diğer evraklarınızın da geçerlilik süresinin seyahat sonuna kadar geçerli olması gerekir. Bu tür durumlar ilerleyen zamanlarda ya da gittiğiniz ülkede karşınıza çıkabilir. Beklenmedik bir anda sınır dışı edilmeniz ya da hapse düşmeniz gibi durumlar ciddi sorunları da beraberinde getirebilir.

 

Yunanistan Vizesi İçin Geçerli Pasaport

Pasaportunuz yıpranmış ya da süresi dolmuşsa emniyet müdürlüğünden yenisini almanız daha doğru olacaktır. Pasaportun yıpranmış olması vize başvurusu sırasında sorun olmasa dahi ilgili ülke sınırında geri gönderilmenize sebep olabilir. Yaptığınız planlar ve harcamalar boşa gitmemesi için buna çok dikkat etmelisiniz. Ayrıca pasaportunuzda 2 sayfalık boş alan bulunması da gerekir. Başvuru tarihine göre değil seyahat sonuna kadar da geçerli olması zorunludur. Bu tür önemli ayrıntılar sizi kurtaracak ve sorunsuz şekilde işinize bakabileceksiniz. Komisyon değerlendirmelerinde her ayrıntı tekrar tekrar incelendiği için de işinizi riske atmayın. Gerekli görüldüğü taktirde sizden düzenleme istenebileceği gibi bazen de doğrudan ret söz konusu olabilir. Tekrardan başvurmanız ve birçok masrafı tekrardan karşılamanız söz konusudur. Vize başvurusu için ödeyeceğiniz harçları da geri alamayabilirsiniz. Seyahatinizde ertelenme gibi bir durum söz konusu olabileceği için de otel ve yol masrafları da sizin için külfet olacaktır.

Yunanistan Vizesi İçin Daha detaylı bilgi almak için Tıklayınız.

 

© Copyright 2021 Vize Ankara | Tüm hakları saklıdır.
WhatsApp chat