Sinop Vize Başvuru Merkezi

Sinop Vize Başvuru Merkezi

 

Karadeniz’in muhteşem şehri Sinop tarihi ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken yapıya sahip. Sinop şehir merkezinde ya da taşrasında ikame edenlerin yurt dışı seyahatlerinde almaları gereken vize artık çok daha kolay olacaktır. Her ne kadar Sinop vize başvuru merkezi olmasa da başvuru işlemleri için bizleri aramanız yeterli. Aldığımız bilgiye göre hızlı şekilde program yapıp, sonuç odaklı iş yürütmekteyiz. Gideceğiniz ülkenin vize şartlarına göre evrakları hazırlayıp başvuruya sunmaktayız. Vize başvurusu konusunda değişen şartlar göz önünde tutularak zorunlu olmanız gereken haller harici işleri bizler yapmaktayız. Size düşen bulunmanız gereken yerde zamanında olmak ve süreci izlemek. Geri tüm işlemler uzman kadromuz tarafından çözümlenecektir.

 

Seyahat planınıza göre belirlemiş olduğunuz yapıda zamanında vize almanız erken evrak teslimi ile mümkün. Değerlendirme süreci sonucunda genel itibari ile vizeler 7 – 15 iş günü arasında nihayete erdirilmektedir. Başvurunuzun olumlu mu yoksa olumsuz mu olduğunu bu süre içerisinde öğrenebilirsiniz. Elbette bu süre kesin olmayıp, konsolosluğun o dönem de ki iş yoğunluğu ve tam da resmi tatil dönemine denk gelmesi sürenin uzamasına sebep olabilir. Resmi tatil günleri konusunda ayarlama yapsanız da iş yoğunluğunu kestirmek pek mümkün olmayacaktır. Bundan dolayı risklerden uzak kalarak başvuru dosyanızı 1 ay önceden teslim etmeniz sizin faydanıza olacaktır. Ek belge istenme gibi durumların da söz konusu olması süreler konusunda dikkatli olunması gerektiğini açıkça göstermektedir.

 

Etkileyici güzelliğe sahip Sinop vize başvuru merkezi bulunmamasından dolayı evrakları kargo yolu ile bizlere iletebilirsiniz. Bazı evrakları sizin tamamlamanız gerekirken sistemsel olan formlar bizler tarafından çözümlenmektedir. Vize başvuru formu değişen faktörlere ve türlere göre farklılıklara sahip olduğu için takibini iyi yapmak gerekir. Doldurulması esnasında hangi dilde kabul edildiğini bilmek ve buna göre hareket etmek gerekmektedir. Formun kabul görebilmesi için belirlenen esaslara göre hareket etmek daha doğru olacaktır. Form doldurulması konusunda profesyonel destek almak çok önemli olup, sonucu mükemmel kılacaktır. Özellikle de Türkçe dışında ki dillerde istenen formlarda dolduruluş konusunda yapılan hatalar vizenin reddine sebep olmaktadır. İyi derece de İngilizce hakimiyetiniz yoksa tercüme ücretini de ayrıca ödemek zorunda kalırsınız.

 

Formlar evraklar hazırlandıktan sonra eksiksiz şekilde vize ücretlerinin de ödenmesi gerekir. Vize türüne göre değişmesinden dolayı hangi vizeye başvuru yapacaksanız o türe göre ödeme yapmalısınız. Ödeme tutarı aynı bile olsa vize türüne göre yapılmayan ödemeler vize reddine sebep olmaktadır. Aynı zamanda herhangi bir şekilde hatalı ödemenin iadesini alamazsınız. Ayrıca doğru ödeme yaptıktan sonra vize başvurusu ret edilirse de iade alınması mümkün değildir. Ödemeler konusunda dikkatli olunmalı ve yapılan ödemenin dekontu mutlaka başvuru dosyasına konulmalıdır. İnce detayları bilmenin vize başvurularında size büyük faydası olacaktır. Riskleri en aza indirmek başarılı sonuç almada oldukça etkilidir.

 

Her seyahatin belirli amaç üzerine gerçekleşmesi gerektiği için bu hususların ayrıntılarını bilmek gerekir. Ticari ya da aile ziyareti gibi amaçlarla vize alınması gerektiğinde davetiye temin edilmesi gerekmektedir. Bunun sebebi ise seyahat amacının doğru olup olmadığıdır. Bu tür etkenleri bilerek hareket etmek size fayda sağlayacaktır.

 

Seyahati gerçekleştirmek isteyen kişinin banka hesapları hakkında bilgi edinilmek istenmesi de unutulmamalıdır. Seyahati karşılayacak ekonomik gücün olup olmadığının tespiti için gerekli olan bu yapı dikkatli şekilde takip edilmelidir. Banka hesap özetinin son 3 aylık dökümü istenirken banka yetkilisi tarafından imzalanmış olmasına da dikkat edilmektedir. Sizden hangi formatta evrak isteniyorsa o formatta evrak sunmak çok önemlidir. Hangi ülkeye seyahat ederseniz edin o ülkenin kurallarına göre hareket edecek düzene sahibiz. Çok sayıda işlemi sorunsuz şekilde halletmiş olan uzman kadromuz sizlere kolaylığı sunacaktır.

 

Tüm Vize İşlemleri İçin Tıklayınız

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİZE YAZIN

Yükleniyor
© Copyright 2019 Vize Ankara | Tüm hakları saklıdır.
WhatsApp chat