Vize Ankara – Vize Başvuru Merkezi

Vize Ankara

 

Bir ülkeden başka bir ülkeye seyahat edebilmeniz için almanız gereken izinler söz konusudur. Bu izinler için belirtilen hususlara harfiyen uymanız önemli husus olurken kurallar gideceğiniz ülkeye göre değişkenlik göstermektedir. Ayrıca seyahat amacınıza göre de şartlar ve istenilen evraklar değişkenlik gösterecektir. Her zaman doğru sonuç elde edebileceğiniz yapıyı elde etmeye özen göstermeniz sizin yararınıza olacaktır. Vize Ankara hızlı sonuç elde edebilme ve birçok işlemi yerinde takip edebilme avantajına sahiptir. Seyahat planlamanıza uygun şekilde işlemlerin yürütülmesin de ki etkisi de oldukça etkidir.

 

Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Öncelikle hangi ülkeye seyahat edeceğinizi kararlaştırmalı ve hangi amaçla o ülkeye gitmek istediğinizi netleştirmelisiniz. Tatil mi? eğitim mi? ticaret mi? yoksa aile ziyareti mi? olacağına karar vermeniz gerekir. Seyahat amacının belirlenmesi beraberinde vize türünün de belirlenmesi anlamı taşıdığı için bu hususa dikkat etmeniz önemlidir. Vize türünüzün belirlenmesi ile birlikte de seyahat tarihi belirlenerek işlemler için harekete geçmelisiniz. Genel itibari ile vize başvurusu için evrak hazırlık süresi 2 ya da 3 gündür. Bu süre dahilinde evraklarınızı ilgili konsolosluğa teslim edebilirsiniz. Fakat burada dikkat etmeniz gereken en önemli ayrıntı ise bazı konsoloslukların şahıs başvurularını kabul etmemesidir. Yani yetki vermiş oldukları vize başvuru merkezi ile işlemleri yürütmeniz gerekir. Size bu konuda yardımcı olacak merkezler kısa sürede usulüne uygun başvuru yapmanız da yardımcı olacaklardır.

 

Doğru başvuru her daim vizenin alınabilir olmasında etkili sonuçları beraberinde getirmektedir. Başvurular konusunda alacağınız destek hata ihtimalini oldukça düşürmektedir. Keza bazı ülkelere yapılan vize başvurularında ret cevabı aldığınızda sonraki başvuruların olumlu sonuçlanma ihtimali düşüktür. Bundan dolayı titiz olunmalı ve başvuruya dair hiçbir ayrıntı es geçilmemelidir. Vize Ankara beklentilerinizi karşılama noktasında son derece doğru çalışma programı ile hareket etmektedir. Böylece riskli hallerin en aza indirilmesi ve istediğiniz vizeyi alabilmenizin yolu açılmış olacaktır.

 

Vize Başvurularında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

İsteyen herkes istediği her ülkeye seyahat edemediği için doğru başvuru çok önemlidir. Bu yüzden vize başvurularında dikkat edilmesi gereken hususlar titizlikler irdelenmelidir. Yapacağınız hatalı başvuru size zaman kaybettireceği gibi maddi olarak da kayıp yaşatacaktır. Birçok ülkeye gidiş için yapacağınız başvurularda vize ücreti olarak 100 Euro ve daha fazlası bedel ödenmesi zorunludur. Bu ödenmiş olan ücretin boşa gitmemesi için dikkat edilmesi gereken bu ayrıntı es geçilmemelidir.

 

Öncelikle evrakların istenilen düzeyde hazırlanması ve her bir evrakın standartlara uygun şekilde sunulması gerekir. Vize başvuru işlemleri ile ilgili alacağınız profesyonel destek evrak hazırlama konusunda size destek olacaktır. Bir diğer dikkat edilmesi gereken husus ise zamanında başvuru yapılmasıdır. Önemli olan nokta zamanlamayı çok iyi yapmaktır. Olası ret durumlarında itirazın seyahat tarihine kadar yapılması ya da tekrar başvuru için zamanınızın olması da doğrudan bu husus ile alakalıdır.

 

Vize Başvurusunda Evrak Hazırlığı

Vizenizi herhangi bir sorunla karşılaşmadan alabilmeniz de eksiksiz evrak teslimi önemli olurken bu evrakların istenilen formata sahip olması önemlidir. Bazı evrakların doğrudan orijinal olarak sunulması gerektiği için bu hususu es geçmemelisiniz. Ayrıca vize başvuru formu doldurulmasında değişen özellikleri iyi bilmelisiniz. Her ülkenin kendine ait başvuru formu bulunurken vize türüne göre de değişkenlik gösteren formlar bulunmaktadır. Bu formların eksiksiz şekilde doldurulması çok önemli olurken her bir bilgi diğer belgeleri de desteklemelidir. Yani doğru bilgi verilmiş olmasına çok dikkat etmelisiniz.

 

Başvuru formunda belirtmiş olduğunuz evraklar ilgili kurumlarla iletişime geçilerek teyit ettirilmektedir. Bu teyitte hatalı bilgi söz konusu olursa vize başvurusu ret ile sonuçlanabilir. Bu tür olumsuzluklarla karşılaşmamak için pür dikkat olmanız gerekir.

 

Her bir evrakın hazırlanışında size destek olacak vize Ankara pasaport kontrollerini de yaparak sorun yaşamanızın önüne geçecektir. Gideceğiniz ülkenin pasaport süreleri ile alakalı dikkat ettiği hususları eksiksiz şekilde yerine getirmelisiniz. Bir ülke pasaport süresini seyahat bitiş tarihine kadar uygun görürken bir diğer ülke dönüş tarihinden itibaren de pasaportun 3 ya da 6 ay da süresinin olmasını istemektedir. Bu hususlara dikkat etmeniz başvurunuzun olumlu sonuçlanmasına etki edecektir. Her türlü ayrıntı sizin başvurularınızda rehberiniz niteliği taşıyacaktır.

 

Evrak değerlendirmelerinde bir diğer nokta ise seyahat edecek kişinin ekonomik durum incelemesidir. Bunun için de banka hesap özeti son 3 aya ait olmasıdır. Banka görevlisinden bizzat almanız gereken hesap özetinin sorumlu kişi tarafınca da imzalanmış olması gerektiğini unutmamalısınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİZE YAZIN

Yükleniyor
© Copyright 2019 Vize Ankara | Tüm hakları saklıdır.
WhatsApp chat