Nijerya Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Normal pasaporta sahip olan Türk vatandaşlarının Nijerya seyahati yapmak istemeleri halinde Nijerya vizesi almaları gereklidir. Bunun yanı sıra hizmet ya da hususi pasaport sahibi kişilerin de yine Nijerya Devleti tarafından vize uygulamasına tabii tutulduğu bilinmektedir. Bu da Nijerya’ya seyahat edecek olan Türk vatandaşlarının Nijerya vize başvurusu yapmalarını zorunlu hale getirmektedir.

Nijerya Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

 

Nijerya seyahati için gerekli olan Nijerya vizesi, vize verme konusunda yetkili olan makamlardan alınabilir. Nijerya’nın Türkiye’deki tek temsilciliği olan Nijerya Büyükelçiliği Ankara’da yer almakta ve bu da Nijerya vizesine sahip olmak isteyen vatandaşlara iki farklı yol sunmaktadır. Bunlardan birincisi ülkenin neresinde ikamet ediyor olurlarsa olsun vatandaşların Nijerya vizesi alabilmek amacı ile Ankara’da yer alan konsolosluğa gelmeleridir. Bu da özellikle Ankara’ya uzak bir mesafede yaşayan vatandaşlar için Nijerya vize başvurusunu oldukça zorlu bir hale getirmektedir. Bir diğer yöntem ise Nijerya vizesi alabilmek için Nijerya vize merkezi adı altında hizmet veren kuruluşlardan destek almaktır. Bu yolun seçilmesi halinde Türk vatandaşlarının konsolosluğa gitmelerine gerek kalmadan oldukça rahat bir şekilde Nijerya vize başvurusu yapmaları mümkün olmaktadır.

Nijerya vize merkezi sayesinde Türk vatandaşları, Türkiye’nin neresinde olurlarsa olsun, Nijerya vizesi alabilmek için gerekli olan belgeleri kargo ya da kurye aracılığı ile gönderebilir ve bu şekilde Nijerya vizesi için başvuru işlemlerini başlatabilir. Nijerya vize merkezi aracılığı ile vize başvuru işlemleri için gereken tüm evrakların gönderilmesinden sonra kısa bir süre içerisinde Türk vatandaşlarının Nijerya vizesi almaları mümkün hale gelebilir.

Nijerya Vizesi İçin Gereken Evraklar Nelerdir?

 

Nijerya, ticari vize, çalışma vizesi ve turistik vize gibi farklı kullanım alanlarına göre şekillenebilen çeşitli vizeleri ülkeyi ziyaret etmeyi planlayan kişilere sağlamaktadır. Tüm bu vizeler için gerekli olan evraklar ise vizelerin türüne göre değişkenlik göstermektedir. Bu da kişilerin Nijerya vize merkezi gibi yetkili kuruluşlardan istedikleri vize türünün hangi evrakları talep ettiğini detaylı bir şekilde öğrenmeleri gerektiği anlamına gelir.

Tüm bu bilgilerin dışında Nijerya vize başvurusu esnasında istenen belgelerin genellikle vize başvuru formu, pasaport, vize talep dilekçesi ve biyometrik fotoğraf olduğu dile getirilebilir. Ancak bu konuda tam ve detaylı evrak listesini öğrenmek isteyenlere Vize Ankara gibi tecrübeli vize merkezlerinden destek almaları tavsiye edilir. Uzun yıllardır dünyanın pek çok ülkesine seyahat etmek için gerekli olan çok sayıda vize konusunda Türk vatandaşlarına destek veren Vize Ankara’dan Nijerya vize işlemleri ile ilgili her türlü konuda e-mail ya da telefon aracılığı ile bilgi almak mümkün olabilmektedir.

Vize Ankara sayesinde Nijerya vizesi almak için başvuruda bulunan vatandaşlar başvuru sürecini çok daha sağlıklı ve rahat geçirebilme ve oldukça basit bir şekilde Nijerya vizesi alabilme ayrıcalıklarına sahip olabilmektedir.

Daha Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

© Copyright 2021 Vize Ankara | Tüm hakları saklıdır.
WhatsApp chat