Nijerya Vize İşlemleri

Nijerya Ticari ve Fuar Vizesi

Nijerya’da ticari faaliyet yapacak kimselerin Nijerya ticari vizesine başvurması gerekir.  Vize ilk başvuruda tek girişli olarak, daha sonraki başvurularda ise altı aya kadar çok girişli olarak verilebilmektedir. Vize başvurusunda meslek ayrımı yoktur. Şirket sahipleri ile işçiler arasında hazırlanması gereken belgeler bakımından bir fark yoktur.

Başvuru için; en az 6 ay geçerliliği olan bir pasaport, iki adet fotoğraf,  şirketin antetli kâğıdına Nijerya Büyükelçiliği’ne hitaben yazılmış dilekçe, faaliyet belgesi fotokopisi, vergi levhası fotokopisi, imza sirküleri fotokopisi,  ticaret sicil gazetesi fotokopileri başvuru sahiplerinden istenmektedir.

Nijerya’dan gelecek dört tane evrakın başvuru dosyasına konması çok önemlidir. Nijerya’daki firmadan gönderilmiş davetiye, firmanın kuruluş şartnamesi, son 3 yıllık vergi beyannamesi fotokopisi,  firma yetkilisinin pasaport  fotokopisi istenmektedir. Vergi beyannamesi üzerinde “Nijerya Federal Cumhuriyeti” ibaresi yazmasına dikkat edilmelidir.

Vize Ankara başvuru merkezi Ankara’ya gelmenize gerek kalmadan sizin adınıza başvurunuzu takip edebilecek yeterliliğe sahip bir firmadır. Vize başvurunuzu hem zahmetsiz hem de eksiksiz yapmak istiyorsanız vize danışmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

 

 

Nijerya Turistik Vizesi

Nijerya’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları seyahatleri öncesi mutlaka vize almalıdırlar. Sadece diplomatik pasaport sahipleri vizeden muaftır. Nijerya vizesi almak için tek yetkili temsilcilik Nijerya Büyükelçiliği konsolosluk şubesidir. Vizenizi şahsen başvurarak veya yetkilendirilmiş başvuru merkezleri aracılığıyla alabilirsiniz. Başvuru merkezini tercih ederseniz Ankara’ya gelmenize gerek kalmadan bu işlem sizin adınıza takip edilebilir. Vize Ankara bu konuda size yardımcı olabilecek vize takip merkezlerindendir. Ayrıntılı bilgi için vize danışmanlarımızla irtibat kurabilirsiniz.

Nijerya turistik vizesi bu ülkeye gezmek amacıyla gidenlere verilen bir vizedir. Çalışma veya ticari faaliyette bulunma hakkı vermez. İstenen belgeleri tamamlayan başvuru sahibine 7-10 işgünü içerisinde vize verilmektedir.  Hızlı vize uygulaması da bulunmaktadır. Ek ücret ödeyerek 1-2 günde de vize alınabilmektedir.

© Copyright 2021 Vize Ankara | Tüm hakları saklıdır.
WhatsApp chat