Ruanda Vizesi

Ruanda Turistik Vize

Güney Afrika’da yer alan Ruanda ülkesine ziyarette bulunmak isteyenler elbet olacaktır. Bizde sizler için bu yazımızda Ruanda ülkesine turistik vize almak için gerekli olan evrakları ve neler yapmanız gerekenleri listeleyeceğiz.

Ruanda’ya Turistik Vize Almak İçin Gerekli Evraklar

Ruanda’ya turistik vizeye sahip olmak için ilk olarak gerekli olan vize başvurusu için başvuru formunu doldurarak, evrakları hazırlamalı, daha sonra konsolosluktan randevu alarak gerekli işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Bunları gerçekleştirmek için bazı vize danışmanlık ofislerinden yardım alabilirsiniz.

Bunun dışında kişisel anlamda edinmeniz gereken evraklara bakacak olursak;

Pasaport: Ruanda’ya seyahatten önce minimum 6 ay geçerlilik bulunan ve defterde 2 sayfanın boş olacağı bir pasaport sunmanız ilk şartlardan biri olarak yer almakta. Ayrıca pasaportunuzun fazlaca yıpranmış ve yırtık bir yerinin olmaması da dikkat edilmesi gereken yerlerden biridir.

Vize Başvuru Formu: Ruanda ülkesine gitmek için gerekli olan belgelerden bir diğeri ise vize başvuru formu olmasından ötürü, başvuran kişi tarafından bilgisayar yardımı ile ya da elle doldurulup kişi tarafından imzalanmış olmasına dikkat edilmelidir.

Biyometrik Fotoğraf: Son 6 aylık zaman dilimi içerisinde çekilmiş olan, iki kulak kısmının da görünür olduğu, sima olarak benzeyen arkaplanı beyaz fotoğraf.

Dilekçe: Ruanda Konsolosluğu adına yazılmış olan, seyahat etme amacınızı, iş için gittiyseniz amacı ve konumunuz ile beraber şirket ismini, izin sürelerinizi belirten şirket tarafından kaşelenip imzalanmış dilekçeler yer almalıdır.

Davetiye: Vize için başvurmanız esnasında, Ruanda’da yer alan bir yakınınız bulunuyor ise onun konsolosluk ile beraber davetiye göndermesi ile çok daha kısa bir süre içinde vize işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Otel Rezervasyonu: Davetiyeniz bulunmuyor ise, Ruanda’ya gitmeden önce mutlaka bir otel rezervasyonu yaptırmalı, bunu vize işlemleri ve başvuruları sırasında belgeler ile beraber sunmanız, vize işlemlerinizi kolaylaştıracaktır.

Çeşitli gölleri, mağaraları, doğal güzellikleri, ulusal parkları ve birçok turistik alanları ile beraber Raunda ülkesine ziyarette bulunmak isteyen Türk vatandaşların vize alarak gezmeleri mümkündür.

Tek başınıza turistik vizesi başvuruda bulunabileceğiniz gibi, grup şeklinde gitmeyi düşünüyorsanız, turist grubu vizesi ile beraber işlerinizi çok daha kolaylaştırabilirsiniz.

RUANDA TİCARİ VİZE

 

Ticari anlaşmaların ülkeler arası yapılmasına bağlı olarak gerek ticaret yapmak amaçlı gerek semineri fuar ve kongre amaçlı olarak ülkeler arası ticari ziyaretler önem kazanmaya başlamıştır. Bu önemli ticari ziyaretlerden bir tanesi ise Ruanda olmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti bordo pasaport sahibi olan vatandaşların Ruanda’ ya ticari amaçla gidebilmeleri için almaları gereken Ruanda ticari vize için Ruanda konsolosluğuna veya başvuru merkezlerine başvuruda bulunulması gerekmektedir. Başvuru merkezleri online ortamda ya da bireysel başvuruları kabul eden yerler olarak belirlenmektedir. Ruanda ticari vize işlemlerinde en önemli konu seyahatin amacının ticari olmasıdır. İş seyahati kapsamında kongre, fuar, seminer gezileri için ilgili vize başvuru talebinde bulunabilmektedir. Başvuru sahipleri aynı zamanda vize süresince iş kapsamında ilgili ülkede çalışabilme hakkına da sahip olmaktadır. Gerektiğinde vize süresinin uzatılması talebinde bulunulabildiği gibi aynı zamanda da ülkeye vize süresince çoklu giriş yapabilme hakkına da sahiptir.

 

Ruanda ticari vizesi için gerekli başvuru evrakları ister bilgisayar yardımı ile ister kişinin el yazısı ile doldurulabilmektedir. Başvuru formunun hem İngilizce hem de Türkçe olarak doldurulması istenmektedir. Ruanda ticari vize başvuru değerlendirme sürecine bağlı olarak sonuçlanma süresi 3 iş günü sürmektedir. Yanlış evrak, evrak gönderimi, resmi tatil, iş yoğunluğu vb. nedenlerden dolayı başvuru onaylanma süresi uzayabilmektedir. Bu nedenle başvuru işlemlerini bir hafta on gün kadar öncesine alabilmek daha uygun olacaktır. Ruanda ticari vize işlemleri sırasında genel sağlık sigortası yaptırmak zorunlu kılınmıştır. Ayrıca Ruanda’ ya seyahat etmeden 2 hafta öncesinde sarıhumma aşısı yaptırma zorunluluğu bulunmaktadır.

 

Ruanda ticari vizesi onaylandıktan sonra Ruanda seyahatinde yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar arasında aşı kartı, sağlık sigortası belgesi, güncel pasaport, varsa önceki pasaportunuz, otel rezervasyonu, uçak gidiş ve dönüş bileti rezervasyonudur.

 

Ruanda vize işlemleri genel olarak internet kullanımının yaygınlaşması ile beraber e vize işlemleri türünde alınabilmektedir. Seyahatten maksimum 90 gün öncesinden Ruanda ticari vize işlemlerine başvurular açılmaktadır. Kişilerin bu süre zarfında uygun gördüğü şekilde gerekli belgeleri tamamlayarak yapılacak olan seyahatin amacını belirleyerek tarafımıza başvuru yapmasını tavsiye ederiz.

 

 

BİZE YAZIN

Yükleniyor
© Copyright 2019 Vize Ankara | Tüm hakları saklıdır.
WhatsApp chat