Portekiz Vize İşlemleri

Portekiz Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Seyahat amacınız Portekiz’de yaşayan bir yakınızı ya da arkadaşınızı ziyaret etmekse, aile arkadaş ziyareti vizesine başvurmalısınız. Vize başvurularında standart olarak istenen evraklara ek olarak bir davetiye dosyaya eklenmelidir. Portekiz’deki davet eden şahıs tarafından belediye tasdik ettirilmiş olan davetiye son altı ay içinde onaylanmış olmalıdır.  Davet eden kişinin maddi durumunu gösteren belgeler ve Portekiz pasaportunun veya Portekiz oturum izninin fotokopisi de ibraz edilmelidir.

Ziyaret vizesi başvurusunda istenen diğer belgeleri öğrenmek için Vize Ankara başvuru merkezi vize danışmanları ile iletişim kurabilir, sosyal medya uygulamasından anında canlı destek alabilirsiniz.

 

 

Portekiz Ticari Ve Fuar Vizesi

İşinizle ilgili bir etkinliğe katılmak, bir firma ile iş görüşmesi ya da firma ziyareti yapmak gibi amaçlarla gerçekleştirilecek seyahatler, Portekiz ticari vizesi kapsamında değerlendirilir. Ticari vizeye başvurabilmek için Portekiz’de faaliyet gösteren bir firmadan davetiye alınması gerekmektedir. Davet yazısında, davet edilen kişilerin kimlik ve pasaport bilgileri ile ne kadar süreyle ne için davet edildikleri mutlaka yazılmalıdır. Ayrıca davet eden şirket yetkilisinin kimlik fotokopisi ve daha önceki yapılan alım satımlara ilişkin fatura gibi belgeler istenebilir.

Diğer başvuru evrakları hakkında bilgi almak ve randevu için, Vize Ankara başvuru merkezinin vize danışmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

 

 

Portekiz Turistik Vizesi

Portekiz’e seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, eğer geçerli bir Schengen vizeleri yoksa, ziyaretleri öncesi Portekiz büyükelçiliğine vize başvurusu yapmaları gerekir. Portekiz’in İstanbul’da konsolosluğu bulunmadığı için bu konuda Macaristan başkonsolosluğuna Portekiz adına vize verme yetkisi tanınmıştır.

Bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Schengen vizesi almak zorunda olsalar da, hususi, diplomatik ve hizmet pasaportu hamilleri,  90 güne kadar olan seyahatlerinde Schengen vizesinden muaftırlar.

Portekiz büyükelçiliği,  turistik vize başvurularında en az altı ay geçerli pasaport, vize başvuru formu, iki adet biyometrik fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi ve varsa daha önceki Schengen vizelerinin fotokopisini öncelikle istemektedir.  Bunlara ilaveten kişinin memur, işçi, emekli, işveren, öğrenci, ev hanımı veya esnaf, sanatkâr olmasına göre farklı belgeler istenmektedir.

Vize Ankara başvuru merkezi danışmanları, turistik vize için hangi belgeleri hazırlamanız gerektiği konusunda size yardımcı olabilirler.

 

© Copyright 2021 Vize Ankara | Tüm hakları saklıdır.
WhatsApp chat