Yılbaşında Gidilmesi Tavsiye Edilen En Güzel 10 Şehir

 Yılbaşını en güzel şekilde değerlendirmek ve yılbaşında doyasıya gezmek istiyorsanız en fazla tercih edilen ve tavsiye edilen şehirleri görmek istiyorsanız aşağıdaki listeye göz atmalısınız. İşte destinasyon aramalarında sıklıkla aranan o mükemmel şehirler.

 

 *Kar Altında Bir Şehir-Moskova-Rusya

 

 Bembeyaz karın altında masalsı görünüme sahip olan Moskova rengarenk ışıklarıyla bizlere göz kırpıyor. Caddelerin ve büyük sokakların ışıklarla donatıldığı bu mükemmel şehir yılbaşında gidilmesi gereken güzel şehirler arasında yer alıyor. Soğuk hava koşulları bu mükemmel şehrin güzelliğini engellemeye yetmiyor. Kızıl Meydan, yılbaşı kutlamaları için seçilen özel yerlerden biri. Masalsı aynı zamanda romantik bir yılbaşı gecesi geçirmek istiyorsanız Moskova’yı tercih etmelisiniz. 

 

 *Avrupa’nın En Güzle Gece Hayatını Sunan Eşsiz Şehir: Berlin-Almanya

 

 Yılbaşı hazırlığı için sokakları caddeleri donatan şehir, ziyaretçilerini iyi şekilde karşılamayı başarıyor. Avrupa’nın mükemmel gece hayatına sahip olan Berlin, yılbaşı eğlencesi için tercih edilmesi tavsiye edilen güzel yerlerden biri. Yılbaşının ilk saatlerinden başlayarak gün ışınları ortalığı aydınlata kadar devam ediyor. Durmaksızın eğlence istiyor ve güzel kulüplere müdahil olmak istiyorsanız Berlin’i yılbaşı tatili için değerlendirebilirsiniz. 

 

 *Romantik Şehirlerden Olan Prag-Çek Cumhuriyeti

 

 Vitava Nehri’ne düzenlenen romantik tekne turunun yanı sıra klasik müzik dinletisiyle ziyaretçilerin gönlünü okşayan Prag, yılbaşı gecesi için mükemmel bir tercih olacaktır. Gecenin başlamasıyla havai fişek gösterileri, farklı dans şovlar yapılmaktadır. Yılbaşı eğlencesini sokağa dökülerek kendi çapında kutlayan yerli halk renkli karelerin yaşanmasına olanak sağlıyor.

 

 *Yavru Vatandan Mükemmel Yılbaşı Eğlencesi-Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti  Birçok sanatçının sahne aldığı, romantik aynı anda eğlenceli yılbaşı eğlencesi sunan mükemmel yerlerden biri. Kuzey Türk Cumhuriyeti, Türk vatandaşların sadece kimlik göstererek girdiği ada şehirlerden biri. Eğlence odaklı otelleri ve lüks ortamıyla eğlenceli casinoları siz ziyaretçileri bekliyor.

 

 *Aşkın Şehrinde Yılbaşını Kutlamaya Ne Dersiniz? Roma-İtalya

 

 Orta çağın dokusunu her an hissettiren Roma, tahmin ettiğiniz gibi romantik eğlence ortamları sunuyor. Işıl ışıl caddeleriyle insanı büyüleyen Roma, Aşk Çeşmesinde (Trevi Çeşmesi) buluşan insanların, eğlenceli atmosfere ayak uydurmasıyla yılbaşına giriyor.

 

 *Batıya Açılan Penceremiz: İzmir

 

 Eğlenceli yılbaşı konserlerinin yapıldığı İzmir, ziyaretçi akımına uğruyor. Geleneksel yılbaşı kutlamaların yanı sıra havai fişek gösterisi, eğlenceli şovlar yapılıyor İzmir’de. Yılbaşında en fazla tercih edilen yerler: Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi, Bornova, Bostanlı, Turan, İnciraltı.

 

 *Yılbaşında Vizeyle Uğraşmak İstemiyor ve Kaliteli Hizmetlerden Uygun Şekilde Yararlanmak İstiyorsanız Belgrad-Sırbistan Tam Size Göre 

 

Sırbistan, vize istemeden Türk ziyaretçilerine kapılarını açıyor. Kaliteli hizmetin ucuz şekilde insanlara sunulduğu bu mükemmel şehir sıcakkanlı insanlarıyla insanı kendine bağlamayı başarıyor. Rengarenk caddelerin ışıl ışıl süslenmesi ile yılbaşı eğlencesine hazır olduğunu gösteren Belgrad, Türk ziyaretçiler tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

 

 *Yılbaşına Bir Ay Kala Eğlenceye Başlayan Mükemmel Şehir: Paris-Fransa 

 

Noel kutlamaları denilince akla ilk gelen yer tabi ki de Eyfel Kulesiyle meşhur, Paris’tir. Bir ay kala yılbaşı eğlencelerine başlayan eşsiz şehir görsel şölene önem verdiği için her sokağı her caddeyi güzel şekilde donatıyor. Eyfel kulesi çevresinde toplanarak şarkılar eşliğinde, danslar ederek yılbaşına giren Paris, romantik atmosferiyle birçok ziyaretçinin tercih sebebi oluyor. İnsanı kendi başına büyüleyen Eyfel kulesi yılbaşı kutlamaları için ışıl ışıl oluyor.

 

 *Amsterdam-Hollanda 

 

Birçok yerden havai fişeğin aynı anda bırakılmasıyla şehrin aydınlatılması sağlanıyor. Eğlence merkezlerinden sayılan lüks gece kulüpleriyle ziyaretçilerini etkilemeyi başaran Amsterdam, yılbaşı gecesi için en fazla tercih edilen özel yerlerden biri oluyor.

 

 *Vee Tabi ki İstanbul

 

 Eğlence merkezi olarak tanına İstanbul, birçok eğlence merkeziyle tanınıyor. Yılbaşı eğlencesi için en fazla rezervasyon yapılan şehir İstanbul oluyor. Nişantaşı, Taksim Meydanı, İstanbul Boğazı yılbaşı eğlencesi için en fazla tercih edilen yerlerden oluyor.

 Yılbaşı gecesini farklı yerlerde kutlamak istiyorsanız: Tokyo, New York, Singapur, Hong Kong, Sydney gibi yılbaşına görkemli giren şehirlerden birini tercih edebilirsiniz.

© Copyright 2021 Vize Ankara | Tüm hakları saklıdır.
WhatsApp chat