Nijerya Vize Başvurusu

Nijerya Vize Başvurusu

 

Afrika kıtasının son derece popüler ülkelerinden birisi olan Nijerya meraklılarına kapılarını açıyor. Birçok farklılıkları bünyesinde bulunduran ülke de harika yapıları sizde görebilirsiniz. Giriş ve çıkışlar konusunda titiz davranan ülke koruma iç güdüsü ve kanunlara göre hareket etmektedir. Vizesiz girişin mümkün olmadığı ülke direkt olarak sınır kapısında vize işlemine müsaade etmemektedir. Nijerya vize başvurusu Türkiye’de yapılarak vizenin temin edilmesi gerekmektedir. Evrak teminleri ve başvuru formları ile birlikte işleminiz kısa süreler içerisinde yoluna koyulmaktadır. Yaşadığınız şehirde konsolosluk ya da büyükelçilik yoksa uzaktan başvuru da mümkün olmaktadır. Vize başvuru merkezi ile irtibata geçerek detaylı bilgiler edinmeniz mümkündür. Sadece gerekli olan evrakları kargo ile göndererek başvuru işlemleriniz başlatılabilmektedir. Takibi ve sonuçların izlenmesini yapan merkez birçok açıdan size kolaylıklar da sunmaktadır. Sağlamış olduğu destek sayesinde de başvurularınızın olumlu yönde ilerlemesine etki etmektedir. Ayrıca gerekli olan evrakların incelenmesini de bizzat yapmaktadırlar.

 

Nijerya Vizesi İçin İstenen Evraklar

 

Seyahat amacının evrak temininde çok önemli olduğunu unutmadan işlemlere başlayabilirsiniz. Turistik ya da ticari amaçlı gittiğinizde sizden istenen evraklarda farklılıklar söz konusudur. Bu farklılıkları yerine getirirseniz Nijerya vize başvurusu sonrasında olumlu cevap alabilirsiniz. Tüm başvurularda olduğu gibi Nijerya için de yapılan başvurularda evrakların titizlikle hazırlanması ve eksik hiçbir bilgi olmaması gerekir. Sizden ne talep ediliyorsa tam olarak sunmanız çok önemlidir. Ne fazla evrak ne de eksik evrak sunmayı düşünmeyin bile. Nijerya Vizesi için istenen evraklar ispat edilebilir olması ve gerçeği bire bir yansıtması gerekir. Beyan ettiğiniz bilgiler araştırıldığında yanlış bilgi verildiği öğrenilirse talebiniz olumsuz yanıtlanabilir. Böyle bir durum söz konusu olduğunda işlemlere yeniden başlamanız gerekecektir. İlk Nijerya vize başvurusu olumsuz sonuçlandığı için de ikinci başvuruda çok daha dikkatli olmanız gerekir. İkinci kez değerlendirme yapıldığında evraklarınız daha detaylı incelenecektir.

 

Nijerya Vizesi Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Planlamalarınıza uygun şekilde işlem takip etmeniz ve her şeyi düzenli şekilde yürütmeniz gerekir. Sizin planlamanıza göre vize onayı söz konusu olmadığı için tahminler üzerinden karar vererek hareket etmeniz gerekir. Bir diğer husus ise bizzat başvuru sahibi tarafından yapılması gereken işlemler oldukça zorlu bir süreçtir. Bu süreçte Vize Başvuru Merkezi ile irtibatlı olmanız size daha fazla fayda sağlayacaktır. Bunun sebebi ise tecrübeli kadro sahibi olmaları ve işin ehli olmalarıdır. Çok sayıda Nijerya vize başvurusu işlemi yapmış olmaları da olası olumsuzlukları tespit etmelerini etkilemiştir. Bundan dolayı da hata oranı oldukça düşük seviyelerde yer almaktadır.

 

Evrak temini esnasında sizden istenenleri harfiyen yerine getirmeniz gerekir. Mesela vesikalık fotolarınızın arka fonunun beyaz olması istendiği için mavi arka fonlu fotoğraf kullanmayın. Bu tür yönler çok önemli olup sizi etkileyebilecek yapıdadır. Pasaportunuzun yıpranmaması ve 10 yılı geçmemesi de tüm vize başvurusu işlemlerinde dikkat edilen özelliktir. Bazı evraklar Türkçe olarak hazırlanması gerekirken bazıları da İngilizce olarak hazırlanması gerekir.

 

Nijerya Vizesi Girişleri

 

Çoklu ya da teki başvurularda bulunmanız durumunda takip edeceğiniz noktalar bulunmaktadır. Çoklu vize başvurusu yapabilmeniz için önceden Nijerya’ya gitmiş olmanız gerekir. Gitmemişseniz ilk başta tek girişli vize verilmektedir. Bu düzene göre hareket edildiği için nasıl başvuru yapacağınızı iyi planlamanız gerekir. Vize başvurularında belirlenen tutarları da önceden bilmeniz sizin yararınıza olacaktır. Maliyetinizi hesaplayabilmek ve planınızı buna göre yapabilmek için ayrıntıları iyi öğrenmelisiniz. Çoklu vize talebinizin de hangi amaca yönelik seyahat edeceğinize göre değişmektedir. Turistik vizelerde genellikle tek girişli talep edilirken ticari durumlarda genellikle çoklu vize talep edilmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİZE YAZIN

Yükleniyor
© Copyright 2019 Vize Ankara | Tüm hakları saklıdır.
WhatsApp chat