Vietnam Vizesi Başvurusu Ve Merkezi

Vietnam Vizesi

 

Konumu ve harika biyo çeşitliliği ile dikkat çeken Vietnam geçmişte yaşanan olaylarla bilinmektedir. Tarihinde kanlı savaşların yaşandığı ülke tüm dünya tarafından bilinmektedir. Vietnam Savaşı tüm dünya da geniş yankı uyandırmıştır. Savaş sonrası kendini toparlayan ülke modern yapısını da geliştirmiştir. Eşsiz güzellikleri de bünyesinde bulundurduğu için dikkat çekmektedir. Seyahat planlamanıza göre gitmek istediğiniz zaman Vietnam vizesi alma zorunluğu bulunmaktadır. Vizenin zorunlu tutulmasında Vietnam kanunları çerçevesinde alınan bir karardır. Ülkeler arası değişken uygulamalar sunan ülke Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına zorunlu uygulama tutmuştur. Bu yüzden Vietnam Vize Başvurusu yapmak ve uygun şekilde başvuruyu sunmak gerekir. Evrakları doğru ve herhangi sorun oluşturmayacak şekilde doldurmanız gerekir. Başvurunuzun boşa gitmesine ve harcamış olduğunuz paraların da hiç olmasına sebep olabilir. Pasaportun içinde en az 2 boş sayfa olmasına ve geçerlilik süresinin de seyahat tarihine uygun olacak şekilde 6 aylık olması gerekir.

 

Vietnam Vizesi Formu Doldurulurken Dikkat Edilecek Husus

 

Vizelerde prosedürler ve kanunlar her zaman zorlayıcı olmuştur. Bunun birçok farklı sebebi olsa da asıl sebep kontrollü seyahat ve güvenlik önlemleridir. Her iki ülkenin de huzurlu yaşamını bozabilecek olumsuzlukların önüne geçilmesi planlanmaktadır. Bu düzene bağlı olarak başvuruların sunulması gerekmektedir. Vietnam vize başvurusu ile ilgili sizden istenen formları düzenli şekilde doldurmanız gerekir. Eksik, hatalı ya da yanlış bilgi içeren başvurular sizin ret almanıza sebep olabilir. Bu durumlarla karşılaşmamak için titiz ve düzenli çalışma yapmaya özen gösterin. Vize başvuru merkezi ile irtibatlı olursanız bu konularda size en iyi desteği verebilirler. Sürekli olarak vizeye ait işlemlerle ilgilendikleri için alanlarında çok iyilerdir. Buda size rahatlık sunacak önemli etkendir. Form içerisinde istenen bilgiler sizin kim olduğunuzu ve hangi amaçla seyahat etmek istediğinizi öğrenmek içindir. Formalara ek olarak evrakların teminini de düzgün yapmanız çok önemlidir.

 

Vietnam Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

 

Öncelikle sizden istenen evrakları not almanız size kolaylık sunacaktır. Liste yapıyor olmanın birçok konuda avantajı olacaktır. Hangi evrakları temin ettiğinizi hangisinin eksik kaldığını rahatça görebilirsiniz. Genellikle ticari ve turistik amaçlı Vietnam vize başvurusu söz konusu olduğu için evrak teminleri bu şekilde yürümektedir. Sizden istenen bilgileri sunarken seyahat amacına yönelik şekilde olması gerektiğini unutmayın. Turistik amaçlı başvuru da bulunup ta ticari amaçlı seyahate çevirmeye çalışırsanız bu durum size sıkıntı açabilir. Böyle bir vaziyetin sonuçları da olumsuz olacağı için sonraki başvurularda zorlanabilirsiniz. Aslında böyle bir hareket sahtekarlığa dahi girebileceği için çok tehlikeli olacaktır. Vietnam vizesi için istenen evrakları şu şekilde sıralamamız mümkündür;

 

 

l Arkalı önlü okunabilir kimlik fotokopisi

 

l Seyahat amacınız ticari ise iş mahiyetini belirten vergi levhası

 

l Ticari seyahatler için iş yerinden alınacak belge

 

l Son 3 ay içerisinde çekilmiş gerçekle uyumlu biometrik fotoğraf ( Beyaz fonlu olması ve biometrik ölçüye sahip olması zorunludur)

 

l Pasaport ( 2 boş sayfa içerek şekilde ve geçerlilik süresinin en az 6 olması gerekir.)

Sizden talep edilen belgelerin kontrol edildiğinde ve sorgulandığında yanlış olmaması çok önemlidir. Bilgilerin konsolosluk tarafından denetlendiğini ve birçok kurumdan bilgi alındığını unutmamanız gerekir. Başvurularda ret cevabı ile karşı karşıya kalmama adına bu hususlara dikkat edin. Vietnam vizesi doğru yol izlenirse çokta zor alınan bir vize değildir. Kurallara uygun ve her evrakın kesinlikle sorunsuz olması sonucu olumlu kılacaktır. Birbiri ile bağlantılı şekilde olmasına da dikkat etmeniz gerekir. Her ayrıntı sizin başvurunuzu doğrudan etkileyecek olguya sahip olduğu için es geçmemek en doğru karar olacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİZE YAZIN

Yükleniyor
© Copyright 2019 Vize Ankara | Tüm hakları saklıdır.
WhatsApp chat